Zle otočená maternica a šanca otehotnieť

bersi757
7. dec 2015

Ahojte 🙂
mám otázku prednedávnom mi gynekologička zistila, že mám otočenú maternicu dozadu, chcela by som sa opýtať či už sa niektorá z vás s týmto stretla? Nemali ste žiadne ťažkosti? A čo problém s otehotnením?
Dosť ma doktorka vystrašila.
Ďakujem

sardinka335
7. dec 2015

@bersi757 moja kamaratka ma tento problém, jej povedali ze by mohla mať ťažkosti s otehotnením, ale nepovedali ze vyslovene problém - dnes ma 2 dcerky, otehotnela prirodzene a obe cisarskym rezom.

ckatka
7. dec 2015

@bersi757 ja to vraj mam tiez,... tehotna som nebola ideme na IVF (nemame spermie 🙂 ... takze neviem ti povedat, inak problemy nemam ziadne s tym

zabina27
7. dec 2015

@bersi757 mne to moj prvy gynekolog povedal tiez a ked som ho zmenila, tak sucasny povedal, ze urcite nemam otocenu... ak by si sla na vysetrenie aj k inemu dr, tak sa spytaj na nazor a uvidis 😉

iwesska
7. dec 2015

Ano stretla som sa s tym, mam ju tiez otocenu a obe deti mam na druhy sup 😉 Ani ziadne carovne polohy k tomu neboli potrebne 😀

romisami
7. dec 2015

@bersi757 ja mám tiež otočenú maternicu. A absolútne žiadny problém 🙂

bersi757
autor
7. dec 2015

Ďakujem Vám 🙂 dúfam že ja budem rovnaký prípad ako vy 🙂 ....poriadne bolesti mám iba pri ms ale tak týždeň v mesiaci dá sa zvládnuť, skôr ma trápilo to tehotenstvo 🙂

lusyinka
7. dec 2015

Tiež ju mám vraj otočenú dozadu a mám 3-ročného syna... Snažili sme sa 9 mesiacov, ale ja to prikladám nepravidelnému cyklu... Druhé tehotenstvo sa podarilo na prvý šup, no bohužiaľ mimomaternicové.... Takže by som nepovedala, že ťažšie sa otehotnie.... Inak mamina vraj tiež má, bola na sone u jedného dr. a povedal jej, že je otočená dozadu, potom bola asi o pol roka a už bola otočená normálne. Vraj to záleží od toho, v akej fáze cyklu sa nachádzate.... Ale nie som dr.

hrjanka
7. dec 2015

Tiez mam tuto "diagnozu" a s otehotnenim sme nemali problem, dokonca aj tehotenstvo som mala ukazkove, len ku koncu som mala strasne bolesti v krizoch, podla doktora to bolo prave kvoli polohe maternice.

katrin21
7. dec 2015

@bersi757 su tu uz taketo temy...skusala si hladat????. pozri si to..
NIe je to vobec ziadny problem. vobec.. AJ ja ju mam a aj segra.. pohoda.

katrin21
7. dec 2015

@hrjanka to je blbost, ked to bolo ku koncu tehotenstva, lebo maternica sa pocas tehotenstva dostava dopredu, ako kazda ina a uz nie je dozadu naklonena.. Len po porode sa zvykne vratit naspať ako bola.. Keby si mala krize bolave na zaciatku, tak to moze byt z toho, na konci uz bolia krize kazdu zenu 🙂

piacere
7. dec 2015

@bersi757 ja mám otočenú maternicu dozadu a otehotnela som 2x... Prvýkrát po 15-tich mesiacoch, druhýkrát na prvý šup... 😅

kebhut1
7. dec 2015

ja som mala otocenu maternicu asi 8 rokov co som chodila ku gynekologicke....zmenila som doktora v maji, a ked som bola na vstupnej prehliadke tak bola uz otocena normalne, on mi len povedal ze sa maternica zmeni aj sama, ale napriklad mojej tete sa az pri porode "vyrovnala". a nie je problem otehotniet 🙂

littledesire
7. dec 2015

AHOJ, ja som mala tiez otocenu maternicu dozadu, ale nevedela som o tom, riesila som to az ked ma vyplasili v 15tt v nemocnici ze uz som davno mala mat maternicu dopredu. Ale potom ma upokojila moja dr, ze ved predsa mi nebude rast do zadku, ze ona sa otoci. A otocila sa cca v 17tt, vtedy mi ale odporucali lezat viac na bruchu (asi gravitacia ) :D
Co sa tyka otehotnenia, tak my sme sa snazili cca 3 mesiace, takze s tym problem nebol. Este co mi povedala moja dr, ze mohol byt problem pri otehotneni, ze vtedy sa odporuca poloha zozadu a lezat po sexe chvilu na bruchu. Ale teda ze ja tehotna som, takze nech neriesim 🙂

opica
7. dec 2015

cakam tretie dieta a mam maternicu dozadu, teda ono je potrebne, aby sa ti cca do 20. tyzdna dostala dopredu, cize som dovtedy spavala na bruchu. vsetky tri deti sa podarili na prvy sup, nie je to prekazka v otehotneni. moja sestra ma to iste a tiez ma dieta na prvy sup

lulu2014
7. dec 2015

Ahoj. Ja mam tiež otočenú. Keď mi to povedali prvýkrát - zostala som šokovaná...a že môže byť problém s otohotnením.....u mńa našťastie nebol - máme dve dcéry všetko vždy bolo v poriadku a aj pôrody. Držím palce a namysli na to a všetko bude ako má byť. 🙂

bela468
7. dec 2015

@bersi757 pred prvym porodom bola maternica spravne otocena a po porode uz nie....po roku a pol som bez problemov otehotnela ale maternica mi uz ostala otocena...a lekar mi hned tvrdil,ze to nie je problem

hrjanka
7. dec 2015

@katrin21 ja sa do tohto vyznam ako koza do kapusty 🙂 len opakujem, co mi na to vravel doktor

nkem
7. dec 2015

Tiez mam dozadu a nemala som problem, tak isto ani pri menzese. Ale tiez mi doktorka odporucala spat na bruchu, aby sa preklopila. Vela stastia☺

maminecka2
7. dec 2015

Ahoj, tiez to mam a cakam tretie a s nicim nebol problem, len mi to Dr. oznamila a nekomentovala, v nemocnici ked ma prijimali kvoli vracaniu, Dr. len vy mate maternicu dozadu? A to bolo cele. Tehu aj porody bez komplikacii ktore by nejako mali suvisiet. Ved maternica sa tak zvacsi ze vyplna cele brucho takmer po branicu, a krcok usti tam kam ma, tak aky by mal byt problem s porodom.

vierkac
7. dec 2015

@bersi757 Absolutne to neries, to nie je ziadny problem ani pre otehotnenie ani porod. To ako ked sa pred par rokmi riesilo, ze lavaci su hendikepovani...

bersi757
autor
8. dec 2015

Ďakujem Vám 🙂 upokojili ste ma 🙂

ivec16
8. dec 2015

@bersi757 mne moj gynekolog povedal, ze to nie je ziadna abnormalita. Je to len inak polozena maternica, iny typ ale nic abnormalne. je to to iste ako je niekto blond a niekto brunet... vobec si s tym nerob starosti, je to uplne normalna vec

dana90
8. dec 2015

Ja mam tento isty problem s maternicou ale otehotnela som uplne bez problemov akurat budes mat pocas tehotenstva dost vyrazne bolesti krizov