Zlatá žila

natalka30
22. máj 2022

Ahojte som po porode par dni a mam asi zlatu zilu chcem sa opytat ze mam s tym ist na gynekologiu alebo obvodnemu.. Kedze po masticke to neustupilo a uz som s toho zufala ďakujem

dijka143
22. máj 2022

@natalka30 to musis ist ja chirurgiu alebo na proktologicku amb vyslo ti kusok hrubeho creva

natalka30
autor
22. máj 2022

@dijka143 ja popravde ani neviem len dva kopceky bolave a je to hrozne ani nediet ani chodit

andrea_82
22. máj 2022

Najprv k obvodnemu, ten rozhodne, ci je to uz na chirurgiu.

kakakina
22. máj 2022

Skus ešte detralex plus factu, mne vždy do troch dni zaberie

natalka30
autor
22. máj 2022

@andrea_82 ďakujem pekne

mata1001
22. máj 2022

@natalka30 kup si toto...mne aj muz9vi to pomohlo...je to prírodné, zo začiatku to strašne štípe, som myslela ze zošaliem, ale pomohlo

natalka30
autor
22. máj 2022

@mata1001 nieco podobne mi kupil muz natieram tri krat denne stipe ale potom to ako keby utrnie ale neviem sa riadne hybat.. Jedna mi povedala ze si to mam zatlacit ale to by som nedala preto ze radsej k lekarovi

silvia33_33
22. máj 2022

@natalka30 ja som to po pôrode tiež mala asi dva týždne som sa to snažila vyliečiť keďže som nemala čas pri troch deťoch ešte behať po chirurgii a lekároch. Najskôr som to liečila čapikmy a masťou PreparationH a napokon mi v lekárni poradili čapíky a masť Faktu. Ale ako píšem trvalo to dva týždne kým sa to upravilo a viac ich nemám. A sú to hemoroidy.

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
22. máj 2022

musis knmasti brat aj tabletky detralex 3 krat denne po dve tablety

natalka30
autor
22. máj 2022

@loginexistuje tak je realne moznost ze bez zasahu lekara mi to zmizne.. Ďakujem

joesvk
22. máj 2022

Tiež som mala podobné po pôrode. Ale nebola to zlatá žila, tie hrbolčeky vznikli, lebo šitie po nástrihu bolo aké bolo. Keď mi vypadli posledné stehy, upravilo sa to. Často sa tam dole sprchuj a akúkoľvek skludňujúcu mastičku.

katarinka89
22. máj 2022

@natalka30 po každej stolici poriadne vyumyvat a natrieť dubová kôra gel, proctoglyvenol masť a treba striedať. Nečakaj že ti to lusknutim prsta zmizne a je super si to vo vani stláčať dnu a potom aj keď si to natieras. Ja som to mala po každom pôrode cca ešte rok s prestávkami. Držím palce

sojorez
22. máj 2022

Treba chladit, aby sa zmensil opuch - ja som si davala take ladove gelove vlozky do bavlnenej handricky. Az potom, ked odpuchnu, zatlacat. Pomahaju oplachy v dubovej kore (cerstvo po porode skor oplachy, ako sedacie kupele) a po stolici umyvat. Ja som pouzivala Avenoc.

natalka30
autor
22. máj 2022

@joesvk ale tie hrbolceky by som mala hned asi.. No ja neviem som s toho mimo a dakujem za rady

joesvk
22. máj 2022

@natalka30 Neviem, či máš to, čo som mala ja. Ale tiež som si to nahmatala ako hrbolce, bolelo to dosť. Nemohla som si poriadne sadnúť a zatlačiť to, lebo to bolelo. A potom som normálne cítila, keď ten steh vypadol pri sprchovaní, že sa to skľudnilo. Teraz si to už presne nepamätám časovo, ale možno 2 týždne, kým sa to začalo zlepšovať.

cdcd
22. máj 2022

Najlepšie bude navštíviť obvodného lekára a ak bude treba, následne chirurga. Mám tri mesiace po operácii hemoroidov, ktorá nemusela byť, keby som to nepodcenila a neodkladala. Nie všetko je potrebné operovať, ale dôležité je neodkladať. Keď ženy zvládajú gynekológov, musia zvládnuť aj tento problém. Časom sa to môže zhoršovať a len lekár zhodnotí, čo to je, v akom štádiu a môže pomôcť. Neodkladaj to.

natalka30
autor
23. máj 2022

@cdcd dakujem krasne no ved toto len sa bojim aby mi nenadal ze su to stychi ale v nemocnici som to nemala objavilo sa to v sobotu po stolici.. Dakujem vam za vase odpovede a teda obdivujem zeny kt to zvladnu bez lekara lebo ja by som teda aj stenu skrabala od bolesti

enka81
23. máj 2022

@natalka30 nedávno som sa s tým trápila, skutočne najlepšia kombinácia je detralex (alebo mobivenal) + factu. Úľava už po jednom dni.