Život bez podprsenky

23. máj 2023

Baby, našla som jeden článok. Neriešte, že nový čas, ale zaujal ma názor toho pána... Sú tu baby, ktoré nenosia podprsenku a naozaj sa im zmenili prsia k lepšiemu? Zväčšili, spevneli, zmenili tvar? V komentári prikladám link.

janulka1802
23. máj 2023

Čo ja Ti viem... V rôznych domorodých kmeňoch nenosia, nepoznajú ženy podprsenku, ale teda okrem mladých, šťavnatých, tam vidím len samé lajdáky. Skôr to súvisí s veľkosťou, dobrou genetikou. Ja mám napr. len béčkový košík a som rada, lebo napriek vyše šiestim rokom dojčenia, sú takmer rovnaké ako predtým. Kamoška má déčka, ale "plače", čo je ostalo po deťoch. Podprsenky nosíme obe.
Neverím tomu, že absencia podprsenky prospeje prsiam inak, ako len príjemnému vlastnému pocitu voľnosti.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
23. máj 2023

Nosenie podprsenky má aj istú spoločensku funkciu, nežijeme v Afrike, kde to bežné je, u nás si síce podprsenku nemusíš dať, ale každopádne to bude vyzerať nie dobre (hľadala som vhodné slovo vulgárne/neupravene?), Aspoň ja si teda neviem predstaviť vyjsť bez

rawmamka
23. máj 2023

Ja nosím podprsenku len keď musím, mám po 40tke, košíky C, 11 rokov dojčenia úspešne za mnou. Prsia mám zatiaľ pevné, pekné, ale o trošku krajšie boli, keď som ešte nemala deti a teda všetky tie hormonálne zmeny, menej kolagénu a roky dojčenia boli ešte len predo mnou. Aj teraz sa ich "kvalita" odvíja od fázy môjho cyklu, teda zjavne to súvisí v prvom rade s hormónmi. Ďalšia vec je genetika - napr. moja sestra mala od mladosti D-E košíky, dojčiť sa jej nepodarilo a prsia nikdy nemala pevné, okrúhle, ale také oválne, veľmi skoro jej začali ovísať, presne ako iným ženám z maminej strany a podprsenku nosí nonstop okrem spánku kvôli estetike aj vlastnému pohodliu, lebo inak by ju bolel chrbát. V otcovej strane majú ženy skôr B-C košíky, ale pevné, okrúhly tvar. Veľa závisí aj od hmotnosti, pohybovej aktivity, zloženia stravy, pitného režimu.... takže nielen nosenie/nenosenie podprsenky ovplyvňuje veľkosť či pevnosť poprsia. Ja ju nenosím, keď nemusím, ale len preto, lebo sa tak lepšie cítim, nie kvôli forme prsníkov. Do práce, na verejnosti podprsenku nosím, ale do prírody, na turistiku a pod. nie, max. ju mám niekde v batohu a dám si ju len v prípade, ak to považujem za slušné voči okoliu (napr. ideme si niekam sadnúť na kofolu, na zmrzlinu, na obed a pod.), doma vonkoncom nie.

autor
23. máj 2023

Aha, takže v podstate je to blbosť a podprsenky vyhadzovať nemusím 😁 to tak na odľahčenie...
Každopádne ďakujem za názory, je lepšie sa opýtať žien so skúsenosťami, ako googliť články "odborníkov"...

katkaseiner
23. máj 2023

ja nie som odbornicka... mam ale velkost E a teda len po 2 rokoch dojcenia visia az hroza... cize ja nemat podprdu tak vyzeram strasne (netvrdim ze s podprdou vyzeram ako bohyna). Je to urcite o vahe a genetike.

viestta
23. máj 2023

Gravitaciu nicim neobabres

nevenka
23. máj 2023

@viestta iba operaciou, aj to docasne...

lucia851
23. máj 2023

Doma podprsenku nenosím ale inak áno,bez podprsenky by som veru von nevysla

rebrambora
23. máj 2023

Nie, nijako sa nezmenili.

podmostom
23. máj 2023

Co ja viem. Ja mam tak Ecka Fka. Kebyže ich vypustím na voľno, verím tomu že by sa vytahali ešte viac. Proste je to váha, podprsenka si myslím ich tvar skôr zachraňuje, že vekom klesajú pomalšie.

majlo1234
23. máj 2023

Ja momentalne nenosim skoro vobec(na materskej) a teda prsia klesli. Aj dojcim, aj starnem, je to asi prirodzene

rawmamka
24. máj 2023

Ja by som to zhrnula asi tak, že je to ako so stravovaním - veľa žien je piate cez deviate a sú štíhle ako prútik a sú ženy, ktoré cvičia, zdravo sa stravujú a predsa celý život bojujú, aby boli štíhle. Všetko to závisí od kombinácie genetiky, veku, hormonálnej rovnováhy, fyzickej aktivity, životných návykov/štýlu, stravovania, pitného režimu...... a tých kombinácií je potom neúrekom, platí to vo všetkom.

jesenzima
24. máj 2023

A na tento "zázrak" prišiel muž 🤷🤦🤔

autor
25. máj 2023

Hej hej, tiež mi to nedávalo zmysel. Predsa len majú prsia svoju váhu a čím väčšie, tým ťažšie. Tiež mi prišlo divné, že by visením spevneli 🙈 ani iné svaly samé od seba nerastú, pokiaľ človek necvičí

rawmamka
26. máj 2023

A prsia sú ešte špecifickejšie - okrem svalu je tam aj tukové tkanivo a žľaza, ktoré ani cvičením nespevnejú, práve naopak - tuk cvičením/chudnutím mizne a mliečna žľaza sa vekom vplyvom hormónov zmenšuje, pretože stráca svoje opodstatnenie a využitie. Takže v prípade prsníkov aj to cvičenie má len veľmi obmedzený efekt, ale je to určite niečo, čo ženy môžu robiť pre svoj dobrý pocit.