Zistená 5-centimetrová cysta na pravom vaječníku

christin1280
17. apr 2023

Ahojte včera som bola na pohotovosti s bolesťou brucha a zistili mi 5 cm cystu krvavu povedal mi že si mám nasadiť HAK , aj davnejsie mi uz jedna cysta praskla a tiez som musela na pohotovost ale neboli to velke bolesti , o týždeň mám dostať menzes a ešte mi predpísal Indonal ..u svojej lekárky mám už termín pôjdem tam nech sa vyjadrí aj ona ide o to ze mam strasny strach ze by ma museli operovat ,,, 😭mali ste nieco podobné? Ze sa to nejak vstrebalo alebo antika pomohla?

palculienka40
17. apr 2023

@christin1280 Mne dala gyn B12 injekcie na cystu na vajecniku. Mala sa vstrebat alebo prasknut a ona praskla. Boli to hrozne bolesti no cysta zmizla.

anjelicek26
17. apr 2023

Krvne cysty su rizikove... mne sli dve von operacne... Ale viem, ze ich vedia aj nejako odsat, o tom, ze sa to riesi - ked uz je akutny bolestivy stav - nasadenim hak - som este nepocula...

christin1280
autor
17. apr 2023

@anjelicek26 nemam uz bolesti len to mam citlive to podbrusko

anjelicek26
17. apr 2023

@christin1280 no neviem vravim, ona taka velka plna cysta vie pretocit vajecnik a ona sa ti vie naliat rychlo do este vacsej... pretoceny vajecnik je nedokrveny vajecnik je do buducna nefunkcny vajecnik... aspon mne lekar hned vravel, ze to dame von... laparka nie je ziadna invazivna velka operacia, ak tam na kontrole o tyzden bude ta cysta este, daj ju von.

christin1280
autor
17. apr 2023

@anjelicek26 prosim ta kolko by som bola v nemocke po tej laparke cysty? 😞

anjelicek26
17. apr 2023

@christin1280 je to jednodnova chirurgia, druhy den ides domov, viem, ze na slovensku neposielaju ten den domov. U nas v nemecku ides dve hodiny po zakroku domov, ked si ok po narkoze... len ten den nesmies soferovat. Mne robili laparku pred mesiacom... fit som bola po 5 dnoch, ale mne robili viac veci... PN ta vypise tyzden.

christin1280
autor
17. apr 2023

@anjelicek26 a este sa chcem opytat ze vlastne hned po zakroku vstanes z postele atd ? Cize neni to velky zakrok? Ja sa bojim takychto veci lebo som mala uz jednu sekciu a bol to horor.. davaju ti aj tu drenáž? Lebo aj to soˇ niekde citala toho sa tiez bojim a ten katéter na moč ti dajú tiež ? Lebo ked som to mala po sekcii tak sa mi spravil z toho zapal .. no extremny strach mam zo vsetekho😭

anjelicek26
17. apr 2023

@christin1280 tak ani jedno z toho nebolo treba... ani drenaz, ani kateter... mam za sebou dve laparky... dva malicke rezy nad chlpkami a kamera cez pupok - tam je 0.6cm jazva teraz... nepoviem ti, ako to robia u vas v nemocnici, ale bolo to vsetko, len nie horor. Ziadne bolesti, ziadne problemy po tom. Prvy den som bola taka blbsia po tej narkoze, potom uz v poriadku... ja by som sa bala fakt toho, ze sa ten vajecnik pretoci, tam sa uz operacii clovek tak ci tak nevyhne... aspon moj lekar vtedy vravel, ze na co riskovat nieco takeho... krvna cysta nie je vodova, to je proste ine...

christin1280
autor
17. apr 2023

@anjelicek26 dnes idem k lekarke a ma sa vyjadrit

barborachors
17. apr 2023

na Slovensku dávajú kateter aj drenaz, aj cievkuju pred op, radsej si ale presne zisti kde co ako...niekde davaju aj klysttir pred op. V nemocke budes tri dni max štyri, najviac boli vyyiahnutie toho katetra, to je neprijemne inak je to bezbolestny zákrok. V sukromnych klinikach tiez budes toľko lezat, mozno o den menej ale stoji to okolo 700€. Skúsila by som sa poinformovat v Čechách lebo tu mi to pride ako masiarina a aj prístup lekarov v statnych nemocniciach je viac nez masiarsky. Zalezi na tebe.

werbenka
17. apr 2023

Ja som bola pred par rokmi na laparoskopii s cystou. Robili aj drenaz, kateter zaviedli a klystir pred zakrokom, bola som v statnej nemocnici v BA. Na treti alebo stvrty den ma pustili, nevedela som hned vstat a behat, ale dalo sa to zvladnut 🙂 hlavne je super, ze to je maly zakrok a jazva po nom je malicka. Najviac boli vybratie drenaze. Mne najskor gynekologicka nasadila tiez HAK, ze by sa mohla vstrebat, ale vobec nepomohlo.

taktotedanie
17. apr 2023

@christin1280 ano nasadzuje sa hak
Moze prasknut, treba len sledovat

trgypadl
17. apr 2023

Ahoj, hlavne pokoj. Vsetko to je individualne, cievka sa bezne nedáva ak sa jedna o lps operaciu a nie je tam nic komplikovane. ani dren sa bezne nedava p, ak im to moc nekrvaca pocas operacie a podobne. Neboj porozpravas s Dr a budes v obraze, drz sa

mandarinka555
17. apr 2023

@christin1280 Mala som väčšiu, museli ma operovať. Čoho sa bojíš?

christin1280
autor
18. apr 2023

@palculienka40 a ty si mala krvavu? Ide o to ze mna doteraz za 3 dni videlo 5 lekarov aj z kramarov aj z galanty a nechcu ma operovat zevraj sa to moze vstrebat

palculienka40
18. apr 2023

@christin1280 netusim aku ale mala 2 cm. Tak pocuvni lekarov. Este indonal pre zeny pozri ten je na cysty.

trgypadl
18. apr 2023

Skus doverovat lekarom, ako to popisali v sprave?

lucik174
16. máj 2024

@christin1280 ahoj ako dopadla cysta ? Mám presne ten istý problém len moja cysta ma 8cm a tiež sme nasadili HAK

palculienka40
16. máj 2024

@christin1280 tak pockaj. Ak tak aj tak zoperuju