Zhubný nádor na maternici

bellaa3007
20. dec 2022

Ahojte.
Teraz pred Vianocami sa mi zrutil svet.
Mamina bola na kyret a zistili jej zhubny nador na maternici.
Budu jej brat "vsetko". Ma prosim niekto podobnz skusenost? Ak by som mohla napisat ss

melanta
20. dec 2022

Ja som si toto vypočula minulý rok. Vybrali mi maternicu, absolvovala som chemoterapiu. Pár ťažkých mesiacov. Ale teraz som tu, živá a zdravá. Chápem, že prvotná reakcia je strašidelná, ale psychika je prvoradá, aspoň pre mňa bola. Ja som vtedy vytesnila zo života všetkých, ktorý pri mne nariekali a boli negatívni. Takže ako prvé odporúčam otriasť sa, nastaviť sa na to, že to mamina prekoná a byť jej oporou. Kľudne napíš správu, ak chceš.

janetinka27
20. dec 2022

@bellaa3007 ahoj, ja chodim k dr s rizikom vzniku tohto ochorenia, este nemame deti, takze maternica sa udrziava a sleduje. doktorka mi povedala, ze v pripade nadoru je velka sanca na uzdravenie, ze tieto nadory sa zvyknu zdrziavat v maternici a nerozsiruju sa do organizmu. tiez som bola z toho v soku a mimo par tyzdnov, ale clovek musi verit. drzim mamine palce

bellaa3007
autor
20. dec 2022

@janetinka27 dakujem velmi pekne, neskutocna rana to bola 😪
Prave sa bojim toho, ake budu vysledky z operacie ci sa nesiri...

majamat
20. dec 2022

@bellaa3007 urcite pri txychto nadoroch ej vleka sanca na uzdravenie, moja byvala susedka, mama kamaratky mala nador, uz je to snad 20r,. kamaratka si vsimla nepekny vytok ( nahodne nasla jej nohavicky v pradle ), no jej mama ani pocut o vysetreni, mala ho mozno aj pol roka. a teda ked jej rakovinu diagnostikovali, odoperovali ju, absolvovala liecbu ( uz presne neviem co ) a doteraz zije. enmala ziadne komplikacie, ani sa nador uz nevratil. je zazrak, ze ani stres jej nepohorsil. rok po operacii kamosku zrazilo auto. bola 13r v kome potom zomrela. pred par mesiacmi pochovala muza.

pokojvdusi9
20. dec 2022

@bellaa3007 Zhobny nador endometria-mam to za sebou.Lekar mi to oznamil,,Mate rakovinu vybavte si operaciu ,,dovi,dopi...Nejdem pisat podrobnosti ano zrutil sa mi svet za 5 sekund ale povedala som si ze sa tej ,,svini nedam,,Mam preco zit a strasne vela ludi ma povzbudzovalo,pomahalo a modlilo sa za mna.Prehodnotila som zivot zacala od piky od zaciatku.Je to velmi o nastaveni v hlave.Rovnymi nohami do prechodu ale to je to najmenej co ma trapilo a trapi.Ano videla som vela bolesti a aj ju zazila a apelujem na preventivky.Netreba sa vzdavat Drzim moc palce.

miriam11
20. dec 2022

@bellaa3007 moja mamina bola operovana pred 16 rokmi. Všetko jej vybrali, je úplne v poriadku 🍀 všetko bude ok

liv1
20. dec 2022

Neboj neboj. Moja teta mala vsetko vybrali, anibziadne chemo ci ozarovanie nebolo treba nic. Je uplne v poriadku. Drzim palce. Skuste sa udrzat v psychickom zdravi ❤️

bellaa3007
autor
20. dec 2022

@pokojvdusi9 prosim vas a vyberali vam vsetko? Take silne slova ❤️

pokojvdusi9
20. dec 2022

@bellaa3007 Ano vsetko veru

anicka329
3. feb 2024

@bellaa3007 prosím ťa, ako dopadla tvojej mame tá operácia, je v poriadku? Moju mamu to tiež čaká, budú jej vyberať celú maternicu. Pred dvomi rokmi jej zistili myóm, brali vzorku, bol nezhubný, ale teraz sa zväčšil, tak idú vyberať všetko, ale či je to zhubný nádor, to zistia až po operácii. Veľmi sa bojím o ňu 😔

majamat
3. feb 2024

@anicka329 myomy su caste u zien a pribudaju s pribudajucim vekom. mozu byt vacsie aj mensie.
pokial nemala zatial diagnostikovanu rakovinu, je ravdepodobne, ze ju nema, ze je to len myom.
na histologiu sa vacsinou posiela kazdy material, pre istotu.
mne brali maternicu koli prolapsi a teda tiez ju posielali, ale vylsedky ok. a teda v sprave som mala napisane myomatozne zmenena maternica. absolutne osm netusila, ze by som mala myomy. a bolo tam toho viac - varixy na vazoch, co drzia tieto rogany, na pravom vajecniku cysta - zrejme po ovulacii, bola mala a cerstva ( aj som v poslednom cykle citila pichanie. a pravy vyjickovod bol prirasteny o pobrusnicu, crevo a maternicu.
ani by som neverila, ze je to vo mne take pokazene. 😀

a operacia uplne ok, velmi rychlo soms a zotavila, ale bolo to laparkou.

bellaa3007
autor
3. feb 2024

@anicka329 ahooj. Mamine vybrali vsetko (maternicu, vajecniky chceli aj lymf uzliny) na vdakabohu negativne. Jej dve spolubyvajuce na izbe bohuzial to stastie nemali a bolo to zhubne a chodia na chemoterapie.
Hojenie bolo veeeeelmi dlhe, dost dlho sa citila zle a mam pocit, odkedy jej to lekar vyslovil ze psychiku ma tak nalomenu, ze ju rozhodi a zlakne sa vsetkeho.
Moja mamina mala predrakovinove zmeny, tak ja verim, ze vyberu vsetko ako mojej aby predisli nejakemu sireniu a tam to ukoncia 💓

anicka329
3. feb 2024

@bellaa3007 ďakujem, prajem veľa zdravia mamine, dúfam, že aj mojej to dobre dopadne 🙏 a prosím ťa ešte operovali ju na onkogynekológii alebo normálne ma gynekológii?

majamat
3. feb 2024

@anicka329 je u tvojej mamy z nejakeho dovodu, ze by sa tam nieco dialo?
pytam sa, lebo mam pocit, akoby si mala obavy z onko ochorneia.
myom je nezhubny nador a ma ho mnozstvo zien. minimalne mnozstvo sa zvrhava zhubne.
klo ma tvoja mamina rokov?

anicka329
3. feb 2024

@majamat má 67 rokov, myóm jej zistili pred dvomi rokmi, chodí pravidelne na preventívne prehliadky aj mamografiu. Pred dvomi rokmi jej z toho myómu brali vzorku a bola negatívna. Po roku išla znova na preventívku, všetko ok a teraz po dvoch rokoch jej doktor povedal, že sa ten myóm zväčšil, že to môže byť rakovina a že jej musia celú maternicu zobrať. Ja viem, možno to nebude také zlé, ale človek hneď myslí na to najhoršie...

majamat
3. feb 2024

@anicka329 citala som, ze v prechode myom vaxsinou nerastie, ale iba vacsinou. niekedy rast moze.
no kazdopadne drzim palce, aby to bol stale len myom.
ma to vela zien. je to akesi caste v urcitom veku. viem, ez moje kolegyne boli par rokov dozadu viacere naraz na operacii, predtym bola tiz taka vlna, ze sli na operaciu viacere. akosi to u nas ide vo vlnach

anicka329
3. feb 2024

@majamat áno, aj ja som čítala, že práveže v prechode sa môže stratiť.