Zhubný nádor na maternici

atama66
6. jan 2021

Ahojte chcem sa opýtať mojej mamine zistili zhubný nádor maternice má 53 rokov ide na operáciu 28.1 prosím Vás tie čo ste to prekonali ako ste to zvládli aký je postup a liečba som z toho hotová milión otázok mám a žiadne odpovede 😭😭😭😭

mogaa
6. jan 2021

@atama66 najskôr musia urobiť histológiu aby presne vedeli o aký typ nádoru ide a o jeho grade, následne sa zisťuje či sú metastázy - podľa toho sa určuje stupeň ochorenia......až následne rozhodne konzílium o najlepšej vhodnej liečbe pre daného pacienta......každý druh rakoviny môže mať iné možnosti liečby teda čo sa týka chemoterapie, v pokročilom štádiu sa dáva paliatívna liečba

atama66
autor
6. jan 2021

@mogaa ďakujem tak len čakať na operáciu 😔

jaandorka
6. jan 2021

@atama66 tiež sme mali v rodine podobný prípad, chcem ti len napísať, neboj sa dopredu, všetko môže dopadnúť vždy lepšie ako ti niekto napíše na internete...... denne som aj ja čítala množstvo článkov, aby som poradila, pomohla - NEROB TO - každý organizmus je iný a zvláda to inak ako ktokoľvek..... Moja rada je počúvať lekárov a pozitívne podporovať liečeného, prajem skoré uzdravenie

peterpomozem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz