Ženské ochorenia

zuzanahdm
15. máj 2017

Ahojte žienky, už som sem pridala nespočetne veľa príspevkov o mojich problémoch. Najprv som bojovala s mykozami, teda aspon to si myslím doteraz. Užívala som antibiotiká, ktoré mi to mali preliečiť. Opakované výtoky, zápach, pálanie, svrbenie a bolesti v podbrušku pri pohl. styku. Od imunnoalergologa som dostala lieky na posilnenie imunity. Krv bola v poriadku, či už z gynekologického alebo alergologického pohľadu. Mala som odobraté vzorky na kvasinky, baktérie, všetko v poriadku, Bežné gynekologické vyšetrenia v poriadku. Prosím poradte mi čo mám robiť, som zúfalá. S priateľom sme sa nemilovali už niekolko týždňov, pretože už z toho nemám nič, iba bolesti. Napriek tomu som dnes spozorovala nepríjemný zápach, alebo možno skôr výraznú vaginálnu vôňu. Prisahám, že cítim sama seba. Ale svrbenie žiadne, iba mierny výtok. Gynekolog mi ešte povedal, že mám prísť na odobratie vzoriek na chlamýdie a ešte niečo. Ale partner sa cíti v poriadku, nesťažoval sa, žeby mal nejaké problémy. Ja už som zúfalá. Už ani neviem aké ochorenia môžu pri takýchto príznakoch byť. :(

zuzi0911
15. máj 2017

@zuzanahdm isla by som na dg laparoskopiu,,,,mna tak dr poslal,tiez bolesti,pri styku jedno z druhym a zistili varixy,,no mos mat endometriozu a podobne

eeffka
15. máj 2017

@zuzanahdm ze sa on citi dobre neznamena ze to nema. Bol prelieceny stale s tebou? Ak nie je nech sa zacne liecit lebo si to pinpongujete.

zuzanahdm
autor
15. máj 2017

@zuzi0911 laparoskopia je čo presne ? Myslím, že som to počula už. Mne doktor povedal, že bolesti pri pohl. styku môžu byť z toho, že mám blízko krčok maternice. Ale stále neviem z čoho je ten zápach a všetko okolo toho.

zuzanahdm
autor
15. máj 2017

@eeffka raz sa mi sťažoval na pálenie a svrbenie, tak sme použili canesten krém, potom ho to prešlo.

zuzanahdm
autor
15. máj 2017

@eeffka a momentálen sme sa nemilovali už viac ako dva týždne a aj tak sa mi to objavilo. snažím sa to pripisovať tomu, že mám pred mrchou, ale bojím sa už. Je mi to veľmi nepríjemné.

eeffka
15. máj 2017

@zuzanahdm partner ma byt lieceny vzdy ked zena. A nie ze 1x namastom a hotovo ale 7-10dni. Co to mas za doktora? Mykoza nezapacha. Zapacha bakterialny vytok. Preliecit oboch a isty zas pouzivat gumu. Ak si to nemala pri inom partnwrovi problem resp povod je zrejme v nom.

zuzi0911
15. máj 2017

@zuzanahdm operacia,,kde sa urobia 2-3 max.1cm rezy,,a kamerou sa popozera vnutro,,,v celkovej anesteze,,,co sa tyka tych vytokov,,skus zenske caje,,,vyrad sladke z jedalnicka,,,a nieco ine ako canesten skus,,,ja som raz mala krem no neviem nazov uz,,,,

hope07
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanahdm
autor
15. máj 2017

@zuzi0911 používam intímne mydlo, vždy dbám na čisté spodné prádlo, po milovaní sa vždy osprchujem, ženské čaje a tak isto čaje na močové cesty si urobím vždy ak mám chuť na čaj. Sladké jem iba občas, naozaj v malom množstve. Snažím sa jesť zdravšie a chodím aj pravidelne cvičiť. Vyskúšala som canesten krém, canesten tabletku. Od gynekologa som mala vaginálny krém na predpis, tabletky na kvasinky, tabletky na upravenie pH pošvy, a nakoniec aj antibiotiká na kvasinky a infekcie. Momentálne mám pred mrchou apo jej skončení mám ísť na odobratie dalších vzoriek, tak mu to spomeniem. Dnes som si kupila tabletky na prevenciu s mliečnymi baktériami a brusnicami, také čo sa papajú a ešte aj vaginálne tabletky na upravenie pH.

hope07
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeennyv
15. máj 2017

@zuzanahdm na mieste je otazka o partnerovi...mas to iba pri nom??..mam kamosku co mala, kde ake problemy len pri jednom partnerovi...a je pravda preliecit sa dlhodobo ma aj on jasne, ak sa chvilko narie priznaky ustupia, no nie choroba

simi06c2
15. máj 2017

na mykozu ti dali atb hej ? :D :D :D to snad nie .atb mykozu sposobuje , ak mas vytok ktory zapacha , je to bakterialna infekcia , a bezne sa netestuju vsetky infekcie. na tovjom mieste by som si dala urobit test z vyteru na valstne naklady v medirexe na HPL-ku . najdi si to vo svojom okoli , v lekarni si kupis tycinku an vytery urobis si vyter a odnesies si tam . nasledne s vysledkom pojdes k lekarovi. Ak by si mala mykozy mala by si aj crevne problemy , boelsit brucha alebo nejake kozne reakcie, na to je najlepsie brt probiotika a vysadit sladke a kysnute co je dalsia vec ak supremnozene kvasinky clove am chut na sladke a kysnute prevazne, ak mas silne zapachajuci vytok teda citis samu seba mas ovulaciu , vo vaginalnom sekrete sa objavuju feromony, ktore zenam zapachaju no muzom prijemen vonaju o tom je ta zahada pritazlivosti, urcite nepouzivaj ziadne mydla a gely na vyplachy a podobne. umyvaj sa len s detskym mydlom napr nivea alebo bupi J&J nepouzivaj je tma vela ropy .. no ked budes ma totazky napis mi spravu som gyn-porodnik ;)

simi06c2
15. máj 2017

a je xy bakterii a virusov o ktorych muzi nevedia. problem mame vacsinou my zeny oni maju mocovu ruru dlhu nasa je max 3 u niektorych zein 5cm . rychlos a vsetko poprenasa... tiez si myslim ze by mohlo ist o partnera, a tam byt zakotveny problem . casto sa stava ze pride muz a mesaic co mesiac problemy, a moze to zajst az tak daleko ze sa infikuje maternica vajecniky atd a budes neplodna. rozhodne ho vykopni na odbery moc, spermie, mozno aj vyter ten ho bude boleit trosku ale bohuzial.. dva tyzdne je velmi kratka doba na to aby sa nieco neobjavilo .. a moznoa ni ta laparka by nebola odveci ale enometriozu atd vidno aj na usg aj ked nie v takom rozsahu ako pod laparkou, a to by si skor mala bolesti clomesacne v podbrusku vynechaval by menzes atd .. alebo bolesti striedavo na L a P vajecniku

sense
16. máj 2017

Treba preliecit aj partnera poriadne nielen raz dva krat nayriet kremom, takisto aj prilisna hygiena moze sposobovat problemy -rozne vaginalne mydla,spreje atd ( s tym nam vlastnu skusenost) a atb mykozu akurat tak mozu zhorsit treba probiotika uzivat

zdena12345
16. máj 2017

necitala som prispevky ale par veci poradim
ak beries hak, vyrad ju mne doburala imunitu a presla som si 2 rocnymi zapalmi mocovo pohlavneho ustrojenstva
po kazdom sexe okamzite umyt, najlepsie len vodou prip intim mydlom. ozaj okamzite, sex nie viac krat po sebe
frekvenciu sexu upravit aby si nemala problemy, ja napr aj ked som zdrava nemozem kazdy den, lebo mi tam narusi rovnovahu a uz to jede....
ak su tam bakt, kvasinky a pod, preliecit s aobaja
brusinky mi pomahaju nie len na mocove ale aj pri gynek problemoch
nieco na imunitu

zuzanahdm
autor
16. máj 2017

Dakujem za rady, nechce sa mi odpisovat kazdemu zvlast. Sladke nejem, mozno 1-2 krat do tyzdna si nieco dam. A tie antibiotika, to boli take tabletky na zapal. 12 tabletiek. Doktor sam nevedel co to moze byt kedze vytery, krv, vzorky vsetko bolo v poriadku.