Zastaví mi Norethisteron menštruáciu, ktorá už začala?

1. júl 2024

Ahojte o týždeň ideme na dovolenku. Brala Som norethisteron v máji, aby som nemusela počas dovolenky, no nejak sa mi ten cyklus riadne po posúval a o týždeň ideme. A ja stále čakám. Kedy mi príde ms. Myslíte, že keď mi príde menzes 2 dní pred dovolenkou, tak ho budem. Vedieť stopnúť Norethisteronom? Nechcem.prezit celú dovolenku s menštruáciou 😱. Do koľkých dní prestanem krvacat? Ešte čakám, či sa nespustí, ale. Rozmýšľam. Aj nad tou horsou alternatívou, že čo ak...

betulinka1
1. júl 2024

Chod na gyndu, ci nie si tehotna a ak nie, nasad rovno noretisteron.

zalka
1. júl 2024

Mne dr. povedala, že mám začať brať ked začnem špiniť. Tak som tak spravila, bola to chyba podla mna, špinila som celú dovolenku, čiže aj tak do vody tampony. Ale zase dalo sa to prežiť. Možno som i ja chybu spravila, že som tablety nebrala nejako pravidelne v jednu hodinu .. ale tak hocjak ako som vstala či šla spať.

autor
1. júl 2024

@betulinka1 aj keď som brala cyklus predtým? V podstate po norethisterone som mala iba jeden cyklus, tak preto sa snažím vyhnúť tabletkam.zatual.a.dudam,ze ešte stihnú prísť tak ze kým pôjdeme tak skončia. Ale to by museli prísť do zajtra 😱

daniela1911
1. júl 2024

Urob si zajtra test, a potom hneď nasad tabletky, rozbehnutú menštruáciu už nezastavíš

e1i
1. júl 2024

Ked sa rozbehne nezastavis

autor
1. júl 2024

@daniela1911
@e1i žienky ono v podstate keď mi ešte príde do stredy tak je to ok... Stihnú aj odist do odletu. Tak myslíte že počkať do stredy a hneď začať brat?. Ci začať hneď zajtra?

e1i
1. júl 2024

V pribalovom pisu ze kolko dni pred ocakavanou ms mas brat

luccija
1. júl 2024

Zastavíš aj rozbehnuty menzes mne tak zastavoval gynekológ, keď som nevedela prestať krvácať.Len myslím, že tam je iné dávkovanie spýtaj sa
Do 2 dní som nekrvacala

betulinka1
1. júl 2024

Pri noretisterone, teda po jeho vysadení mozes mat rozhádzaný cyklus ale mna raz gyndos upozornil, ze mame si davat vacsi pozor, lebo ze som viac plodná. Jednoducho povedane, on to samozrejme aj vysvetlil odborne ale to si nepamatam presne. Preto pred ďalším braním by som skontrolovala tehotenstvo. Ja by som dala noretisteron aj pri dalsej dovolenke. Spravidla sa ma zacat brat 3-4 dni pred očakávanou menštruáciou ale to ty nevies kedy bude. Mne prisiel menzes vzdy do tych 5 dni od vysadenia. Neviem kedy si prestala brat ty

autor
1. júl 2024

@betulinka1 ja som prestala ešte v máji.. Do 5 dní prišiel a teraz mi meškajú 5 dní... Ale tak to je ešte ôk keďže som oddialovala dva týždne... Rozhadzalo to cyklus no 🤔 tak neviem ci čakať aby sa spustili samé a pripadne potom zastaviť ak by prišli fakt tesne pred odletom... Alebo brat tu chémiu radšej už teraz a Best to celú dovolenku

autor
1. júl 2024

@luccija a do koľkých dní si prestala krvacat prosím?

luccija
1. júl 2024

Do 2 úplne.Ale treba brať presne ako ATB tuším som ho mala ráno, večer neviem koľko tbl ako casto sa dáva na oddialenie, ale na zastavenie je iné dávkovanie.Mne povedal, že on je určený na rôzne dg a stavy a vždy sa len upravuje dávkovanie, počet dní atď...

beasy
1. júl 2024

Zastaví ti aj už rozbehnutú menštruáciu, bežne to robia lekári ak potrebuju urgentne nejaký zákrok, ale krvacanie prestane cca do 2 dní