Zápal prsníkov a antibiotiká

lulu2807
16. júl 2024

Ahojte mala by som otázku
Mala ma 3 týždne a ja už som mala 2x zapálene prsníky aj prvý x aom dostala antibiotiká povedala mi obvodná že nemusím dobrat ale o týždeň sa mi zapálili zas nakoľko som bola tak dlho preč na úrade vybavovačky po narodení malej že som nemala kedy odsat a zapálili sa zas
Lenže som na 4 antibiotiká alergická ( celá sa vyhadzem svrbí ma to) tak mi obvodná dala aj dithiaden k antibiotikám nech mi to zmierni alergickú reakciu
Zápal mi už prešiel kojiť som nekojila počas užívania len odsavala nonstop a vylievala 😏 moja otázka znie
Ak mi už odišiel ten zápal prestali aj teploty aj bolesť cca dva dni dozadu musím ešte užívať ďalej antibiotiká alebo ich môžem vysadiť?
Strašne som unavená oblbnuta už z tých liekov ledva viem ku malej vstať v noci o tom ani nehovorím aký mám žalúdok z nich..

amelianka
16. júl 2024

No ja som mala tiež dva krat už zápal ale hlavné je atb dobrať, potom nemaju žiaden účinok. Unavená ste z toho že mate zápal podľa mna, nie z atb. A teda neviem ale ja som kojila aj počas užívania atb, ale musite vy vedieť, či chcete kojiť a stojí vam to zato alebo prestanete 🙈

lulu2807
autor
16. júl 2024

@amelianka lenže ja beriem aj dithiaden ktorý uspava takže z neho som unavená
A nekojim nie kvôli tomu že by som nechcela ale kvôli tomu dithiadenu aj obvodná aj detská lekárka mi povedali že na to kojiť nemôžem len gynekológ že môžem..