Zápal po zavedení telieska

anchela2929
19. sep 2021

Dobrý deň, dala som si zaviesť teliesko Flexi T-380, hneď čo mi pán doktor zaviedol teliesko mi predpísal antibiotiká aby nevznikol zápal brala som ich 5 dní a pred pár dňami má tam dole ako keby svrbí nie veľmi ale niečo proste cítim tak som si kúpila mydlo Lactacyl. Tiež mám také slabé krvácanie ako keby taký výtok z krvou a na vlozke slabé krvácanie. Je to v poriadku?

elizabet173
19. sep 2021

@anchela2929 Mám už tretí krát Mirenu, pred tým veľa krát Danu, nikdy zápal nevznikol, nikdy som antibiotiká nebrala, ani som to od žiadnej ženy z môjho okolia, ktorá má teliesko nepočula. Antibiotiká sa predsa nedávajú ako prevencia pred zápalom, ale lieči sa nimi už vzniknutý zápal. Ja si skôr myslím, či nemáš mykózu, ktorú ti spôsobilo práve užívanie antibiotík. Išla by som znovu k lekárovi.

mimolimit
19. sep 2021

@anchela2929 Ahoj, radsej zajdi na vysetrenie k svojmu lekarovi.
Mala som 5 rokov nehormonalne teliesko a viac si ho uz nedam. Pri zavedeni mi lekar nepredpisal ATB. Prve 3 roky som mala spinenie medzi menzesmi, posledne 2 roky sa mi opakovali zapaly maternice, o ktorych som dovtedy ani netusila, ze existuju. Skoda, tesila som sa, ze som nasla dobru antikoncepciu😔

janetinka27
19. sep 2021

@anchela2929 najdu sa zeny s dobrymi aj zlymi skusenostami. treba si precitat pribalovy letak, pri telieskach sa v letaku casto objavuje slovo zapal. atb sa davaju aj vopred, ak je riziko vzniku zapalu (operacia, trhanie zuba, porod atd)

anchela2929
autor
19. sep 2021

@elizabet173 myslíš že ak mám mykózu že mi teliesko vyberie?

elizabet173
20. sep 2021

@anchela2929 myslím, že nie, že len prelieči, ale nie som lekár

anchela2929
autor
20. sep 2021

@elizabet173 volala som doktorki predpísal mi vaginálne čipky Clotrimazol a masticku ale akurát som dostala menštruáciu tak v lekárni som sa pýtala či môžem ich užívať keď mám menštruácie vraj áno ale nezdá sa mi to moc tam teráz neviem

elizabet173
20. sep 2021

@anchela2929 nepoznám to, ale ak ti to predpísal lekár a v lekárni doporučili, tak sa riaď podľa toho

anchela2929
autor
20. sep 2021

@elizabet173 jasné len v letáku je napísané že počas menštruácie sa čapíky nepoužívajú