Zápal močových ciest

sofia1410
31. mar 2024

Ahojte od piatka uzivam antibiotika biseptol plus pijem urologicky caj a vobec nepociťujem ziadnu ulavu stale rovnáky tlak na curanie bez bolesti za kolko dni mozu zacat účinkovať lieky uz som zufala je to hrozne na nervy stale citim ako sa mi chce na wc Dakujem

pininka1
31. mar 2024

@sofia1410 kúp si Dmanozu npr. Blokurimu a užívaj aj toto,niekedy to trvá dlhšie, resp viem ze Biseptol nie každému zaberie

sofia1410
autor
31. mar 2024

@pininka1 Dakujem som uz zufala Vsak mna tlaci snad iba co idem z wc ale nechapem ze mam zapal a pri curani necitim nic

nairobi
31. mar 2024

@sofia1410 určite máte doma sodu bikarbónu,dajte si za 1 malú lyžičku ,zapite vodou a to je celé..tlaky, bolesti ustúpia,, ráno to zopakujte,,, mám to overené

xnatalkax
31. mar 2024

@sofia1410 urologicky caj by sa nemal pit, kup si urinal dmanozu

sofia1410
autor
31. mar 2024

@nairobi Dakujem no skusim

katka2505
31. mar 2024

@nairobi
Mne pani v lekárni poradila uvariť si urologický čaj a dať doňho lyžičku sódy bikarbóny. Vraj to účinkuje ako ATB

sofia1410
autor
1. apr 2024

@katka2505 a pomohlo? Vecer som si dala lyžičku aj rano a nic

brendaa
1. apr 2024

@sofia1410 určite urológ skontroluje zapal ... , teploty nemáš, bolesti krížov?
Na noc ponozky, tielko aj v noci....
Urologicky caj 3x denne 3dcl...Neproshal kupujem.
Nič kyslé, korenené nejesť... Mne pomáhá horúca voda, termofor... No nemusí jazdemu...

sofia1410
autor
1. apr 2024

@brendaa ahoj nie teplotu nemam ani nic iba ten tlak na curanie a uz to trva x dni a tie antibiotika nezaberaju

fatimalady
1. apr 2024

@sofia1410 poznám tieto stavy veľmi dobre, už pár rokov.... takže mám aj kopu skúseností, rady kadejaké, ktoré zabrali a ktoré nie... počas zápalu nepi uročaj, ten ťa ešte viac dráždi, pi len čistú vodu, čaj potom už len ako prevenciu po vyliečení...biseptol sa prestal predpisovať a pritom je to najlepší liek, ja mám rezistenciu na kopu ATB, ale paradoxne na biseptol nie ...na tie tlaky dobre zaberá Nospa, voľnopredajný liek, na predpis je algifen...ja už mám z kultivácie moču zistené, že mne to spôsobuje baktéria ecoli, ktorá sa premnoží a už to ide.... voľnopredajná Blokurima, to je Dmanoza, tiež dobrá vec...a užívam céčko, lebo okyseľuje moč a vtedy sa tam baktérie nedokážu udržať... držím palce 👍

zuzanaa239
1. apr 2024

Ak zapal postúpil vyššie do močových ciest biseptol je žalostne slabé antibiotikum,mne na zapal vôbec nepomohol, až gynekológ mi dal nejaké na par dni užívať len raz za 24 hod, čiže tam by bolo urobiť kultiváciu moču a zmenu, mne pomáha blokurina piť dlhodobo a mať nohy v teple a ozaj kvalitne širokospektrálne antibiotika s brobiotikami, pit nesladene nápoje.

brendaa
1. apr 2024

@sofia1410 tak biseptol ti nezaberá, zajtra choď pre istotu k lekarovi... Zavolaj mu mozno bude potrebovať čistý moč, stredný prúd...

sofia1410
autor
1. apr 2024

@fatimalady Dakujem za radu skusam tu sodu ja som bola na tej pohotovosti a nezistili mi tam ziadnu baktériu tak ja neviem ale iba zvýšené leukocyty uz sa zacinam bat ze to je nieco vazne ked tie tabletky nezaberaju

sofia1410
autor
1. apr 2024

@zuzanaa239 praveze ja nechapem ked som davala minulú sobotu moc na vysetrenie v pondelok som volala dr ze moc je neg nic tam neni ale stale som pociťovala to nutkanie a v piatok som uz isla na tu pohotovost a uz mi povedali ze zapal tak ja neviem ze ci to moze byt tak silne mna to neboli ked curam ja mam len take nutkanie

zuzanaa239
1. apr 2024

@sofia1410 ja som mala to iste, časté nútenie na močenie a veľmi malé množstvo, bez pálenia,mna dr. dosť odbijali, až gynekológ ma vyšetril od spodu, lebo to nie je ani v kompetencii urológa a on mi predpísal antibiotika.A ťahalo sa to veľmi dlho, močové cesty su už raz take.

sofia1410
autor
1. apr 2024

@zuzanaa239 asi rano pojdem na gynu nech ma znovu vyšetrí Vsak to neni mozne stale chodim curat a este mam taky divny pocit ako keby tam dolu