Zápal močového mechúra v Chorvátsku

19. aug 2024

Damy prosim,
Akurat som v chorvatsku, dnes mame pred sebou cestu domov. Od 1 rana na mna prisla extremna bolest mocoveho mechuru, pijem litre vody a “placem od bolesti”.
Co mi odporucate?
Zavolali by ste na mojom mieste obvodnej, aby mi predpisala atb?
Neskutocne sa bojim cesty.

Vopred dakujem za pomoc

ornela_tn
19. aug 2024

určite by som zavolala doktorke, aby nasadila atb čím skôr. Viem si predstaviť tú bolesť... držím palce

autor
19. aug 2024

@ornela_tn dakujem velmi pekne za povzbudenie, odratavam minuty dokym zacne ordinovat

stanulienkat
19. aug 2024

Nezabudni si kupit probiotika.

adri266
19. aug 2024

Normalne si daj aj ibalgin, od bolesti aj od zapalu. Skocit do nejakej lekarne, nieco brusnicove volnopredajne a keby si mala tie ATB, tak super. Obalit krize, nech su v teple, nepustat klimu na nohy ci na trup. Drzim prsty.

nikpa
19. aug 2024

Všade v Chorvátsku sú DMky a lekárne, kúp si tam niekde prášok D-manosu a daj si max. povolené množstvo. Mne to vždy zaberie, aspoň to najhoršie by ti to malo zmierniť.

lucka27391
19. aug 2024

Neviem či ti v Chorvatsku vydajú v lekárni antibiotiká predpísané na Slovensku… skôr nie.. ja som mala tiež zápal mechúra v Taliansku.. išla som normálne na urgent, do 2 hodín ma vyšetrili a dali atb.. brusnice ti už nepomôžu v takomto stave, treba atb

k47
19. aug 2024

Najdi najblizsi urgent a pomozu ti. Staci ti europsky zdravotny preukaz a poistovna ti preplati, co ma. Ak idete autom, tak ti nic neujde.

palculienka40
19. aug 2024

Ja aom tam kupila v demku alebo aj v lekarni brusnice s ceckom zavrali suoer a plus d manosa.

zafir01
19. aug 2024

@lucka27391 mali by. Aj v Rakúsku vydajú lieky napísané na sk . Tiež som to vôbec netušila. Ale musia mať prepojený ten elektronický systém . Aspoň tak to bolo v nedávnej diskusii písané , pre mňa tiež novinka

autor
19. aug 2024

Dakujem Vam damy za vsetky rady. Mam uz volnopredajne, cakam na recept od lekarky - malo by to ist, tak snad.

nairobi
19. aug 2024

Prve potraviny - kúpiť jedlú sodu bikarbónu - dať si 1 lyžičku, zapiť vodou a prejde to