Začiatok menopauzy

27. sep 2023

Ahojte. Mam 40r, menzes od 12r, dve deti.
Posledny rok mi menzes hapruje, vzdy som mavala 27-28dnovy cyklus, no za posledny rok sa mi uz 3x stalo, ze jeden mesiac mi vynechal a prisiel az po cca 50-60 dnoch. Teraz opat, menzes po 48 dnoch a trva uz 7dni, no je to slabe krvacanie. Prsia ma bolievali vzdy pred menzesom, teraz ma bolia prakticky mesiac vkuse, aj teraz, pocas menzesu, co predtym nebolo.
Termin u lekara mam o tyzden, tak zatial by som bola zvedava na vase skusenosti.
Tehotna 100% niesom.

stellarstar
27. sep 2023

Mam 43 r a som tiež v perimenopauze, obj som si test a ten to len potvrdil. Ale ja mam okrem haprujúcej ms aj návaly tepla, denne a nočné potenie, extrém únava, spánok sa mi skrátil a nespavosť...

autor
27. sep 2023

@stellarstar no tu unavu a nespavost mam tiez, plus bolesti hlavy🙄 a vecer pred spanim ma strasne bolia nohy, je to taky divny pocit. A ty este krvacas, ci cyklus ti skoncil? Prsia ta bolia?

stellarstar
27. sep 2023

Hej migrénu a alebo bolesti hlavy mam tiež, hej ešte mám ms ale uz nie každý mesiac, vynecháva už 2 -3 m, raz mi meskala 4 m. Prsia ma už chvála bohu nebolia, mala som pred pár mesiacmi obdobia ked ma boleli aj na dotyk som si myslela že ich odrežem ale prešlo to 🙏

autor
27. sep 2023

@stellarstar mna presne takto bolia uz mesiac, bez podprsenky je to des. A to mam teraz uz 7.den menzes, ale veeelmi slaby

martinka13
27. sep 2023

Ja tak isto. Teraz som dostala po roku menzes. Je ale pravda, že sa liečim na štítnu tak uvidíme. Podľa gynekológa predčasná menopauza. Aj z testov. Uvidím, či teraz cyklus zas nabehne . Dúfam, už nie 😀 Celkom som si zvykla žiť bez toho....

marcellka32
27. sep 2023

Kde kupujete ten test a ktorý presne ďakujem

autor
27. sep 2023

@martinka13 ani mne to krvacanie nechyba, len teraz sa taha uz 7.den , aj ked slabsie.. ide mi to na nervy

luccija
27. sep 2023

@marcellka32 v lekárni som kúpila test na menopauzu neviem či je viac druhov
Autorka tak niečo sa už deje celá tá saskarada môže trvať aj 10 r.mne povedal gyn, že po 40 tke je základ dostať menzes aj, keď občas vynechá.
Hormóny už prudko klesajú.Ja som mala také divné obdobie po očkovani 2 m som nedostala, potom veľmi silný, až mi ho museli zastaviť liekmi, krátky, dlhý, hneď na 19 deň brala som Duphaston, Norethisteron cca rok dokopy odvtedy mám zase normálny cyklus so všetkým čo k tomu patrí bolesti pŕs, nálady...test z lekárne mi nič nepotrvdil a lekár nechcel robiť HP
@martinka13 po roku to musel byť šok.Moja kamarátka 4 m nemala a druhý deň dovolenky pri mori dostala🙂

luccija
27. sep 2023

Takto mi to blblo v 43 r teraz mám 46

luccija
27. sep 2023
subartic
27. sep 2023

Ja mám za mesiac 49 , menzes mám ako hodinky ale napriek tomu si myslím že som už v perimenopauze. Nepotím sa , nemám návaly , nie som podráždená ale začala som zle spávať , bolieva ma hlava a toto leto mi začali opuchat nohy, večer keď si idem ľahnúť mi občas na pár sekúnd začne srdce rýchlo búšiť. Takže vitaj problematické obdobie

sofia1979
27. sep 2023

Ahoj nieje to skoro už na manopauzu? Máš to už potvrdené?

marcellka32
27. sep 2023

Mňa bolievaju kolená...arterio už na mňa ide

martinka13
27. sep 2023

@luccija no celkom aj hej. Za ten rok som mala 2x špinenie. Tak reku ze aj teraz bude len tak. A bum.

katka700
27. sep 2023

Baby máte niektorá okrem tých navalov tepla navaly zimnice? Návaly tepla som čakala ale že sa budú striedať s tými zimnicovymi keď sa doslova trasiem zimou (aj v lete) som nečakala.

stellarstar
27. sep 2023

@sofia1979 a nie je skoro keď majú mladé kočky 9 r ms? Dnes sa to všetko posúva, čítala som o jednej babe co mala už v 20ke perimenopauzu. Dnes žijeme iným životným štýlom ako pred 20 - 30 r

stellarstar
27. sep 2023

@katka700 ja mávam extra ľadové studené nohy ale návaly zimnice ešte nie, u mňa v lete bez ponožiek nejde

rikarika
27. sep 2023

Ahoj, mam 44 a sice nemam potvrdene doktorom ani testom ale urcite som uz tiez v perimeno. Menzes som nemala cca 4 mes, predtym vselijako. Zas na druhej strane vela sportujem, a preto si myslim ze vdaka sportu ine priznaky vobec nemam a vlastne ms mi ani nechyba🤭.

luccija
27. sep 2023

@sofia1979 celý ten proces môže byť aj 10 r do úplného stratenia menzesu.To sa plizi pomaly, ale isto🙂ja sa potim veľmi v noci, az sa zobudím, že mám vlasy mokré studené.Kamaratka povedala, že keď prišiel prvý nával myslela si, že ma infarkt búšenie srdca, teplo, zima, orosene čelo zľakla sa.
Uvidíme ja mam z toho celkom hrôzu, keď to počúvam únava, priberanie mama tým prešla s horm.naplastami a úplne bez problémov som naklonená hormónom uvidím čo bude

didush27
27. sep 2023

Aj mne gynekologička potvrdila začínajúcu menopauzu. Mala som návaly tepla, nevedela som spať a MS naposledy koncom júla. Odporučila mi pupalkový olej, tak ten sú dávam 2 x denne odvtedy a veru mi je lepšie.

galioska
27. sep 2023

ja mam od juna v kuse menstruaciu, zastavuju mi ju tabletky a cakam na sono. inak som mala vzdy pravidelne bez chybicky a horko mi je, kazdy v zupane doma ja v tlhom tricku. Vonku svetre ja v tricku😝 rozmyslam naco mi je bunda na zimu😀
chcem to vswtko zastavit dat von ked sono bude ok. Mam toho dost. Deti nechcem uz a mentruaciu mam od 11.

januelik
27. sep 2023

Fu baby, ja som posledny rok myslela ze sa idem zblaznit, unava, bolesti noh, navaly tepla, busenie srdca a 2-3 dni pred menzesom mi normalne sibe. Vsetky vysetrenia boli ok, tak som si spravila test a ten to potvrdil. To mam len 38. Aspon viem ze som neni blazon, lebo som uz zacala onsebe pochybovat

sofia1979
27. sep 2023

@luccija aha no tak ja mam 44 asi už to tiež príde a možno aj preto ten potrat pred pár mesiacmi

katusskaa
27. sep 2023

podrazdenost, silny menzes, dlhy cyklus, anemia.... navaly do tvare. riesila som menzes norethisteronom, upravil mi ho...ale teraz zacali bolesti klbov, nalievam sa vodou, cize lieky idem vysadit... mam 47

siska53
29. sep 2023

Ja som sa akurat vratila od lekarky a noredisteronom. Po dlhsej pauze mam po dvoch dnoch spinenia 7 dni krvacanie a pocity ako na zaciatku menzesu.. tak ma pozrela a nastavila liecbu tym noredisteronom.

luccija
29. sep 2023

@siska53 to ti zastaví krvácanie do 2 dní.Ja som mala roky stabilnú váhu a rok som brala Noret a potom Duphaston a z mesiaca na mesiac som pribrala 7 kg na nervy som z toho, ale na menzes pomohlo🙂

siska53
1. okt 2023

@luccija tak dufam, ze nenaberiem... nemozem si dovolit kupit tolko noveho oblecka..