Zachripnutie a strata hlasu

slamienka
16. nov 2017

Ahojte, prosím Vás poraďte mi niečo, aby sa mi rýchlo vrátil hlas. Už tretí deň som zachripnuta, nemôžem vôbec hovorit, hlas mi beha, ako pri mutovani. 😢
Lekár mi odporúčal hlasový kľud a vitamíny s kalciom. Zajtra potrebujem ísť na jedno stretnutie, ale ako bez hlasu??? 😔

helena1982
16. nov 2017

kalciovy sirup, nic ako ten na to neexistuje a este vyskusaj salviovy caj ale to je skor na bolest hrdla. a cely den nic nehovor, nech si hlasivky oddychnu..

biokozmetika
16. nov 2017

určite kalciový sirup a my sme používali aj toto: Kombi-Calz je to ako šumivý celaskon s obsahol kalcia. mne to väčšinou pomohlo ale neviem, či za jeden deň...

tomasko9
16. nov 2017

mne pichali aj injekcie kalciove
, treba pytat aj to, ale ak nie, tak určite aj sirup, jednoznačne klud nerozpravat

andisko
16. nov 2017

kalcium a pantenol tbl.

tomasko9
16. nov 2017

panthenol mne napr nepomohol, možno preto že mam čapy na mandliach?? neviem

slamienka
autor
17. nov 2017

Ďakujem za odpovede, stále nemám hlas.
😢
Už som všetko vyskúšala a nič...

ivanaa346
12. nov 2021

@slamienka Ahpj ,co ti nakoniec po.ohlo vtedy vrátiť ten hlas a ako dlho to trvalo kým si bola celkom ôk?

slamienka
autor
12. nov 2021

@ivanaa346 Ahoj, musela som ist v práci na PN-ku. Samozrejme mi lekár predpísal iba antibiotiká, vôbec ma neposlal na žiadne vyšetrenie. Asi po týždni sa mi hlas vrátil. Uff, zle spomínam na to obdobie. 😱
A prečo sa inak pýtaš?

ivanaa346
14. nov 2021

@slamienka Pýtam sa preto, lebo ja už mesiac som zachripnuta a nedá sa mi hlasnejšie rozprávať a príde mi to už riadne dlha doba.Ja som mala laryngitidu ale mesiac je riadne dlha doba .

nitka1157
14. nov 2021

@ivanaa346 moj muz ma toto kazdy rok. Vzdy mu pomoze len od krcnej nespomeniem si ako sa to vola.teraz sa jej chcel vyhnut.vyuzival 2 kalciove sirupy.kalciove injekcie pantenol tab. A teraz vyuzival vyskusal 1x homeovox- po tomto sa mu napravil o dost hlas ale stale ho nema 100% .tiez nevie co este vyskusat aby tam nemusel

ivanaa346
15. nov 2021

@nitka1157 No ja som vybrala vsetko co ste písali a ešte aj naviac niečo po 2 balenia zo všetkého a nic ..stale hlas nemám v poriadku .Prosim a na tom krcnom mu dali lieky ? Ci niečo iné? Nezistime mi prosím ako sa to volalo? .A ani sa nečudujem,že nechce ísť na krcne .Pozeranie hadickou cez nos nie je nič príjemné.Mam to za sebou 2 krát;)

nitka1157
16. nov 2021

@ivanaa346 oprava nie homeovox ale bromhexin berlin chemie
A na tom krcnom nevieme si spomenut