Začarovaný kruh - močové\ženské problémy.

bjanka00
22. mar 2020

ahojte, precitala som kopu diskusii ohladom tychto veci a neviem z toho strasneho kruhu vyjst. V skratke: mam dve deti, manzela 10 rokov, a stale trapim sa dookola bud s mocovymi alebo gynekologickymi problemami. Mocove sa liecim kapucinkou, urinalom, caje, cista voda, treti mesiac beriem urovaxom od urologa, kultivacia mocu negativna, mocovy sediment ukaze niekedy zvysene leukocyty alebo krizik hnisu v moci / to ma poriesi obvodna a nasadi bud zinnat alebo monural, podla vysledkov. Mna pobolieva podbrusko, mam pocit ze tam dole mi zacina menzes, cikam vela, nereze, len proste taky diskomfort. Ak zacnem brat atb, tak jasne ze sa mi tam potom urobi infekcia, preliecim sa zas klotrimazom, ci macmiror, vytery ok, momentalne cytologia a vsetky stery na chlamydie atd boli v poriadku (som rok po konizacii krcka). Pred a po styku, vycikam sa, umyjem, preventivne mi pomaha aj Actigel od Multigyn, odporucala mi to gynekologicka. Jej vyjadrenie je ze mam problem s mikroflorou a preto pocitujem take problemy. Par krat som si aplikovala aj kyselinu mliecnu, lactofeel.
Ja sa nikdy neviem vysomarit ci ide o zapal mocovych, alebo daco zenske, kedze ziadne hrudkovite, ci zapachajuce vytoky nemam.
Mam deficit imunity, beriem injekcie na imunitu, som bez mlieka, peciem si kvaskovy chlieb, varena strava, bez cukru sa snazim, a proste nestaci to. Momentalne som asi tyzden pred menzesom, a uz mam zas bolesti podbruska, vsetko ma tam dole boli uplne jak prvy den krvacania menzesu, pijem brusnicovy caj, urinal, kapucinku som si nasadila, mam aj tie papieriky na moc co si viem skontrolovat parametre, nic sa mi tam hrozne nesfarbilo. Zufala som kvalitne, uz neviem co robit. Zajtra k dr nechcem sa trepat kvoli tej korone, alebo na gyndu, ked vlastne ani neviem co to je.
stretli ste sa s tym? prosim poradte.

jolien88
22. mar 2020

ahoj, neviem ci ti pomozem ale napisem ti moje skusenosti. Ja s tym mam prolemy cely zivot (zapaly mocovych ciest). Naposledy pred 5 rokmi niekolkokrat do roka (za rok 11antibiotik), nikto nevedel ze preco. Ani urolog, ani doktori. Stale bakterie v moci (E coli). Vzdy ten isty scenar - 2 dni po sexe. Uz som sa bala na chlapa aj pozriet. Nic nepomahalo, milion preparátov, byliniek, liekov a neviem coho som zjedla. Vela penazi do toho dala a stale to iste dookola. Az som sa dozvedela o akupunkture v Jerikos. Su v BA a aj KE. Pravdupovediac som neverila ale bola som v stave skusit vsetko. Zdravy clovek nepochopi ako sa citi chory. Ja som od nestastia plakala, nadavala, aj prosila,bola som fakt psychicky na tom velmi zle. A tam mi teta povedala, ze to mam chronicke a bude to dlhsie trvat. Spravila mi 10 sedeni a povedala ze tak 2-3 mesiace kym sa telo ocisti. Presne po 3 mesiacoch som dostala opat zapal ale ten som uz zvladla len pomocou cajou, bez antibiotik. A odvtedy (klop, klop) 5 rokov nic. Az teraz v januari opat a dlho sa to tahalo. Tak som opat isla k tete a citim sa ovela lepsie. Dufam ze to bude na dlhsie. Povedala ze moja imunita je na bode mrazu. Len pre zaujimavost pred tym som bola na akupunkture aj inde (vraj najlepsi v okoli) a nepomohlo. Len tato teta v Jerikos. Ona studovala akupunkturu v cine,inak je vystudovala doktorka. Pre mne uplne topka. Jej dcera robi v KE.

bjanka00
autor
22. mar 2020

@jolien88 Pls daj mi kontakt do spravy na tu pani. Dik

bjanka00
autor
22. mar 2020

@jolien88
A bola si aj na tej sonde do mocovej rury? Teda uretrocystokopiu?

bjanka00
autor
22. mar 2020

@jolien88 uz som nasla ich stranku. Pozriem dakujem

juliet86
22. mar 2020

mas nohy v teple a krize? cim sa unyvas bezne v ramci intimnej hygieny? a skusala si ketogennu stravu to jest bez sacharidov? aj ta by mohla pomoctm maso vajicka orechy listova zelenina. ziadne sacharidy ani polysacharidy cize ani chleba ani ovocie. vydrzat apson 21-28dni. ja byt tebou riesim aj imunologa a zvazim zmenu urologa a gynekologicky

bjanka00
autor
22. mar 2020

@juliet86 ano hrube ponozky a tielko mam stale. V zime merino a lvalitne oblecko. Umyvam sa gelom na intimnu od justu, periem na 60 ci 90 detsky gel z dm na pranie. Z imunologie mam deficit teda nulove IgA protilatok co je sliznicna imunita a uzivam injekcie immodin. Bez nich by som asi kazdy tyzden mala zapal dutin so zelenymi hlienmi.
U urologa som bola tento rok prvy krat a dal mi urovaxom a odporucal to vysetrenie, ale pri cievkovani som myslela ze sa zosaliem tak si neviem predstavit vopchat mi sondu do mocovej 🤦‍♀️
Pockala somna kontrolnu cytologiu lebo kazdy predpokladal ze ureoplazma robi taketo stavy a vsetko ok.

paskolinka
22. mar 2020

neviem, ci dobre rozumiem, ake presne mas problemy. ja som istu dobu mala akoby stale zapal mocovych ciest - neustaly tlak v mechuri, pocit, ze mi treba cikat. isla som k obvodnej a moc uplne cisty. na urologii mi robili sono a kazali pisat taky dennik a prist na kontrolu. ale dokym som sa na tu kontrolu dostala, tak uz aj problemy presli. neviem presne teraz ako sa ta diagnoza vola, ale je to akoby skor v hlave a v nervoch. mechur akoby odovzdava nespravne signaly a treba to trenovat. proste ak som bola pred 5 minutami na WC, tak si poviem, ze pojdem o hodinu, o dve... natahovat to. urologicke caje a rozne preparaty na to nefunguju - tie caje mozno skor naopak, kedze su mocopudne. treba sa vyhybat cokolade, kave, caju, kofeinu, koreninam, stiplavym veciam - to drazdi mechur. mne sa tento stav este parkrat vratil ale vzdy uz to bolo lepsie a hlavne som nepanikarila, lebo som si povedala, ze to zvladnem. naozaj tieto veci suvisia aj so psychikou - ak sa v tom zacnes zamotavat, tak sa valmi tazko toho zbavit. osobne si myslim, ze preto na niekoho zaucinkuje aj nejaka akupuntkura alebo alternativna medicina, lebo zacne niecomu verit a psychika urobi svoje. inak co sa intimnej hygieny tyka, tak najviac gynekologickych problemov som mavala, ked som pouzivala tie gely na intimnu hygienu, teraz len velmi vynimocne, inak len cista voda a nie je problem.

bjanka00
autor
22. mar 2020

@paskolinka ja mam v podstate bolesti podbruska a tlak mozno ked idem cikat. Ale cikam vela a moc je svetly. Len to podbrusko neprijemne boli a to vsetko tam dole akokeby som mala menzes a krvacala som. Neviem ci sa spravne vyjadrujem, mam pocit ze tam dole mam vsetko take “zive”.
Niekedy pocitujem po vycikani palenie v posve na chvilku, nie vzdy.
Gynekologicka sa vyjadrila ze je to mikroflora.
Umyvam sa aj ja cistou vodou v sprche, kedy ako. Alebo ten gel z justu je jediny co ma nedrazdi.

bjanka00
autor
22. mar 2020

@paskolinka hm psychika no ano na prasky som z toho.
Lebo furt daco. Bud s detmi alebo so mnou. Z jedneho sa dostane jeden a dookola.
A potom raz za cas mame sex a hotovo. Trapim sa kvoli tomu. :( lebo sa fakt snazim a ...

paskolinka
22. mar 2020

@bjanka00 ja byt tebou, tak aj ten gel z justu vyradim, predsa len aj ked nedrazdi, nikdy nevies. vaginalne probiotika by mozno boli pre teba najlepsie, ak to je ta mikroflora, len musis trafit tie spravne. fakt je to asi suhra roznych veci plus ta psychika, stres a vsetko dokopy. ja som kedysi tiez mala obdobie, ze furt nejake mykozy a problemy a potom to same preslo ani neviem poriadne ako. a s travenim to vsetko tiez suvisi podla mna. ja odkedy si davam viac pozor na jedlo - nevyjedat pomedzi jedla, len sa snazim tri krat denne (a to jem aj sladke aj vsetko, ziadne obmedzenia), tak akoby vsetko v bruchu nejako lepsie funguje, vratane tychto urologickych veci. fakt poskusaj co ti napadne a hlavne optimizmus 🙂

juliet86
22. mar 2020

@bjanka00 skusila si sa neumyvat nicim okrem vody? niekedy kozmetika praveze narusa mikrofloru v posve. mne to raz pomohlo

asturia26
22. mar 2020

Dobry vecer,ja mam s tym nehorazne problemy,ale odkedy pijem caj "Chanca piedra",ktora je na mocove cesty.Ani neviem ako som sa k nemu dostala,ale fakt aspoj mne zabera...skuste si ju objednat na nete,za skusku nic nedate 😉

bluka2
22. mar 2020

Keby si si nedala nic z toho co pouzivas, co by sa stalo? lebo mam pocit, ze tvoj nespecificky problem je nieco ako self fulfilling prophecy... stale myslis na nejaky problem az nastane, aj ked to nie je problem v pravom zmysle slova, ked ti na papierikoch vychadza vsetko ok. mozem sa mylit, ale proste napadla mi hypochondria. nic v zlom...

juliet86
22. mar 2020

inak mne na mocaky tiez chanca piedra zozenies v cajovom obchode pomohol! treba si spravit kuru v pomere ako pisu na obale

martuska313
23. mar 2020

@bjanka00 Taketo opakovane problemy ako pises sposobuje aj znizena imunita Co sa tyka mocovej stranky. Popri tom vsetkom co beries pridala by som probiotika. Automaticky ak ss beru silne atb (individualne ako pre koho su dotycne lieky silne) treba nasadit probiotika lebo sa vytvara problem po zenskej stranke. Nevedela som si takisto rady dookola ten isty kruh. Jedna znama mi poradila ze mam skusit dat vysetrit na kandidu. Je to huba /plesen ktora sposobuje v tele velke problemy hlavne zapal takeho typu ako mocove a zenske problemy. Musela som vysadit nie len mlieko, cukor pecivo a doslova fast foodove jedla plus aj ovocie kedze obsahuje sice fruktozu ale dost cukru na to aby "krmilo kandidu" Nejake to ovocie som jedla len neviem ktory druh to bol. Ale ked som to vsetko vylucila plus bylinky ovela sa to zlepsilo.A po gynekologickej stranke som mal podobne problemy sice nie ako Ty ale.... Opakpvane zapaly. Dookola to iste. Do vnutra mi dr stale predpisal nejake atb nejake maste a stale som sa nevedela preliecit.....zmenila som gynekologa. Druhy mi urobil testy vytery vsetko bolo ok, povedal ze vsetko vysadit okamzite nic tam netrepat. Urobit si bylinkovy sedavy kupel myslim ze to bol harmancek. Zopakovat niekolko dni za sebou. Do vnutra som robila vaginal.preplach. asi tak 5 dni. Zakaz akelkolvek mydiel aj na imtimnu hygienu len cista vods nic viac. A musim poklopat Zlepsilo sa.
Viem ze moje su trosku insie problemy. Ja som potom ked bolo to obdobie chcilky pauzy od problemu skusila ist len po bylinkovej stranke tinktury na oba problémy. Poradila som sa sdr. ktora vyraba bylin. tinktúry opisala som jej cely problem a nasadila mi na 3 mesiace kvapky po terapii znova konzultacia a znova na 3 mesiace. Bolo to velmi ucinne.

bjanka00
autor
23. mar 2020

@asturia26 skusim pozriet ten caj.
@bluka2 hej chapem co tym chces povedat. ale tento kruh mam cez 10rokov, takze som vyskusala asi vsetko, aj sa na vsetko vy.... a neriesit to. Niekedy pomohlo, a niekedy dopadlo este horsie. Tie papieriky mam kvoli tomu, aby som nemusela chodit stale k dr kvoli skumavke mocu, nakolko co som tam presedela nachytala som chripku atd.