Wobenzym - skúsenosti

stelinka9
31. máj 2016

Ahojte, veľmi často trpím mykózami. Už som vyskúšala veľa mastičiek aj krémov ale vždy to pomôže len nachvíľu. Ani ku gynekologičke ma už kôli tomu nebaví chodiť lebo vždy mi predpíše to isté... a pred nedávnom som počula v rádiu o týchto tabletkách, tak som potom hľadala na internete ale tá cena ma zaskočila 😀
Má niektorá z vás skúsenosti s týmito tabletkami? Pomohli? Zmernili sa vaginalne mykózi?
Za všetky odpovede ďakujem... už som z toho zúfala niekedy dostanem mykózu aj dva krát do mesiaca.. 😉

zuzkakovka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vecnaambra
3. jún 2016

pekné svinstvo zarábať tolko penazí na enzýmoch, ktoré máme v ovocí a zelenine takmer zadarmo

lenuska74
3. jún 2016

sú drahé ale sú veľmi dobre, je síce pravda že enzým je aj v ovocí a zelenine, ale koľko by sme ho museli zjesť a hlavne v surovom stave, aby to malo rovnaký účinok a ja som mávala také alergie, že som ledva žila v lete a toto mi doporučil imunológ najprv som bola zhrozená z ceny, ale tak mi v lekárni ponúkla odrátať 200ks tak som si začala kupovať 2x do roka tých 200 a čuduj sa prestala som mať problémy aj s kašľom aj s gynekologické problémy fuč a od vtedy chodím len na preventívu a alergia je oveľa znesiteľnejšia. Brala som ho aj po operácii štítnej a za 3dni som mohla ísť domov, ostatné čo boli operované v ten deň tak išli až po mne a o tom že nemám žiadnu jazvu ani nevravím. Takže toto niesu vyhodené peniaze a ja to dávam aj dcére keď začína byť chorá, rýchlejšie jej to ustúpi.

meca
3. jún 2016

@lenuska74 ak by si mala zaujme viem Ti predat lacnejsie aj moje zvysne tabletky...

sylvia78
8. jún 2016

@lenuska74
Ahoj,prosim Ta a ako to dcerke davkujes? Ja som zacala tak ako je pisane 1 draze na 6kg, potom som pisala na poradni wobenzym.cz a odtial mi klknicky imunolog odpisal,ze mu mam dat 1 draze na 3kg a mam mu ich rozdrvit a takto davat 3 mesiace. Som z toho zmatena. Dakujem

lenuska74
9. jún 2016

@sylvia78 ja jej davam preventivne 1-2 tab.rano ak uz je chora tak aj 2 vecer, su to enzymi tak sa s davkovanim netrapim

sylvia78
10. jún 2016

@lenuska74 dakujem

adalbert111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meca
15. júl 2016

@adalbert111 práve včera som ho predala :(

adalbert111
15. júl 2016

@meca skoda ☹️

leya
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brona110
7. dec 2016

@leya Ahoj, mas este ten wobenzym ?

ladybug6
8. dec 2016

@stelinka9 ahoj, tiez mam presne ten isty problem ako ty...tiez ma mykoza casto trapi...wobenzym mne osobne pomohol to zmierniť, no vracia sa mi to stale - ako kedy niekedy mam pokoj a dostanem pred menzesom take "suchoty" a niekedy mam pocit, ze nemozem ani na normalnom jedle fungovat ☹ proste sacharidy su vsade...neviem co uz s tym, som uz u 3. doktora...nabuduce ked tam pojdem uz si vyzobrem znova nejake sirokospektralne stery nech to stoji co to stoji, lebo uz som zufala...partnera tam uz nedokopem, lebo spm si odsledovala ze to chytim este predtym ako po prelieceni stihneme mat styk

ladybug6
8. dec 2016

@stelinka9 ale nenechaj sa odradit mojou skusenostou...
urcite ho skus, kazde telo je ine !

murka66
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tuusfatum
9. dec 2016

Ahoj odporúčam prečistiť si v prvom rade hrubé črevo, tak je základňa mikróbov a liaheň mykózy, potom sa to už prenáša do iných orgánov.

Perfektne ti vyčistí črevo Sanogel ( mne sa na 85% zmiernili silné migrény) http://www.noe.sk/sanogel,
Nasadiť kvalitné probiotika a zapiť ich vlákninami (psyllium, pektín, inulín).
Nasadiť si antisacharidovú diétu. Naozaj bez CUKRU, pretože cukor je najlepšou potravou pre rast mykózy.
Super diskusia a veľmi dobrý a skúsenný pán radí na túto tému :
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=6...

A k tým enzýmom, Wobenzym je drahý a potrebuješ spotrebovať kvantum tabliet, ja by som sa popozerala po iných enzymatických tabletách. Nie v lekárni, tam predávajú predražené, a málo účinné + plno nezdavých éčiek na výrobu tablety. A používajú často kratko lacné a ťažko absorbovateľné minerály napr. oxidy...

Veľmi dobrý poradca k výživových doplnkom je pán RNG, on mi veľmi pomohol a z jeho príspevkov som sa veľa naučila. Odporúčam 🙂

http://rng.nazory.eu/rubriky/e/enzymy

paralenik
13. dec 2016

@leya je este volny

paralenik
13. dec 2016

@murka66 je este volný

murka66
15. dec 2016

@paralenik Uz nie, je mi luto, Jana

loldi2
16. dec 2016

@tuusfatum áno tie tablety treba brať vo zvýšených dávkach, keď má človek nejaký problém ale všetko to má svoje opodstatnenie. Tiež som na začiatku frflala nad cenou, nad dávkovaním, ale dnes už nie, keďže som pochopila, že to má význam a vyskúšala som si to na sebe. Nie sú enzýmy ako enzýmy 🙂

tuusfatum
16. dec 2016

loldi2 : isteže 🙂 každému vyhovuje niečo iné, a čo konkrétne si si ním liečila, a užívaš ho aj teraz v tehu?

eeerickal1
19. dec 2016

@tuusfatum antisacharidová diéta je síce fajn rada, ale máloktorá žena ju zvládne. Podstatné je aby sa telo vedelo brániť pred mykózami a podobnými problémami a potom nemusí žiadnu takúto diétu držať 😉

tuusfatum
20. dec 2016

@eeerickal1 Ano na to ti sluzi viralna imunita, a to telo chrani pred vznikom mykozy. Ale ked uz je premnozena ta potvora tak musia nastupit razne kroky. A ked sa my zeny vieme obetovat pre razantnejsie veci ako je antisacharidova dieta. Tak si poviem ze nejaka susienka ci cokolada mi tu nebude rozkazovat. Zdravie je na 1. mieste. 🙂

tuusfatum
20. dec 2016

Aj ked je pravda ze to nie je o vynechanii cokoladky ale vtedy sa nemozu ani rya ci zemiaky a sladke ovocie napr. banan.

Ale stoji to za to nez uzivat uz pre mykozu rezistentne lieky ..co ti vlastne aj nici pecen...

lucciiaa
20. dec 2016

@murka66 ahoj mas este na predaj?

murka66
20. dec 2016

@lucciiaa Uz som to poslala zaujemkyni, lae zatial to neprebrala na poste, ak by to neprevzala (nie je to zaplatene), tak sa ozvem

murka66
20. dec 2016

Este chcem napisat, ze som zistila, ze mama z tych tabletiek dala sestre, cize je ich tam menej, aj stat to bude 30 eur, nie 40

elizita
20. dec 2016

Ja som brala po cisarskom.. ci pomohlo, neviem, jazva ma bolieva a je stale zacervenana.. ale od porodu nemam vifitelny problem s alergiou a pri citani tychto komentov ma napadlo, ci to nemohlo ovplyvnit aj uzivanie wobenzymu...

katrin21
20. dec 2016

ja som brala wobenzym po cisarovi druhom a veru v porovnani s prvym som bola ovela rychlejsie fit.... predtym som sa tyzdne nevedela hybat, teraz som povedala, ze na 4-5 den mozem ist na diskoteku ( akoze :D), proste to bol zazrak, ze som normalne rychlo chodila , vystreta, bez bolesti.... takze super za mna...
jazva sa tiez krajsie hojila ako 1x a hlavne asi vo vnutri.. ono je to po operaciach super vec...

a aj pri kazdych ATB by sa mali brat wobenzym a pod. enzymy.. je to skvela vec !