Warfarin a tehotenstvo

adky
30. apr 2013

Ahojte, chcem s opytat - je tu nejaka mamina ktora otehotnela pocas uzivania warfarinu alebo ineho lieku na riedenie krvi ( nemyslim nizkomolrkulovy heparin ako napr. fraxiparin,clexane ) ,? Pytam sa,pretoze jeden lekar vravi,ze musi byt najprv 3 mesacna.ocista od lieku,kedy sa prejde na injekcnu formu riedenia, az potom sa moze otehotniet a iny lekar zas vravi,ze ak sa warfarin uziva do 6 tyzdna tehotenstva,nic sa babatku nestane. Mate niekto nejae skusenosti ? Dakujem

jankagun
30. apr 2013

@adky ahoj ja som otehotnela na Interferone A,a uzivala som ho v kombinacii s fraxi 0,3jkou..a to mame uz druhe babo 🙂 ..ja to musim uzivat tak ci tak...a dokonca prvykrat som otehotnela na tabletkach Tromboreductine (co sa nesmie,lebo nie su tabletky testovane na tehotnych zenach,len na mysiach a tam zaznamenali retardacie),ale nastastie vsetko je OK,malé su zdrave,aj porody-oba sekciou-.dopadli dobre 🙂 ..a pytala si sa to lekarov hematologov? (inak ja osobne si myslim ze ani za tie 3mesiace sa ti celkom ten liek nevyplavi z tela,ale to je cisto moj nazor 🙂)

zuzana2000
30. apr 2013

ja som brala warfarin, ale na internom mi neodporúčali počas tejto liečby otehotnieť, pýtali sa ma, či plánujeme dieťa....ja som otehotnela 6 mesiacov po warfaríne.

adky
autor
6. máj 2013

@zuzana2000 ni mne neodporucaju,ale ja ho budem musiet brat navzdy,kedze som po porode prekonala trombozu s emboliou. Hormonalnu antikoncepciu brat nemozem,takze sa moze stat ze by som neplanovane otehotnela. kym na to pridem,moz to trvat cca 2 tyzdne kym vy som warfarin vysadila a. presla na injekcie. Len s bojim ze za ten cas by ten warfarin mohol plod poskodit :/

adky
autor
6. máj 2013

@jankagun praveze som sa pytala,jedna dr. vravela ze do 6 tt sa nic nestane ak by som ho uzivala a druha zas ze pred tehu sa musim 3 mesiace ocistit a byt na fraxi . Nevedia,kolko lekarov,tolko nazorov :/

zuzana2000
6. máj 2013

@adky ja som tiež prekonala emboliu...warfarin som brala 8 mesiacov a predtým ešte dva mesiace injekcie. Tiež už nesmiem brať žiadnu antikoncepciu a keď som otehotnela, tak som si hneď musela pichať injekcie na zrážanlivosť krvi, celé tehu aj celé šestonedelie.

jankagun
6. máj 2013

@adky hmm..to je fakt,ze niekedy ani sami doktori nevedia...ja idem v piatok na hematku na kontrolu,tak sa skusim spytat aj mojej doktorky na nazor ak chces..

adky
autor
8. máj 2013

@jankagun dakujem,vyskusaj ak teda mozes,kazdy nazor odbornika pomoze 😉

oli09
29. máj 2015

čaute baby, reaguje ešte niekto na toto fórum???

adky
autor
9. jún 2015

@oli09 da sa povedat ;)