Vždy mám mykózu po ATB, čo s tým?

brna1989
28. dec 2019

Ahojte,vždy keď beriem antibiotiká,napr. teraz mám zinnat na zápal priedušiek,hneď ma chytí zo spodu mykóza.vzdy beriem aj popri ATB probiotiká.mate nejaké rady,ďakujem.

gwendolyn
28. dec 2019

A davas si probiotika aj zospodu? Ja mam najlepsie skusenosti s Gynolact

zuzikak
28. dec 2019

prave teraz mam ten isty pripad - tiez uzivam zinnat. A mikoza detto. Kupila som si v lekarni canesten aj tablety na vkladanie + krem a na prehltanie probiotika vraj so speci crevnymi a aj gynekologickymi kmenmi, tak dufam, ze coskoro pomoze. Plus treba riadne obmedzit sladke.

brna1989
autor
28. dec 2019

@gwendolyn aha,takže tam je pes zakopaný,zo spodu si nedavam

brna1989
autor
28. dec 2019

@zuzikak ďakujem,musím teda aj probiotiká zo spodu,ako čítam.inak keď som bola bezdetna a brala som ATB,nikdy som s týmto problém nemavala.teraz po pôrodoch , vždy ma to chytí.ale už teda viem,kde je problém.treba nasadiť probio aj zo spodu.mliecne a sladké vysadiť.dakujem 🤗

gwendolyn
28. dec 2019

@brna1989 len si daj pozor, čo kupuješ v lekarni, mne parkrat predali "probiotika" a potom som doma zistila, že su to len čipky, čo maju podporiť prirodzene prostredie, ale neobsahuje to žiadne bakterie, to mi vobec nepomohlo, fakt najlepšie sa mi osvedčil ten gynolact. Je fajn brať aj črevne probiotika, ale logicky sa ti tie gynekologicke z čriev nemajú ako dostať tam, kam potrebuješ, takže je to zas len marketingový ťah.

simsalabim
28. dec 2019

@brna1989 ak pri kazdych ATB dostabes mykozu, treba to povedat lekarovi, ktory ich predpisuje. Mne potom vzdy predpuse 1tabletu Diflucan alebo Mycomax ustne na zaciatku uzivania ATB. Mykoza potom nepride.

brna1989
autor
29. dec 2019

@simsalabim ďakujem za tip 👍

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laki
29. dec 2019

Mne poradila sestrička z gyndy, malú lyžičku sódy bikarbóny zaliať vriacou vodou, nechať vychladnúť a urobiť výplach odspodu.....overené, lacné a účinné

viera77
29. dec 2019

@laki ano, tiez mam tento tip uz 4 roky od mojej gynekologicky, a naozaj to pomaha.

brna1989
autor
30. dec 2019

@viera77
@laki výborne,dakujem 👍👍

ketrinzeticka
4. mar 2020

@laki opytam sa vuplach len ollachnut alebo aj zvnutra???

ketrinzeticka
4. mar 2020

@ketrinzeticka a ak aj zvnutra tak s cim to robite?

laki
4. mar 2020

@ketrinzeticka hlavne zvnútra 😊

ketrinzeticka
4. mar 2020

@ketrinzeticka ale tu sodu bicarbonu som myslela

viera77
4. mar 2020

vyplach so sodou sa robi zvnutra s tymto irigatorom - kupis ho v lekarni

laki
4. mar 2020

@ketrinzeticka veď tou vodou so sódou bikarbónou treba robiť výplach

laki
4. mar 2020

@viera77 ďakujem 😏

ketrinzeticka
4. mar 2020

@laki kolko vody??

laki
4. mar 2020

@ketrinzeticka pol litra

demonka5
4. mar 2020

Jedine probiotika a preventivne nejaka mast zospodu

viera77
4. mar 2020

Od mojej gynekologicky mam ze, v 1 litry prevarenej a vychladnutej vody (idealne na teplotu tela) rozpustit 60 g sody bikarbony, pomocou irigatora pomaly vyplachovat. A opakovat kazde 2-3 dni. Pri mykoze sa vnutri tvori nadmerne mnozstvo H2O2 - peroxidu vodika a roztok so sodou bik. ho neutralizuje.