Výtoky počas cyklu, kedy je to v poriadku?

emaemese
30. aug 2019

Ahojte! Som ešte násť ročná... Preto moc nie som skúsená s tým, ako fungujú výtoky počas cyklu. Chcela by som sa spytat, aký vytok je v akej fáze cyklu. V pondelok mám dostať menštruáciu, ale do toho som mala aj zápal močových ciest a brala som antibiotika nolicin.. preto počítam s tým, že mi možno prídu pozdejsie. Mávam PMS.. prsia má zvyknú začať bolieť 12-11 dni pred MS a krce v podbrušku už mám (počítam že 4-5 dni pred MS... postupne sa krce zvyšujú). Akurát mám zltkasty hustejší vytok. Preto sa vás ešte raz pýtam, či by ste mu vedeli povedať a vysvetlit ako to je s vytokmi a aj PMS? Ďakujem za odpovede a prajem pekný večer!❤️

korunka1
30. aug 2019

A raz by stacilo...odpoved si dostala, ak sa ti nezda, povedz mame a chod k lekarovi

emaemese
autor
30. aug 2019

@korunka1 k lekárovi nemôžem 😏

korunka1
30. aug 2019

Ale no..kolko mas rokov? Vsetko sa nejako da, ale musis to riesit s rodicom

emaemese
autor
30. aug 2019

@korunka1 riešila som to😊 v okoli môjho bydliska doktori vyšetrujú od 16 rokov. Mám 15... obvolala som všetky ambulancie či už v mojom meste alebo v okoli 😊

kitycat
30. aug 2019

staci zalozit fakt len jednu diskusiu... ocividne si na iternete vzdatna snad si si nieco o vytoku aj vygooglila. Je to inak prirodzene ho mat...v malom nie velmi zapachajucom mnozstve 🙂

korunka1
30. aug 2019

Sama aj tak nikde ist nemozes. Preco si to riesis sama? Mama by sa nieco dozvedela?

emaemese
autor
30. aug 2019

Riešim to s otcom (žijem iba s otcom). Obvolávali sme spolu ambulancie 😊. Na internete som si googlila ale jasnú odpoved za zltkasty hustý vytok pred MS som nenašla, preto som sa pýtala tu. Ospravedlňujem sa za vytvorenie viacerych diskusii.

korunka1
30. aug 2019

Existuju detsky gynekologovia

michaela329
30. aug 2019

@emaemese kúp si vaginálne probiotiká, existujú aj vo verzii s čajovníkom. S bežnou nepohodou si poradia, ak sa pridá svrbenie a zápach, zavolajte na poisťovňu, alebo samosprávu a oni Ti povedia, ktorý gynekológ Ťa musí vziať. Nepodceňujbzápaly, môže sa Ti to vypomstiť.

carduelis
30. aug 2019

Zlty akoby gumovity (ako hrudky lepidla) vytok je bezny po ovulacii, cize pred menstruaciou. Pre ovulaciu a plodne obdobie je charakteristicky priezracny a elasticky hlien, podoba sa vajecnemu bielku. Ako bolo spominane, mat vytok-hlien je normalna vec, pokial necitis svrbenie a vytok neprijemne nezapacha 🙂

fialka1318
31. aug 2019

@emaemese to je blbost co pises ze k gynekologovi sa moze az od 16tich 😮 k gynekologovi mozes ist odvtedy odkedy mas ms ..ja chodim od 14tich rokov..detska mi dala vynenny listok a sla som k lekarovi kde som podla obvodu patrila..len u mna bol rozdiel vo vysetrovani nakolko som bola panna -ak treba zobrat ster z posvy nevojde dnu hlboko len tak par cm..a ked treba vysetrit vajecniky a pozriet cez sono tak sa v pripade tych co nesexovali to robu cez anal ..to je vsetko ale je to blbost co si napisala ze k gynekologovi nemozes..odkedy krvacas a ak mas nejaky problem tak mas ist k detskej zobrat vymenny listok k gynekologovi a rodic ta pocka vonku v cakarni kym ta bude lekar vysetrovat ...nemusi ist s tebou dnu..

emaemese
autor
31. aug 2019

@fialka1318 je to blbosť, aj ja si myslím. Ale čo sme volali, všade mi povedali, že prijímajú baby od 16 rokov. Že im je jedno kedy som dostala MS, že pokial nemám 16 rokov na zobrať nemôžu. 😊

akinom0077
31. aug 2019

@emaemese / urcite mozes ist ku gynekologovi, rozdiel je len vo vysetrovani...
Vytok je ok pokial je priesvitny, pripadne biely bez svrbenia, bez palenia, stipania, bez zapachu a nesmie byt hustej konzistencie.
V priebehu cyklu sa meni hustota hlienu...
Mala by si ist ku gyn. kedze si brala antibiotika na mechur mozno ti zacina mykoza ako neziaduci ucinok antibiotik to sa stava... volnepredajne cipky na obnovu vag.flory si mozes kupit su rozne na trhu avsak to je skor ako prevencia pripadne po liecbe antimykotikami na obnovu ...
Tu mas nazvy napr; Floragyn, Vagilact, Multiginactigel, lactofeel, gyntima, gynella, gynimum, gynocaps.......

carduelis
31. aug 2019

@emaemese skús hľadať detských gynekológov-zrejme ťa tam podľa veku ešte radia

pasikavamacka
31. aug 2019

je mozne, ze si po uzivani antibiotik dostala mykozu- je to casty vedlajsi ucinok. Nemas svrbenie, stipanie? zapacha ten vytok? Ak nezapacha a nesvrbi, malo by to byt ok, ale najlepsie by bolo zobrat vyter

emaemese
autor
1. sep 2019

@pasikavamacka mykóza to asi nebude. Včera som už mala vytok biely ale taký hustejší. Svrbenie ani pálenie necítim