Vysoký prolaktin a přírůstek na váze

ajurka
11. apr 2013

Ahoj všem... Mám vysoký prolaktin v krvi. Je možné, že kvůli tomu jsem přibrala během roku 10 kg? Teď se léčím asi měsíc beru medocriptine. Našel se by se tu někdo kdo také přibral při vysokém prolaktinu? Zajímalo by mě ještě, zda při snížení hormonu opět někdo shodil pár kil? Děkuji moc

vejavika
13. apr 2013

@ajurka Neviem ti povedat,ci moze vysoky prolaktin ovplyvnit vahu,ja ho mam tiez vysoky dlhodobo,ale nepribrala som,aj ked popri uzivani liekov mi narastli prsia,to je asi tak jedna vyhoda, 😉

ajurka
autor
14. apr 2013

AHA... snažíš se také o miminko?

ajurka
autor
14. apr 2013

@vejavika Aha... děkuji za odpověd... také se snažíš o miminko?

vejavika
14. apr 2013

@ajurka Ano snazim skoro 4 roky,ale prolaktin mi zistil doktor len pred rokom,niektorim babam trva roky,kym sa dockaju tehu,tak uz by sa to mohlo aj podarit,ty sa snazis aku dobu?Inak pribudanie na vahe ma niekedy na svedomi stitna zlaza,uz ti robili vysetrenia?

ajurka
autor
15. apr 2013

Můžu se zepttat jak máš ten hormon vysoký?? já se snažím 1 rok... ale teprve před měsícem mi zjistili vysoký prolaktin... takže léky beru teprve měsíc tak uvidím jak mi to bude dlouho trvat.. vyšetření mi dělali, štítnou žlázu nemám .. ted půjdu na CT hlavy a tak se uvidí a co ty byla si na vyšetření hlavy??

ajurka
autor
15. apr 2013
vejavika
16. apr 2013

@ajurka No ked vyskoci tak aj na 2 nasobok,teraz to bude asi v pohode kym beriem lieky,na magneticku rezonanciu idem tento stvrtok,mimochodom objednala som sa v januari,takze u nas to takto chodi,mame cas 😒 tak som zvedava 😕

jkadankova
16. apr 2013

@ajurka Ja som mala pred pár rokmi zvýšený prolaktín (normálne by malo byť do 120 alebo 160, ja som mala 3000). Na váhe som nepribrala, liečila som sa asi pol roka. Pribrala som veľmi, keď som mala problém so štítnou žľazou a vtedy mi endokrinologička povedala, že prolaktín býva sprievodným javom pri poruchách ŠZ. Okrem toho som bola na magnetickej rezonancii s mozgom a na hypofýze mi našli adenóm (?), vraj tiež spôsobuje zvýšený prolaktín. Tak toľko o tom viem. Nech sa ti to dá skoro do poriadku.

ajurka
autor
16. apr 2013

@jkadankova děkuji za odpověd.. chci se zeptat našli adenom na mozku pomohli na to prášky?? nebo si musela podstoupit nějakou operaci??? a tedy otěhotněla si po léčbě?? Děkuji

ajurka
autor
16. apr 2013

@vejavika jakto, že tě teprve ted poslali po takové době na magnetickou rezonanci??

jkadankova
16. apr 2013

@ajurka No brala som len lieky a keď sa hodnota upravila bola som spokojná. Na kontrolnú rezonanciu som mala ísť asi po roku, ale to som už nebola, problém sa nevrátil, tak som to neriešila. Bolo to pred 12 až 13 rokmi a vtedy som teda otehotnieť ešte nechcela (mohla som mať tak 22 rokov). Mne to zistili, lebo sa mi z ničoho nič začalo tvoriť mliečko 🙂

ajurka
autor
17. apr 2013

@jkadankova AHA... tak to jo...

vejavika
17. apr 2013

@ajurka Tak to by som aj ja rada vedela,ale co uz,slovenske zdravotnictvo 😖 Ale hlavne,ze zajtra sa to uz dozviem,ale prolaktin je aj stresovy hormon,ja som aj dost hektik,chcem vsetko stihnut,mat vsetko na 100 percent,takze aj toto zavazi,k tomu stale nenaplnena tuzba po babatku,asi tak,uz len dufat. 🙂 🙂 🙂

bznka
17. apr 2013

TAK vysoky prolaktin...vedela by som napisat dlhy pribeh. Liecim sa uz 8 rokov - zvysenie asi nastalo po prvom tehu neviem...ale vtedy sa to zistilo ked som mala neskutocne bolesti hlavy - mlieko sa mi tvorilo a to som prve dieta nekojila ☹ - ale len tak v malom mnozstve.
No napriek vysokym hodnotam - fakt vysokym som otehotnela a to mi tvrdili ze pri takych hodnotach je problem otehotniet musia ho dat do poriadku - takze nezufajte 😉 - asi zato som sa spoliehala aj na neho, lebo sme druhe babatko neplanovali.
Ak by ste aj mali adenom - tie lieky urobia to ze by mal prasknut zmiznut...no musi sa to sledovat - a najma brat lieky.

Lieky som tazko znasala - vtedy to bolo este zlozitejsie s nimi - tak som sa s nimi trapila /az mi je zle z toho ked si spomeniem/ - ale nastastie teraz beriem ktore mi vyhovuju....prolaktin mame pod kontrolou...ale len kym beriem lieky ...akonahle som prestala tak vyskocil.....takze len ideme postupne stale s davkou nizsie..teda len s intervalom .....takze som rada ze som na udrziavacej davke.
A verim ze to aj vysadime.

Takze nezufajte - sanca otehotniet je stale, ved to je to iste mas zvyseny prolaktin ked kojis a napriek tomu kojacie zeny otehotneli.

bznka
17. apr 2013

- a este k priberaniu..urcite som nepribrala ...praveze ked som zacla liecbu som sla s vahou dole ale to len preto ze zvracanie bolo na dennom poriadku pri liekoch

myriam2
17. apr 2013

ja som mala velmi vysoky prolaktin a asi este aj mam, ked som brala lieky, nepribrala som, skor som chudla, lebo mne bolo po tych liekoch dost zle...
a k tomu tehotenstvu-baby nezufajte, mne tiez hovorili ze pri takych hodnotach neotehotniem, a otehotnela som hned a este som mala aj dvojicky🙂

ajurka
autor
17. apr 2013

@vejavika tak mi hlavně zítra dej vědět jak ti to dopadlo,,, budu držet palečky

vejavika
18. apr 2013

@ajurka No to praveze neviem ako to dnes dopadlo,dal mi to na cd az 7.5 idem ku endokrinologicke,tak sa dozviem.Ale celkom husta trance party je v tom tunely,ale dost dlha 😅 asi takych 25 minut som si tam pokvasila

vejavika
18. apr 2013

@ajurka a ty kedy ides na party?

v_alika12
18. apr 2013

Prosim o radu, nedari sa nam otehotniet,mam anovulacne cykly. Folikul narastie,ale nepraskne. Dr mi predpisal clostylbegit,kt.som brala 2 mesiace,no nic z toho.Naposledy vravel ze mam zvysene hodnoty niecoho (nvm ci prolaktin alebo progesteron). Vraj su hodnoty mierne nad 3,no ja tam nic take nevidim. Mozno som to iba neofotila cele. Nevidite na tychto vysledkoch nieco zle? Chcela som si totiz kupit drmek (vitex jahnaci),len sa bojim,nech si neposkodim este viac.Dakujem

ajurka
autor
18. apr 2013

@vejavika nevím kdy, teprve mě objedná.. ale docela se toho bojím... jaký to je pocit??

vejavika
19. apr 2013

@ajurka No nieje to nic strasne,prides tam,v cakarni vyplnis formular,kabinke si zlozis vsetko zlato,bizutku,podprsenku aj ta ma kostice,tricko som si nechala,potom ti sestricka pichne do zili kontrasnu latku,aby vsetko lepsie videli,no a potom ides do tunela,je to monotonne a hlucne ,ale daju ti sluchadla,to prezijes,vcera bol na MR aj taky zlaty 5 rocny chlapcek ,pozerali mu tiez hlavku,zrazil ho totiz autobus,no zlaty bol,zvladol aj on 😉

ajurka
autor
20. apr 2013

@vejavika děkuji... apsoň už se tolik nebojím

vejavika
24. máj 2013

@ajurka No ahoj,tak uz si bola na MR?Mne nic nezistili,je to v poriadku,ale za to mi popri tom nasli 10 mm nalez v spankovej oblasti,takze si MR zopakujem pre pokoj na dusi,bola som aj pri neurologovi,ten ma upokojil,ze moze ist o dlhorocnu zrazeninu,ale aj tak sa trochu bojim,tak som z sa z jednej slamastiky prepracovala k druhej 😕 Co sa prolaktinu tyka,ten sa mi zdvihne hned ako prestanem brat noprolac,tak ja uz neviem z coho sa stale dviha.Teraz mi ho uz bude predpisovat zevraj stale,takze nezufaj,nesmieme stracat nadej,hadam bude aj lepsie 😉 🙂

ajurka
autor
24. máj 2013

@vejavika Tak to mi je líto, že ti něco našli... Snad to bude dobrý držím palce... Pak mi dej vědět jak ti to dopadlo... Já byla u doktorky tak mi řekla, že je to na dobré cestě, srazil se mi trochu prolaktin. A na další kontrolu v 12.7. tak uvidím... Jinak stále nic pořád čekám kdy bude konečně na testu //. 🙂

vejavika
25. máj 2013

@ajurka Aj to bude uvidis 🙂 Jasne,ze ti dam vediet, prajem pekny vikend,aj ked u vas asi tiez uprsany.

ajurka
autor
25. máj 2013

@vejavika Ano pořád jen prší... díky tobě taky :*

ajurka
autor
14. jún 2013

@vejavika Ahoj tak co je novýho??

vejavika
15. jún 2013

@ajurka No cau,nove zatial nemam nic,na MR idem 1 jula,tak som zatial v klude.Noprolac beriem stale,27 idem na kontrolu,inac ak budem mat v poriadku tu rezonanciu tak mi chce gynekolog vyskusat stimulacnu liecbu s clostilgebytom a pregnylom,ale to si budem musiet este pockat.Ja beriem noprolac viac ako rok,tak to treba zas niekam posunut.Ty to mozno ani nebudes musiet podstupit a ani sa nenazdas a budu aj tie II ciarky.Vies ja som to dlho nevedela,ze mam s prolaktinom nejaky problem,my sme dieta planovali na neskor,ked sa zabezpecime,no a potom to nejako neslo.Keby som to vedela skor,tak by to uz bolo vyriesene. 😉

ajurka
autor
15. jún 2013

@vejavika Tak to jo... neboj dočkáš se co nejdříve... No já beru Medocriptine už taky tak 4 měsíce a stále nic... 10.7 jdu na kontrolu a odběr krve tak jsem zvědavá... kdyby bylo něco nového nebo // čárky... 🙂 tak napiš at se můžu s tebou těšit... 😉