Vyšetrenie u gynekológa - prezliekate sa?

9. apr 2024

Ahojte, len ma zaujíma, keď idete na vyšetrenie ku gynekológovi, dávate si niečo na prezlečenie? Šaty? Sukne? Ja nosievam zvyčajne iba tričko, lebo na všetko zabudnem a potom sa cítim trápne že tam som taká hola že všetko vidieť 😁 alebo len ja som mimo? 😁😁

liz_lemon
9. apr 2024

nosim si dlhe tricko

gejb
9. apr 2024

Neprezliekam. Idem tam uz rovno v šatách alebo v dlhšom tričku pod zadok.

sisaka
9. apr 2024

Ja žijem v krajine, kde sa kladie doraz na zachovanie dôstojnosti človeka v nemocnici, či pri rôznych vyšetreniach. Takže nikto nikde neleží odhalený len tak. Pri gynekologických vyšetreniach dostaneme také papierové zavinovačky, pri vyšetrení napríklad prsníkov, také papierové vestičky, nikdy nie je odhalená časť tela, ktorú nie je potrebné vyšetriť.

lakebabe
9. apr 2024

Neprezliekam vždy si dám saty v zime zimné v lete letne
Ale u mojej doktorky za tri eurá myslím kúpiš jednorazovú suknu

dominikamacakova
9. apr 2024

Vždy nosím sukňu a v kabínke sa prezlečiem

zojanka
9. apr 2024

Ja chodím len tak v tričku a rifliach ktoré vyzlečiem. Koza aj sono sú 2m od kabínky. Keď zleziem z kozy hneď sa idem obliecť. Lekárovi to je jedno a mne je tiež jedno či mi vidí zadok... keď pár min predtým/potom mi videl až do žalúdka 😅

tamtumdo
9. apr 2024

Normálne chodím v nohaviciach,aj k lekárovi v nohaviciach....v kabínke si dám takú obyčajnu bavlnenú minisuknu a tak prejdem k lekárovi. Mam pocit že keď idem k lekárovi v šatách tak každý vie že som bola u gynekológa 😂😂😂🤷...viem som trafená...

mamamasama
9. apr 2024

@sisaka aj ja mam taketo skusenosti

karolina2121
9. apr 2024

@zojanka presne 😊

simca06022011
9. apr 2024

chodim v dlhom tricku/tunike pod zadok
Ja neviem kam chodite ku gynekologom, ale moj byvaly vkuse somral na tie vysiace sukne :D cize mna po jednom raze rychlo preslo liezt hore v sukni.. a ked som nahodou isla nepripravena k nemu, neriesila som ci mam nemam na to dlhe tricko...

Kedysi davno bola relacia (asi nejaka poucna alebo co, aby zeny nemali stres ist k dr) a tam lekarka vysvetlovala ze mozu ist v nohavickach pacientky a len si ich odhrnu nabok.. co mi prislo totalne scifi.. az tu na MK som si vlastne uvedomila, ze to aj bolo scifi :DDD vsetci tam pekne sedime/lezime na holo :DDDD na druhu stranu napr. bola som u jednej dr na preventivku a ona bola pedant ale strasne v tomto bezohladna, vysetrovala zo spodu, a ze ok, postavte sa, tricko hore.. a vysetrime prsniky.. cize som tam mala hola stat pred nou. Tak to bolo dost na mna :D Ja myslim, ze tym lekarom je to jedno. Mne viac vadi trend v niektorych ambulanciach, ked im pri vysetreni behaju sestricky. A ani to ze prezlieka sa u sestry, a potom fakt clovek tam pri nej sedi, kym lekar vysetri pacientku vnutri a caka... no... :D

doriiis
9. apr 2024

Čo? Nechápem otázke.Do čoho sa prezliekate pre boha.Vojdem do ambulancie,pokecáme,dám dole topánky,gate,nohavičky,vyšetrí má,vyhrniem tričko,vyšetrí ma a dám si naspäť nohavičky,gate a topánky.Hotovo.Co na tom treba komplikovať? Snáď sa nehanbite pred gynekológom.Sestricka chodiaca okolo pri vyšetrení mi nevadí.Robi si svoju prácu.

mimikarol
9. apr 2024

Neprezliekam. Nevyzliekam sa pred ním, príde až keď som na koze a keď je po vyšetrení tiež sa nepozerá ako idem dole a obliekam sa

diewcatqoo
9. apr 2024

U nas sa ide najprv do kabinky a v kabinke sa caka, kym lekar pacientku zavola. Vzhladom na to, ze vacsinou nosim nohavice, tak si so sebou nosim ku gynekologovi minisuknu na prezlecenie a ciste ponozky.

ankare
9. apr 2024

Nosím si predĺžené tričko. A ber si aj čisté ponožky do kabelky. Gynekológovia vravia,že pacientkam najviac smrdia nohy pri vyšetreni 😅

lakebabe
9. apr 2024

@doriiis u mojej doktorky sa prezlecies v kabíne kým čakáš a potom idem rovno do ordinácie kde si musím sadnúť oproti nej k stolu a spisujeme kartu. Preto by som tam nemohla ísť v tričku až tam nesedim s holým zadkom na stoličke.

simsalabim
9. apr 2024

Chodim v sukni alebo satach, v zime si dam ciste ponozky, ked dam dolu pancuchy.

suzitok
9. apr 2024

Doktorka ma paravan vedla vyšetrovacieho stola, takze neriešim ci idem v tricku, alebo satach,nikto ma nevidi ked sa premeistnujem. Tiez odporucam tie ponozky, ja si vzdy davam ciste z kabelky...K zastupujucemu lekarovi som si nosila suknu, tam bolo treba prejst cez dve miestnosti + tam boli vzdy vnutri dalsie 2-3pacientky

hopsas
9. apr 2024

Ja chodím zásadne v sukni a dám si len dole spodnú bielizeň, sukňu nechávam, takže žiaden trapas. Ale inak teraz môj gynekológ zaviedol také jednorazové sukničky z nejakého materiálu akoby jemný papier či čo a to je fakt fajn.mame na výber aj rôzne farby tých sukniciek 😁

jazula
9. apr 2024

U môjho dr je koza tak 2 metre od kabínky. Z kabínky vyjdem bez riflí len v nohavičkách, tie si dám pri koze dole a hneď po vyšetrení oblečiem a idem do kabínky obliecť si nohavice. Ale minule som si tam všimla v takom košíku jednorazové sukne/zástery.

svokrinjazykmonika
9. apr 2024

Ak mam rifle alebo iné gate tak si nosím sukňu na prezlečenie. Ale väčšinou idem rovno v šatách alebo sukni a dám len gaťky dole

4stanka4
9. apr 2024

Môj dr ma v kabínke jednorazovú sukňu takže nenosím k nemu nič. Predtým u iného dr som si nosila svoju sukňu keďže kabinka bola tak ze bola u sestričky kde v 90% sedela iná pacientka.

doriiis
9. apr 2024

@lakebabe ...jaj,no tak takto je to veru blbo vymyslené.Moja má v ordinácii paraván,vybavíme,čo treba a potom kecame dalej

lakebabe
9. apr 2024

@doriiis to je super to sa u mojej nedá ani u toho pred nou. Preto vždy musím mať nejaké šaty kým tam posedim až nesedim na ostro😄

veselo_neveselo
9. apr 2024

Hanbit sa nemusis.
Ja po par kolach ivf absolutne neriesim, uz sa vyzleciem prakticky kdekolvek 🙂
Ved tie ordinacie su vacsinou malicke, to prejdes aj naha. A ked sa chce dr vykecavat, tak povedz moment, idem sa najlrv obliect.
Musis si len uvedomit, ze ten doktor vidi kazdy den....kolko, 20 - 40 roznych pacientiek? Kazdy den, kazdy tyzden, mesiac, rok? Fakt nie je co sa hanbit. Studoval to, detailnejsie nez ty sa poznas, tam naozaj nie je o com.

ivangeline
9. apr 2024

Väčšinou už idem v šatách. Ale občas len hodín sukňu do tašky a prezleciem sa. Keď zabudnem, tiež sa cítim nepríjemne a to mám 4 pôrody za sebou. XD

slovenka753
10. apr 2024

chodim v satach. ku predchadzajucemu som nosila aj prezuvky, aktualna ma tak nenosim

saxana000
10. apr 2024

Kabinky su u mojho lekara iba v sesterni a vzdy sme tam dve kym jedna ide na vysetrenie druha sa medzitym chysta/vyzlieka alebo oblieka nebolo by mi prijemne producirovat sa pred cudzou zenou s holym zadkom aj ked je tam zaves.idem tam bud rovno v satach alebo mam so sebou suknu..keby bol ale paravan na vysetrovni prebehnem aj nahata bez problemov..a videla som tam napriklad uz aj v zupane starsie damy ked idu na komplet aj s prsnikmi.asi im je to pohodlnejsie .za mlada som z toho bola trosku vyklepana ale po porode uz toto vobec neriesim ci tam mam chvilu holy vrch alebo spodok.doktor tych vrchov a spodkov videl uz tolko ze zrovna ten moj ho isto nejak obzvlast zaujimat nebude.. mna by skor zaujimalo ci sa u.lekara aj vyzuvate?lebo ja sice zhodim spod satov nohavicky ale na kozu chodim v teniskach/topankach.by mi bolo divne otrcit tam hole nohy a len ponozkach po ambulancii chodit mi je tiez nejake divne ani papuce si nebravam....

sense
10. apr 2024

Neprezliekam sa a nechodím v sukni alebo šatách kvôli tomu. Stačí dlhšie tričko alebo tunika. Ale teda u môjho lekára je "kabínka" je meter od "kozy"

lakebabe
10. apr 2024

@saxana000 u mojej doktorky už pred recepciou musíš vyzut topánky . By ta tam ani nepustili. Ma tam milión druhov crocsov vo všetkých číslach a na kozu idem v čistých ponožkách tie si obujem v kabíne. Po ordinácii a recepcii behám v tých jej slapkach ale to všetci

simca06022011
10. apr 2024

@saxana000 u nas by ta veru do amb nepustili ani na kozu v topankach ani som to nikde nezazila, nevidela aby sa nevyzuvalo.