Vyrážky na intímnych miestach

lara45
29. jan 2022

Dobry deň ženy.Urobili sa mi dve vyrážky na intimných miestach.Konkretne na vonkajších pyskoch.Vyražky nie su hnisavé ale sú veľmi bolestivé a svrbia.Mne pripadajú ako keby ste mali vyrážky na tváry také väčšie.Neviete mi poradiť čo by som si mala natierať niečo prírodné prosím nech zvládnem víkend.Nechce kvôli tomu chodit na pohotovosť.Ďakujem.

bajka16
29. jan 2022

Ak sú bolestivé tak hnis tam určite je. Ja by som šla na pohotovosť môže to byť nejaký vred

simsalabim
29. jan 2022

@lara45 ichtamolova mast vytiahne hnis von. Asi zapalene pory.

loginexistuje
29. jan 2022

na pochotovost s vyrazkou ? natri si to ichtamolom alebo s niecim co mas na vyrazky na tvari

schokolade1988
29. jan 2022

@lara45 pytiol alebo ichtamol, natierať ,vytiahne to von hnis . Umývať len vodou a mne veľmi pomohol na odporúčanie dr teplý sedavý kúpeľ 15min. Uvoľní to póry a rýchlejšie vyhnisa .

lara45
autor
29. jan 2022

@bajka16 no tak to ste ma vystrašili teraz

lara45
autor
29. jan 2022

@schokolade1988 neviem ci tam je hnis snažila som sa ich vytlačit ale neide to von.Davala som si dcérkym sudocrem ale nic nepomaha tak skusim si kupiť tu masticku snáť to nebude nic vázne

yoxinka
29. jan 2022

@lara45
Len s tým, prosím ťa, nechoď na pohotovosť!!! Kúp si niečo v lekárni a v pondelok k lekárovi, keby sa to nezlepší. A @bajka16 na pohotovosť chodíme so stavom, ktorý je ŽIVOT OHROZUJÚCI, prípadne s nejakým úrazom, nie s vyrážkou! Potom sa nečudujte, že tam majú doktori nervy, keď tam polovica ľudí chodí a takýmito somarinami 🤦‍♀️.

lara45
autor
29. jan 2022

@yoxinka aj ja si myslim že to nebude nic vážne.Je to bolestivé ale da sa to vydržať a myslim že by sa to do 2 dni nemalo až tak zhoršit.Dakujem za rady

bajka16
29. jan 2022

@yoxinka ja som bola tiež s vredom na pohotovosti ale ja som už nemohla fungovať a jediné prečo mali nervy bolo že som neprišla skôr 🤷🏻‍♀️
Vycistili mi to a chodila som normálne na prevez kym sa mi to nezahojilo dokonca mi pekne radili z čoho to môže byť a čo mám robiť aby sa mi to neobjavilo znova..
Autorka neboj ak to bude veľmi bolieť normálne choď nezjedia ťa pomôžu ti

yoxinka
29. jan 2022

@bajka16
Pravdepodobne si mala zapálenu Bartholiniho žľazu, nemusíš mi to opisovať, ja som to zažila. Musel mi to riešiť lekár a doliečovať to antibiotokami. To vedia byť také bolesti, že sa žena ani nevie pohnúť, narásť to vie do veľkosti vajíčka, niektoré treba narezať, hnis vypustiť a potom ošetrovať. Áno, toto je vec, ktorá patrí na pohotovosť, keď nie je poruke gynekológ. Ale som na 100% presvedčená, že toto nebude autorkin prípad, lebo to je taký stav, že kašleš na nejaké radenie na internete a utekáš s tým za lekárom.

bajka16
29. jan 2022

@yoxinka aha.. tak asi áno no ono to tiež rastie takže autorke to tiež môže ešte narásť. No máš pravdu bola to taká bolesť že som utekala s tým 🤷🏻‍♀️

lara45
autor
29. jan 2022

Ďakujem vám ženy.Nemám až také bolesti kedže sa mi to urobilo ešte len včera večer.Kupila som si vami odporučaný krém,použila som ho už a klop,klop nesvbí ma to už bolesť tam je len taká že ju abi veľmi necítim len mám tie vyrážky tak je to neprijemné

schokolade1988
29. jan 2022

@lara45 kúp si masť ktorá obsahuje ichtyol ,ten vytiahne a následne vysuší vyrážku . A dávaj si teplý kúpeľ ,mne to naozaj pomohlo . Ono nemusí tam ešte nič ísť vytlačiť ,to trvá kým nahnisa . Sudocrem ti nepomôže na to

boniqa
4. dec 2023

Pomôže mi ta to mast ichtoxyl?

lara45
autor
5. dec 2023

@boniqa Pomohol , len ťažko sa natieral je to taký akokeby suchý tvrdý piesok by som povedala.Ale tak, ako písali vyžsie, umyvať a natierať niekoľko krát za deň.

boniqa
6. dec 2023

@lara45 len tam písali ichtyol a mne kupili ichtoxyl