Výrastok po vyliečenom hemroide - ako to riešiť?

sofia1410
5. jan 2020

Dobry den prosim chcem sa opytat ci ma niekto podobny problem pred 3mesiacami som mala hemroid ktory bolel po par dnoch liecenia bolo vsetko ok az som si nahmatala ako by som to nazvala nadbytok koze alebo dajaky uzlik je to bez problemu obcas mam krv po stolici no to preto ze je tvrda a nekedy trva aj 3-4dni nez idem je tu niekto kto ma nieco podobne da sa to riesit bez operacie ..dakujem

daili
5. jan 2020

@sofia1410 ahoj ja to mam už asi 3 roky. Nemám žiadny problém s tým.

sofia1410
autor
5. jan 2020

@daili a prosim ta je to az take hrozne akosik si nato nemozem zvyknut ale na odsteaneni sa bojim ist a ked ides na wc nevyduva sa ti to nejak alebo co

sspeed_cs
5. jan 2020

ja mam tiez problemy uz asi 4 roky. ako nahle sa dostatocne hybem a nejem muku v ziadnej forme tak je vsetko ok. A hlavne clovek nesmie byt dehydrovany. ale pred 3 mesiacmi sa mi spravil zase "uzlik" ktory sa nemenil, mesiac bol rovnaky a potom sam od seba zrazu zmizol. akoto neviem lebo som nic extra nespravila :D akurat tu svoju klasiku. ked na pohyb nie je cas tak minimalne tych 20 minut denne. aby sa nakopol metabolizmus a zrychlila sa peristaltika. crevo si lahko zvyka na necinnost tak aby sa ti to nevyvrbilo az do syndromu leniveho creva. a este mi celkom pomohlo natierat konecnik olejom, kludne olivovy, kokosovy,... to mi celkom pomahalo ked som mala po stolici bolesti. nie nadarmo sa vravi kto maze ten jede :D

sofia1410
autor
5. jan 2020

@sspeed_cs a on ti potom zmizol sam?lebo ja natieram aj mastou procto glyco ci ako sa vola a nic uz ho mam 3mesiace

pininka1
5. jan 2020

@sofia1410 ja to mám už roky, nemyzne to, ani nemám žiadne problémy. Občas sa hemeroid opäť ukáže, ale preliečiť sa to.

sofia1410
autor
5. jan 2020

@pininka1 a prosim ta nezvetsuje sa to ja som stoho zufala ze to tam mam

sspeed_cs
5. jan 2020

@sofia1410 ano, bezne zmiznu priznaky do tyzdna, ale posledny az po mesiaci. s tymito mastami ti velmi neporadim nikdy som to nepouzila. vzdy len prirodny olej kvoli minimalizacii trenia pokozky. vzdy som sa snazila konecnik mat stiahnuty aby sa hemoroid drzal dnu a s tym olejom to netahalo, bolelo to o dost menej.
ale teda 3mesiace je uz dost dlho, to asi uz zajdi k lekarovi. A mas dostatok pohybu a tekutin? ja som si na sebe vsimla ked 3 dni sedim v praci a nic nerobim uz mam problem,.

sofia1410
autor
5. jan 2020

@sspeed_cs no praveze bojim sa ist aj sa blbo citim tam sa pretrcat no ale nic nezabera no moc toho nenapijem ale teraz co som doma si davam pozor nato a snazim sa viacej aj lanove semienka som kupila a este mi poradili slivky na tuhu stolicu no ked praveze toto je uz o hemroide co si myslim a to ta koza tak ostala asi ako sa vstrebala ta zrazenia daco som aj pocitala ale stale len citam uz mi stoho hraboce asi

sspeed_cs
5. jan 2020

@sofia1410 pi co najviac, aspon 2l caju, idealne bylinkove. pripadne skus psylium rozmocit vo vode a to pit, ale k tomu musis vypit naozaj vela tekutin inak to moze skor uskodit (na nete je toho kopec). aj slivky aj figy ale tiez zapijat vodou. vodu vodu vsade. aj ked mne osobne ovocie atd nepomohlo, teda si myslim. ale urcite neublizilo. Tata mi radil ze ak ma on problem, da si lyzicu medu a je to. no ja ho mozem zjest medu za kybel a nic 🙂)
a bolesti pri stolici mavas stale alebo je to uz ok? a psychika robi tiez strasne vela, viem ze sa ot lahko hovori ale skus to nejak niest aspon pozitivne. viem ze to je tazke a nerealne (mne to moc neslo :D ) ale skus

pininka1
5. jan 2020

@sofia1410 nie mám to stále rovnake

daili
5. jan 2020

@sofia1410 nie nieje to hrozne ja tiež asi by som na to nešla

astika
5. jan 2020

Ten výrastok sám od seba nezmizne, bude sa to len zhoršovať, choď k chirurgovi, nech Ti to pozrie, ja som to zanedbala teda riadne a operácii som sa v lete nevyhla, teraz mi hrozí ďalšia, ale už viem, do čoho idem. To netreba odkladať, mne už neskôr nepomohli žiadne maste ani čípky, práve naopak, čím ďalej, tým horšie, dokonca som po stolici mávala okamžite horúčku, no čistá katastrofa. keby som nebola taká sprostá a išla skôr, vyhla by som sa mnohým komplikáciám. Takže za mňa určite návšteva lekára! A že sa pretŕčaš? Takých ako si Ty už videl a ešte uvidí, to sa treba odosobniť, síce to nie je príjemné, ale ja tam chodím ako na klavír a už sa na tom s lekárom dosť bavíme, že Bože, zasa ten Váš zadok nešťastný, už ho vidím asi častejšie ako manžel! A to teda pravdu 😉

sofia1410
autor
5. jan 2020

@sspeed_cs no je pravda te teraz stale otom citam a vsetko a je to asi horsi lebo som v strachu ze co to je a co bude

sofia1410
autor
5. jan 2020

@daili no ani ja nechcem som zufala s toho

sofia1410
autor
5. jan 2020

@astika a mala si to ako dajaky uzil?a prosim ta ako ti to operovali bolo to hrozne a cim to odstranuju

sofia1410
autor
5. jan 2020

@astika a este prosim ta ake si mala priznaky a pod

bluray
5. jan 2020

ak to mas vonkajsi hemoroid tak ti prereže a pojdes domov, neskor na kontrolu, No a tvrda stolica ? to je vazny problem to radsej Dr. ani nehovor

astika
6. jan 2020

@sofia1410
@sofia1410 Začalo to postupne, malými uzlíkmi, preto som prvé podstúpila tzv. barronovu ligatúru, nastreľovali mi také gumičky, za mňa úplne v pohode, niektorí to znášajú horšie, vraj to bolí a pod., každý sme iní, mňa to nebolelo. Potom bol na chvíľu pokoj, také ticho pred búrkou, neskôr sa mi opäť objavila jasnočervená krv a hroznébolesti, ani sedieť som nemohla. Skúšala som čapíky voľne dostupné v lekárni, akurát som si to rozdráždila, vždy ma nútilo na stolicu, no katastrofa. A takto som sa točila dokola, až som skončila s komplikáciami v nemocnici s abcesom- obrovským vnútorným zápalom a nasledovala operácia. Bola mi odporúčaná ešte ďalšia, ale ja hrdina, som si povedala, že načo, veď už mi je dobre. Sprostá som bola. Zhruba na tri roky roky pokoj a potom no amen tma. Obrovské bolesti, mala som pocit, že mi niečo trčí zo zadku,že tam mám nejakú ranu, z ktorej to krváca. Tak som sa dokopala k lekárovi a ten len zalomil rukami, že kde som bola doteraz. V lete ma operoval v lokálnej anestézii, umŕtvil, no aj tak som videla všetkých svätých. Chodila som neustále na kontroly až do novembra, potom mi navrhol ešte jednu operáciu, idem vo februári. Za mňa hovorím, okamžite choď k lekárovi, v začiatočnom štádiu sa to dá ešte bezbolestne odstrániť alebo ťa budú aspoň sledovať, to nezmizne samé od seba, len to bude horšie, to je časovaná bomba. By si sa čudovala, koľko ľudí s tým má problémy. V začiatku Ti možno budú stačiť masti, nie čapíky, tie Ti to rozdráždia, masť je lepšia. A na tvrdú stolicu sa dá kúpiť aj v lekárni také zmäkčovadlo, pije sa to, ale mne to nevyhovovalo, radšej upraviť stravu- žiadna čokoláda, málo kávy, veľa vody. Ja som už nezniesla ani psyllium- to bol pre mňa trest. Preto sa snažím veľa ovocia. Hajde k lekárovi, to je záležitosť piatich minút a budeš mať pokoj, neboj sa, babské recepty ani internet ti nepomôžu.

sofia1410
autor
6. jan 2020

@astika ja viem ked bojim sa co to mam akoze nic take nemam akoze take stavy len to trci je to taky ten kozny vybezok alebo co .pane boze ale sis musela vytrpet strasne

astika
6. jan 2020

@sofia1410 Neboj sa a choď. To sa vyštikne, pošle na histológiu, taký je predpis. To nebolí, v tomto stave určite nie. Ja som učebnicový príklad, ako sa dá dopadnúť, keď sa na to človek vykašle. By som mohla písať knihu.Možno ani to nebude treba, ale musí to vidieť lekár. Pekne k obvodnej, tá Ťa pošle na chirurgiu. Neboj sa, nehanbi sa, oni sú zvyknutí, takých už videli iks. 😝

barbi9999
1. júl 2024

@sofia1410 ja mam to iste už rok od druhého pôrodu, neriesim zvykla som si... Sú oveľa horšie veci takže hlavu hore 🙂