Výrastky - živé mäso po pôrode na šití

moomof3
25. jún 2023

Ahojte, ja som zúfalá 😭 .. Som 2 týždeň po pôrode ( už môj 3tí) a trúfla som si pozrieť dolu čo ma tam tak bolí. Mám tam dva výrastky presne z miesta kde ma šili a bolí to jak fras. Je to veľkosť ako zrnko ryže. Ešte pár dní dozadu som to nemala a tešila sa ako sa to pekne hojí ( syn ma roztrhal rukou ako šiel von ) takže vnútorné aj vonkajšie šitie po konečník. Ja neviem, googlila som a že mám počkať do 600nedelia ale ja sa hrozne bojím, bolí to a to čistenie hrozne zapácha tak dedukujem že možno aj z toho alebo mám volať gynekológovi nech sa mi na to pozrie? Poraďte mi ďakujem 🙏

luccija
25. jún 2023

@moomof3 áno, choď radšej na kontrolu

petamich
26. jún 2023

urcite treba ist na kontrolu do porodnice (do konca 600 nedelia sa chodi este tam, jedine, ze sa dohodnes so svojim lekarom) - zial je to relativne casta vec, ze je nieco nedobre, rozpadne sa sitie, zapali sa to, ...urcite si to daj skontrolovat, drzim paste 🤞🏻

juliacenc
26. jún 2023

Ano chod ak to bude ok daju ti betadin najskor na cistenir, ak nie mozno to bude treba nejak riesit. Drzim palce. Ja som mala take “maso” a hnis vytekajuci jemne z rany po cisaraku, stacil betadin nastastie tak urcite aj tebe bude.

rozovykon
26. jún 2023

@moomof3 ja som mala podobné niečo po šití, normálne som uvažovala nad plastikou 🙈 nakoniec sa to pekne zahojilo. zápach môže byť problém určite choď na kontrolu.

nikolani
26. jún 2023

@moomof3 ak si ešte nešla, tak určite choď k doktorovi. Očistky majú svoju charakteristickú vôňu ale vyslovene zápach by nemal byt, ak si dobre pamätám. Ja som bola počas šestonedelia asi 3 krát u svojho doktora

zuzulka558
26. jún 2023

Ja som sa bala tiež ze to mam ale chvalabohu po siti mi len zostala ako keby guľka, dr povedal ak budem chcieť tak sa to dá urobiť no nechávam to tak keď nemám problém,, ale ja som bola šitá potom som stále krvacala tak mi to znova trochu natrhli a zas šili

moomof3
autor
30. jún 2023

Ahojte, tak nakoniec som bola u svojho gynekológa v utorok a žiaľ mám riadny zápal a beriem antibiotiká a betadine čipky.. škoda že som nebola skôr hneď ako to začalo veľmi bolieť no čo už .. vyjadril sa že stehy už mali dávno vypadnúť, no celkovo sa netváril nadšene z toho šitia 😕 a na živé mäso to nevypadá, že to sú nitky no neviem buď zle videl alebo ja neviem.. idem na kontrolu o týždeň

Ďakujem všetkým ❤️
@rozovykon no ja fakt nad tým už rozmýšľam čo mi to tam trčí všeličo no uvidím ako to dopadne 😀
@zuzulka558 ostalo vám to také zhrubnuté?

zuzulka558
30. jún 2023

@moomof3 mäkké žiadne tvrdé ale nevenujem tomu pozornosť tak neviem ani ze to mam

nikolani
30. jún 2023

@moomof3 ja len k tým nitkam, mne doktor povedal že mi dali hrubšie nite do šitia, tým pádom aj dosť dlho trvalo kým vsetky vypadali a aj tie uzliky boli dosť hrubé, takze môže byť že tie uzliky cítiš. Keď to máš zapálené tak ťa bude bolieť aj to že sa len dotknes toho uzlika. Ale super že si bola a že už máš liečbu, držím palce nech sa ti to pekne zahojí 🍀

daffynko
5. nov 2023

@moomof3 ahoj ako si prosim dopadla ?