Vynechávanie menštruácie - menopauza

iveta6868
24. feb 2021

CHcela by som sa poradiť, ako to bolo žienky u Vas pred menopauzou s vynechávanim menštruácie.Vynechal Vam menzes na 1, 2 mesiace a potom ste opäť dostali? Ake bolo krvacanie po vynechani? Silné, či skôr slabe? Mam 50 rokov a začali u mňa tieto problemy. V krvi potvrdeny nastup - začiatok menopauzy.Pred 2 dňami začalo u mňa po 2 mesačnom vynechani jemne krvave špinenie.Na kontrolu chodim pravidelne, každe 3 mesiace. Ďakujem za rady a odpovede

simsalabim
24. feb 2021

@iveta6868 ja mam coskoro 51 a cyklus zatial stale, len posledne 3 mesiace uz nie vzdy presne na 27.den ako pred tym, ale raz skor a raz neskor. Zatial mi nevynechal. Na preventivku chodim 1x rocne - ty preco tak casto?Krv mi naposledy nebrali, tak neviem, aky mam hormonalny profil.

monci20
24. feb 2021

@iveta6868 mám 47 rokov a posledné 2 roky je to tiež také nepravidelné, raz je to na 30.deň, potom 19. deň, raz som mala takú silnú, že som brala ascorutin, aby to zoslablo, minulý rok od mája do decembra som vôbec nemala, už som si myslela že to ani nedostanem, a odvtedy to mám zase normálne, tiež chodím pravidelne 1 krát do roka na preventívku, zatiaľ je všetko v poriadku

iveta6868
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iveta6868
autor
27. feb 2021

Akurat sa u mňa objavilo po 2 a pol mesiaci vynechania špinenie, tak neviem, či sa to rozbieha memzes , alebo čo sa deje.

monicka1973
13. sep 2021

Ja pozorujem na sebe od 2019 potiaze ako zmeny nalad, traviace problemy, zly spanok, meskanie menzesu, minuly rok jeden mesiac nic potom dva tyzdne som krvacala, tento rok maj nic a august zase nic, dr mi nastavil duphaston na 7 dni, ze potom do 7 dni ma prist menes.prisiel,po 6 dnoch prestal, no nolesti v podbrusku, na vracanie, nechutenstvo, unava hrozna.bude to asi hormonmi.
Dnes som bola na krv na hormonalny profil.
Z aky cas pridu vysledky prosim, za par dni ?
Dakujem

monicka1973
13. sep 2021

@iveta6868 ja to mam tento rok tiez rozhadzane, mam 48 rokov.
No maj som nemala, august tiez a dal mi duphaston

luccija
13. sep 2021

@monicka1973 na profil sa robia 3 odbery nie?či Ti robil AMH ovarialnu rezervu?

monicka1973
13. sep 2021

@luccija fuha tp neviem, sestricka mi zobrala krv a on povedal ze hormonalny profil.prvy krat mi bral