Vulvodynia - skúsenosti

christin1280
21. sep 2022

Ahojte uz velmi velmi dlho ma trapi problem (asi rok a pol .. od tehotenstva mi to zacalo asi od 5 mesiaca ) , (rodila som sekciou ) uz som pochodila gynekologov a urologov .. a nič všetko okej ževraj ale ja citim stale ako keby okolo mocovej rury a vyssie take pichanie az bolest vystrelujucu niekedy to je hrozne ani sadnut poriadne nemozem aj pri styku to citim jak keby ma tam nieco rezalo ziletkou alebo niekto ihlou pichal aj v klude sa to objavi .. proste hocikedy a ja som a toho uz zufala ze nikto mi nevie pomoct ani ziadnu diagnozu dat tak som sa docitala o vulvodynii ci to nemoze byt to :( urolog mi dak Yaluna capiky zevraj to moze pomoct ale nic nepomohlo stale zle .., ak by ste mali niektora rovnaky problem rada by som vedela co s tym ak vobec take nieco niekto ma lebo ja uz sa citim zrela na psychiatra 😳

minilla
21. sep 2022

Ahoj, priatelka frontmana skupiny Maneskin, Giorgia Soleri, trpi vulvodyniou. Popisuje ako dlhe roky absolovovala u X doktorov rozne prehliadky, bola niekolkokrat pre bolest hospitalizovana, zaverom coho vzdy bolo, ze je vsetko u nej v poriadku a ma to len v hlave. Trvalo jej 8 rokov, kym sa dostala k tejto diagnoze. Ako influencer o nej teraz verejne rozprava, aby dievcata s podobnymi symptomami, ktorym doktori nevedia pomoct, vedeli o tejto diagnoze. Nepopisuje vsak ake konkretne kroky zahajila, aby sa bolesti zbavila. 😕 Tak len tolko, ze nie si sama. Nedaj sa lekarmi odbit a patraj dalej. Drzim palce 🍀.

ctrl
21. sep 2022

@christin1280 skús napísať sem je to mediálne známy gynekológ veľmi rýchlo odpovedá , mne veľmi pomohol.
https://www.gynimun.sk/poradna/

christin1280
autor
21. sep 2022

@ctrl ďakujem 🙂

christin1280
autor
21. sep 2022

@minilla ďakujem 🙂

vemi23
21. sep 2022

@christin1280 yaluna? Omg to je na urychlenie hojenia a zvlhcenie co to ma s tvojim problemom?

vemi23
21. sep 2022

@christin1280 ale ako pise @ctrl napis na tu poradnu aj ja pisem ale pis skor rano lebo tam je urcite mnozstvo otazok potom ked sa presvihne uz nemozes polozit otazku doktorovi pise tam velmi vela zien

christin1280
autor
21. sep 2022

@vemi23 neviem co to s tym ma , preto pisem sem lebo neviem so dat rady bola som u 3 gynekologov a 2 urologova aj u obvodnej s tym a vsetky testy okej len ja som narusena alebo co ved mna to skutocne obmedzuje 😭

vemi23
21. sep 2022

@christin1280 to verim kks ale pises ze tu bolest pocitujes v mocovej rure ako vo vnutri? Aj ked mocis? Aj to nechápem naco ti daval capiky vaginalne ked opisujes problem a pichanie v mocovej rure🤦

christin1280
autor
21. sep 2022

@vemi23 no pri moceni nie ale potom to picha furt no neviem ci presne v mocivej ale cela ta oblast az po klitoris take bleskove bolesti by som to nazvala ako keby nerv alebo co netusim ale aj pri sedeni no som na prasky z toho uz ...dnes som pisala urologovi ze bepomohlo mi nic tie capiky tak asi mi spravi cystoskopiu alebo co este aj z toho som posrata no konecna 😭

vemi23
21. sep 2022

@christin1280 neboj sa cytoskopia je vraj troska neprijemna ale ked ti to ma pomoct zatni zuby! Mrzi ma tvoja sytuacia lebo to musi byť velmi neprijemne az na psychiku mala som 2 roky tiez problem nakoniec mi pomohla moja gynekologicka a bola to totalna banalita ... Urcite na tu cytoskopiu chodlen tak ti pozrie mocovu ruru a aj mechur

christin1280
autor
21. sep 2022

@vemi23 no ďakujem teda za podporu čakam kym mi odpise na mail lekar a mozno pojdem na tu cystoskopiu co mi ostava ine ked som zufala uz z toho :(

ctrl
23. sep 2022

@christin1280 ahoj už ti odpísal ? Čo ti poradil

christin1280
autor
23. sep 2022

@ctrl neodpisal stale cakam

ctrl
23. sep 2022

@christin1280 kedy si písala dnes ráno?

christin1280
autor
24. sep 2022

@ctrl uz pred dvoma dnami v podstate

ctrl
24. sep 2022

@christin1280 ak ti neodpísal znova napus občas sa to stane on odpoved väčšinou v ten deň posiela aké nie na e mail ale do poradne kde si písala

viali_21
25. feb 2024

@christin1280 ahoj, pomohlo ti niečo, prosím ? Dakujem

cokoemma
5. máj 2024

Ako to riešite? Aj ja sa s tým trápim.