Vsima si gynekológ pri prehliadke aj konečník?

15. aug 2024

O pár dní ma čaká bežná gynekologicka prehliadka. Mam však posledné 2 mesiace problém s hemeroidami. Jeden je aj vonku. Všíma si gynekolog aj to a bude sa pýtať ? Pripadne tam aj vyšetruje? Je mi za to trápne.

pukina
15. aug 2024

nie, za to, ze si tam niektori barsco vramci sexualnycb hier pchaju, neznamena, ze to riesi aj gynekolog 😀

viestta
15. aug 2024

Preco by ti to malo byt trapne, Zdravotny problem ako ktorykolvek iny. Vsimnut si vsimne, riesit to nemusi, pretoze s tym by si mala zajst za vseobecnym, ktory ta posle dalej

aaadkaaa
15. aug 2024

@pukina mas zjavne vlastnu skusenost😂 ja ich mam z tehotenstva napriklad...
A autorka,neviem, ci si to moja gyn vsimla,ale kazdopadne to nijak nekomentovala ani neriesila

vero13
15. aug 2024

Mne na každej prehliadke preventívnej kontroluje aj konečnik

majlo1234
15. aug 2024

Mne nie, musela som sa sama opytat, aby skontrolovala

kiki68
15. aug 2024

Nie, na to je proktolog. Cize gyn jedine keby mas nejaku velku anomaliu, tak si nieco vsimne. Inak nic. Ich to nezaujima

koniarova
15. aug 2024

Povedala by som mu to hneď. Možno poradí, čo ďalej.

janinah
15. aug 2024

@vero13 prosím ? Gynekológ? Nie je ti to divné?

vero13
15. aug 2024

@janinah neviem nikdy som sa nad tým nezamyslala, som s tým v pohode, pochopila som to tak že mi kontroluje či tam niečo nemám predpokladám že asi kvôli rakovine alebo tak

martul
15. aug 2024

@vero13 no toto by som sa ho najbližšie spýtala, lebo gynekológ nemá čo kontrolovať konečník. Na to je proktológ. To je fest divný doktor

pukina
15. aug 2024

@aaadkaaa neviem ako si na to prisla, ale ok🤷🏻‍♀️

erickatt
15. aug 2024

Mne vzdy. Povie ze co este ide, omluvi sa ze to je neprijemne a povie nalez

vero13
15. aug 2024

@martul akože neviem to porovnať lebo odjakživa chodim len k nemu ale som s ním spokojná, je veľmi dôsledný čo sa týka všetkého tak som to brala že to je normálne… to naozaj som jediná ktorej gynekológ to kontroluje?

januska12323
15. aug 2024

Gynekológ nemá prečo kontrolovať zadok. Má špecializáciu na predok.

luliu
15. aug 2024

@janinah
@kiki68 na gynekológii by mali kontrolovať aj konečník

tilly
15. aug 2024

Všimne si to. Ja som o tom nevedela, upozornila ma práve gynekologička. Neriešila to, len poradila, čo s tým.

koniarova
15. aug 2024

Súhlasím,že nie je nič divné na kontrole konecníka.

vero13
15. aug 2024

@koniarova už som normálne rozmýšľala, či som ja divná, že mi to nepríde divné 😄

koniarova
15. aug 2024

@vero13 je to štandardný úkon. Ale asi ho robí väčšina dr. ,len keď má nejaké podozrenie na niečo.

zuzinka888
15. aug 2024

Ano vsimne ved ma oci, ci bude komentovat a navrhovat liecbu neviem. Mna takto tesne pred porodom upozornili a pytali sa ci a cim osetrujem a aj poradili.

vero13
15. aug 2024

@koniarova tak ja som nikdy žiadne problémy nemala ani nikto v rodine, ale vždy na prehliadke mi to preventívne skontroluje

koniarova
15. aug 2024

@vero13 veď to je v poriadku. Máš poctivého dr.

michaela329
15. aug 2024

Asi ako kto. Mne to ešte stará Dr. (Fakt stará - vtedy 70tnicka) normálne zatlačila dnu a odporučila krém.

thirstymonk
15. aug 2024

Hemeroidy ti ligaturou odstrani skoro každy chirurg. To, že gynekolog popri tomu uvidi hemeroidy ťa trápiť nemusí, je to ako keď ti ORL kukne do gagora a vidí, že máš kaz, tak nebude ti ho asi vrtať, ale ťa pošle za zubarom.

tim23
15. aug 2024

Ja som tak tiež bola na preventívke že mi z prdele trčal riadny hemeroid. Pred vyšetrením sme sa s dr zvykli rozprávať (posledná menštruácia apod.) vtedy som mu povedala že mi to je nepríjemné že zrovna na dnes padla preventívka lebo mi vyliezol hemeroid. Spýtal sa či ak krváca. Vravím nie. Pri vyšetrení ho ani nespomenul

gladys_07
15. aug 2024

Mne gynekogicka v tehotenstve kontrolovala a podla toho dala mast na to. Nema ti to byt preco trapne, ako vidis velke percento zien s tym ma skusenost.

andaluzia12
15. aug 2024

Gél z dubovej kôry po pár dňoch zaberie, natieraj, pomôže …

butterflyeffect
16. aug 2024

@vero13 mam 36, vystriedala som uz 4 gynekologov, 3x bola hospitalizovana na gynekologii kde ma vydelo xy gynekologov, navstevovala CAR ale teda konecnik mi nikto nevystetroval. Ak dobre pamatam tak len na prvej gynekologickej prehliadke ked som bola panna tak vtedy len cez konecnik.

danielaviki
22. aug 2024

ja som mala gynekologa, ktory mi v ramci preventivky vždy skontroloval aj konecnik , Robil aj na gynekologickej onkoloogii, aj my to vtedy myslim vysvetloval, ze to je kvoli pripadnemu onkol. ochoreniu, neprislo mi to cudne, iny gynekolog mi to nikdy nerobil, mala som ich tusim 4.