Všetko v poriadku a po roku stále nič

barbora1985
25. mar 2014

Ahojte baby viem, že je tu už veľa podobných otázok ale aj tak 🙂 S manželom máme ukážkové výsledky, dva mesiace som bola na folikulometrii a ukážkový cyklus, hormonálny profil ukážkový... manžel spermiogram ukážkový.... a stále nič... viete niečo poradiť????

margarita
25. mar 2014

mozno sa uz treba len trafit do ovulacie 😉
niektori odporucaju nesexovat kazdy den, ale pred predpokladanou ovu par dni abstinovat, potom je udajne viac rychlych a zivotaschopnych spermii...

mimibb
25. mar 2014

@barbora1985 my sme sa pri druhom snazili vyse roka a nic...tiez obaja zdravy..no nakoniec mi zacal totalne haprovat cyklus vdaka psychike... na par mesiacov som to vzdala..kupili sme psa, nech pridem na ine myslienky...no nakoniec som zacala muza stopkat vitamínom E sebe som kupila femi kvapky a inofolic....k tomu ovu testy a vtedy sa to podarilo 😅

barbora1985
autor
25. mar 2014

@margarita do ovulacie sa triafame nakolko ju mam bolestivu a okrem toho mi ju sleduje aj doktorka 🙂
@mimibb psa mame :D momentalne ozaj namiesto babatka, inofolic som brala aj manzel Ecko ale nakolko mame vysledky aj bez nich ok, tak doktorka povedala ze velmi nejako vyznam nevidi ale ze nic tym nepokazime....

mimibb
25. mar 2014

@barbora1985 🙂 mozno si v takom trosku strese aj to moze mat velky vplyv napr nam ked sa nedarilo to sme sexovali kazdy 3ti den.... a ked sa zadarilo tak sme si to dali en pred ovu a den po a bolo...treba skusat ale nebrat to vazne lebo napr ja osobne som neverila tomu ze zrovna v ten mesiac otehotniem a uz som hladala balenie ovu testov na dalsi mesiac 😀

margarita
25. mar 2014

@barbora1985
a endokrinologiu si neskusala?
totiz aj ja som mala vzdy ukazkovy cyklus, vsetkych 6x doteraz sme pocali planovane na 1., max. na 2.mesiac snazenia sa, ale pre rozne moje diagnozy som z toho 3x potratila.
a az po 3.potrate ma gyn poslal aj na endokrino, kde napriek ukazkovym hormonom mi diagnostikovali
autoimunitne ochorenie stit.zlazy, ze si sama proti sebe vytvara protilatky od okamihu otehu, a preto to potom mohlo viest k potratu....neviem teda, ale posledne 2 tehu na to mam lieky a nepotratila som.

nanika
25. mar 2014

sedem rokov dozadu po neuspesnom IVF som tiez hladala, v com je chyba. Nakoniec som aj vdaka babam na MK absolvovala vysetrenie imunity v Prahe. V tom case sme boli evidovani v Ginfive, kde ma moj lekar odhovaral, ze mu nedoverujem a aj tak mi to bude na nic. Nebolo, zistili poruchu imunity - vajicko likvidovalo spermie, takze nedokazalo prist k oplodneniu a nasledne moje telo zabilo aj pripadny plod :( Bola som preliecena Prednisonom a hned dalsie IVF sa podarilo 🙂 Myslim, ze toto vysetrenie sa uz robi aj na SR, kedze sme boli v Martine pred dalsim IVF, co bolo asi pred piatimi rokmi.

gladiola
25. mar 2014

Presne, kuknúť štítnu žľazu a keď je všetko ok, skúste inseminaciu. Držím palce!

kaivorus
26. mar 2014

@barbora1985 je vhodne urobit si komplexnu analyzu vserkych hormonalnych a nervovych centier vcitane miechy ....
Velmi dobre vysledky s takouto analyzou a terapiami ma v Trnave....., v pripade potrebz mozes napisat mi na mail
kaivorus@azet.sk
Poslem kontakt na mail, a tam si u neho najdes kde je problem...

kveta
26. mar 2014

@barbora1985 Mozes mat nepriechodne vajcovody. Bola si na laparke?

cosset
26. mar 2014

@barbora1985 My sme tiez skusali druhe skoro 2 roky a nic. Vsetky vysetrenia dopadli super. Ziadne problemy nezistili. Genetik nam povedal ze je to psychicke - ze moc chceme. No ja mu na to ze ci si mam hlavu odmontovat? To su take kecy, ze prestante na to mysliet. Niekde vzadu v hlave to je proste furt. Tak som sa rozhodla ze pojdeme na IVF. A na prvy sup sa podarilo, ale pri nej zistili ze moje vajicka asi maju prilis tvrdy obal cez ktory sa spermia len velmi tazko vedela prekusat. Kedze som mala dostatok vajicok, tak sme ich rozdelili na dve casti a polku sme dali napichnut a polku nechali len tak v skumavke na samooplodnenie a z tych na samooplodnenie sa dokazalo oplodnit len jedno jedine! pricom tie napichute sa podarili vsetky. Potom nam doki povedal, ze z toho vyplyva, ze to mohla byt pricina preco sa nam tak dlho nedarilo a ze raz by sa to asi podarilo alebo aj nie a vzhladom na moj vek (35) sa ta sanca stale znizovala, takze som rada ze som podstupila IVF. Ono v takomto pripade je to tiez jedna z diagnostickych pomocok...