Vred a opuch semenníka

barnecka
13. júl 2024

Ahojte,priateľ má medzi ľavou nohou asi vred neviem isto či to je vred.
Ma z toho opuchnuty ľavý semmenik a tlačí ho,už ani sedieť ani ležať od bolesti nevie.Od pondelka to má a od stredy si to natiera gafrovou masťou a stále mu nepraskol,máte niekto skúsenosti čo ale kto by nam stým vedel pomôcť? Zatiaľ žiadny hnis tam nemá len obrovský vred.
Alebo mi pomôcť kde by mu to dneska vedeli pozrieť a poprípade aj rezať,lebo už nevieme co stým
Ďakujem za rady

barnecka
autor
13. júl 2024

@barnecka ešte som zabudla dodať že ma aj horúčky.38,5

simsalabim
13. júl 2024

@barnecka ak ma teplotu, sla by som na chirurgicku pohotovost.

barnecka
autor
13. júl 2024

@simsalabim poslali nás odtiaľ preč k urológovi a že oni stym nevedia nic spravit.Lenže urologicku pohotovosť tu nemáme.

colsami
13. júl 2024

To je vec pre lekarov, takze ak nechce aby to zle dopadlo (ak uz mu z toho opucha aj semennik) tak smer dr, uz tam mal byt. Smer najblizsia urologicka pohotovost, ak aj nie je praimo vo vasom meste, neriskovala by som.

barnecka
autor
13. júl 2024

@colsami zle som to napísala neopucha mu presne semmenik, ale vedľa celé naokolo a to ma pri semmeniku

barnecka
autor
13. júl 2024

@colsami boli sme včera na pohotovosti a poslali nás prec stým ze oni nevedia že to musí urológ.
Zbytočne im priateľ hovoril ze to ma medzi nohami nejaké vred ze to treba asi rezať a vytlačiť nechceli stým nič robiť a poslali nás k urologovi lenže urológicku pohotovost nemáme len ambulanciu a ta v sobotu a ani v piatok poobede sme sa nevedeli uz nikomu dovolať

colsami
13. júl 2024

@barnecka no ved ti pisem, ze skuste okolite mesta ak vo vasom nie je nic.
Z Tvojho opisu sa to objektivne posudit neda ale proste ak je to vazne stav, nebudem cakat dalsie dva dni.

barnecka
autor
13. júl 2024

@colsami najbližšiu mam 200 km...V Žiline

simsalabim
13. júl 2024

@barnecka urcite by som sla do velkej nemocnice. Hned.

janinah
13. júl 2024

Hneď na chir.pohotovostnu amb.do nemocnice.potrebuje správne ošetrenie a ATB....

barnecka
autor
13. júl 2024

Práve sme sa vrátili z pohotovosti,najprv priateľa chceli hospitalizovať že ako ho mohol minule chirurg poslať domov že to je na operaciu.Dneska tam bol druhý doktor.
Išli sme hore na chirurgiu že ide už ležať ,došiel ho pozrieť doktor a neposlal ho zase domov,že ma ist na urológiu...
Strasne niečo jeden lekár jedno a druhy druhé... Nevyjadrujem sa...
Aspoň ze mu dali nejaké antibiotika a pondelok ideme k obvodnej a ona nám už odporučí urológa

mojemenonikto
13. júl 2024

Nerozumiem, tak má to na stehne, na miešku, alebo kde? Lebo ak to má na stehne, tak prečo ho posielajú na urológiu, fakt nechápem. To je ako s tým vtipom, keď na plnú pohotovosť príde chlapík so zapichnutým nožom v chrbte. Lekár naňho chvíľu pozerá, potom nôž vytiahne a zapichne mu ho do oka. A hovorí sestričke: "Najskôr na očné."

barnecka
autor
13. júl 2024

@mojemenonikto má to medzi nohami na lavej strane a tam su samozrejme semenniky a vsade okolo ľavého semennika to je opuchnute a tlaci aj lavy semennik.
Semmeniky niesu opuchnute.Neviem prečo ho posielajú na urológiu keď zo semennikmi nič nemá jedine to že ten vred a opuch je taky veľký že to proste ten semenník tlači

mojemenonikto
13. júl 2024

@barnecka Aha, už chápem. Tak to naozaj vyzerá na urológa. Tam pokračuje močové ústrojenstvo, trochu vyššie je prostata.

marianeta
13. júl 2024

@barnecka a kde ste boli na pohotovosti, keď iná najbližšia je 200km? Urológ vás zas pošle na chirurgiu. Má tam zrejme poriadny absces a to patrí do rúk chirurgovi..

barnecka
autor
13. júl 2024

@marianeta písalo sa tu o urologickéj pohotovosti, ktora je v Žiline. Tu v okolí nemáme Trnavský kraj

marianeta
13. júl 2024

@barnecka v TT ste boli na urgente?

barnecka
autor
13. júl 2024

@marianeta v Dunajskej Strede

marianeta
14. júl 2024

@barnecka skúste ísť do Trnavy na urgent, možno tam pochodite.