Vplyv Escapelle na menštruáciu?

emaemese
26. feb 2020

Ahojte.. chcela by som sa spytat... na začiatku svojho cyklu (pred ovuláciou) som požila tabletku Escapelle.. chcem sa spytat aké ste mali vy s ňou skúsenosti... viem že tabletka naruší cyklus.. ale na ako dlho? A oskorí mi menzes alebo opozdi? Či to je u každého inak? Pretože už predvčerom som mala hnedý výtok ktorý zvyknem mat 1-3 dni pred menstruaciou. Keďže mávam cyklus približne 30 dňový a teraz to je nejaký 25.-26. deň, tak mi to pride cudne. Je to tou tabletkou?

kukulienka83
26. feb 2020

Samozrejme že je to tou tabletkou... Ja som hneď po mesiaci mala normálne, ale ako sama píšeš, u každého je to inak... uvidíš sama ako sa s tým tvoje telo vysporiada...

emaemese
autor
26. feb 2020

@kukulienka83 Oki dakujem krásne za odpoved

emaemese
autor
26. feb 2020

@kukulienka83 Chcela by som sa spytat ešte jedno... na začiatku cyklu som mala s priateľom sex.. samozrejme s kondómom. Všetko bolo v poriadku, furt sme ho kontrolovali. Potom sme zistili že sa nám kondom roztrhol a dakych 15-20 sekúnd sme sulozili s roztrhnutým kondómom. Rozhodla som sa že si kúpim tabletku Escapelle dala som si ju nejak max do 3 hodin. Bolo to ešte pred ovuláciou. Počas ovulácie zvyknem mávať aj ostatne cykly tak, že má začnú bolieť prsia a tak to mám až do ms. A tak to je aj teraz. Momentálne už špiním a ms by som mala dostať približne o týždeň (špiniť som zvykla 3 dni pred ms teraz je to ale viac dni...). Myslite že som tehotná?

bebotka
26. feb 2020

určite nie, ale tabletka ti rozhádzala hormony takže nečakaj, že budeš mať cyklus ako bez nej

kukulienka83
26. feb 2020

@emaemese neboj sa, nie si tehotná 😊 nestresuj sa zbytočne. Tabletku si užila, ťa ti teraz trošku rozhadze cyklus a bude všetko v poriadku 👍

emaemese
autor
26. feb 2020

@kukulienka83 dakujem. A mám ešte dotaz.. doteraz som mala hnedý výtok ale už mám zrazu biely normálny.. je to ok?

kukulienka83
26. feb 2020

@emaemese veď uvidíš ako a kedy ti nastúpi normálna ms... tá tabletka to je hormonálna, takže v tele ženy to narobí trošku cirkus...možno aj pár mesiacov nebudeš mať normálny a pravidelný cyklus. Nechaj tomu čas... Možno už ďalší mesiac pôjdeš normálne ako predtým, to je ťažko povedať....

emaemese
autor
26. feb 2020

@kukulienka83 ja len či je vôbec normálne že mám hnedý výtok 3 dni a teraz biely

kukulienka83
26. feb 2020

@emaemese prečítaj si leták k tej tabletke...určite je tam kopec nežiaducich účinkov a toto bude medzi nimi

emaemese
autor
26. feb 2020

@kukulienka83 je tam jedine že narušený menštruačný cyklus

kukulienka83
26. feb 2020

@emaemese no...šak to je ono

gabika0825
28. feb 2020

@emaemese Nenaruší ti ho z dlhodobého hladiska, max 2 cyklusy môžu byť rozhádzané, kamarátka to mala 2x tú tabletku a pri prvom raze nemala žiadne komplikácie iba jej po užití bolo zle od žalúdka... ale pri ďalšom musela ísť ku gyn lebo sa jej spustila aj mykóza z toho. A potom mala menzes 2 týždne silný. Potom jej zas meškal na ďalsí mesiac ale potom to už bolo vraj ok 🙂

emaemese
autor
28. feb 2020

@gabika0825 mala som 3 dni hnedý výtok a teraz mám zrazu normálny biely... za 3 dni by som mala povodne dostať menštruáciu. Je to tou tabletkou?

gabika0825
29. feb 2020

@emaemese Ale tak na každú to vplýva inak... to zas nemôžeš brať tak že to bude ako podla letáku... ty to môžeš mať úplne inak

gabika0825
29. feb 2020

@emaemese A ak máš niečo inak v cykle po tej tabletke tak pravdepodobne je to z nej ale keď tak stresuješ tak choď ku gyn...