Vložky po záruke

17. dec 2021

Ahojte, nasla som medzi vecami pre bábätko vložky-popôrodné. Rodila som pred niekoľkými rokmi, čiže samozrejme sú po dátume "spotreby" .. Neviem, čo to presne znamená, ale myslíte, že by bolo ok ešte ich použiť, nakoľko mám onedlho termín? Alebo co to môže spôsobiť, keď naoko vyzerajú úplne ok? Rok výroby 2016,spotr.do 3 rokov. No neviem...

sissy27
17. dec 2021

a čo by im akože malo byť? ak si ich neskladovala niekde vo vlhkej plesnivej pivnici, tak im nič nie je.

spadnutaslivka
17. dec 2021

podľa toho, aké sú. Vata vyzerá ako vec, ktorá vydrží donekonečna a predsa som už videla takú, čo sa rozpadala na prach, keď si ju chytila do rúk. Ale po 2 rokoch by ešte mali byť v pohode, ak nevyzerajú poškodené. To nie sú potraviny alebo lieky

dmk_1
17. dec 2021

Pri skladovani v suchu a tme by mali byt v pohode. Vyrobca nejaku dobu pouzitelnosti musi uviest,aby napr. vata v nich nedrobila a sali. Ale,zalezi od produktu,v niektorych je tolko plastu, ze kludne preziju aj k vnucatam

autor
17. dec 2021

Ďakujem kočky, na pohľad aj na dotyk vyzerajú v poriadku, tak snáď aj budu. Je mi ľúto ich vyhodiť, nakoľko všetko týkajúce sa pôrodu a bábätka je dosť drahé. Len som sa bála, či nemôžu spôsobiť nejakú reakciu alebo niečo, aj keď viem, že nie sú parfumovane ani nič také,predsa len zložené môžu byť z čohokoľvek.

katren
17. dec 2021

ja som tiez vytiahla na menzes zrovna vcera take, ze vsak co by im bolo a veru, pretieklo mi cele....zvrchu boli ok, sali, ale naspodu ta lepiaca cast sa cela rozpadla a tak to pretekalo dalej....

pinkgirl
17. dec 2021

Veď jednu z balenia vyber a otestuj ju. Odlep pásik a vyskúšaj na textile priľnavosť pásky a vylej na vložku zvrchu trochu vody, aby si videla jej absorbčnú schopnosť. Je možné že látka ktorá je vmiešaná do vnútra vložky na zvýšenie absorbcie má nejakú záruku a časom "prezreje".