Vitamin C a oddialenie menštruácie

sim318
5. máj 2020

Ahojte môže pravidelne užívanie vitaminu C oddialiť menštruáciu? Posledné dva mesiace ho užívam pravidelne a teraz mi mešká. Vďaka za odpovede

Vdaka

slawka2208
5. máj 2020

ja som na tom tak isto, a momentalne meška týžden čo som nemala nikdy tak dlho. ale pridružujem to k tomu vitamínu, magneziu a stresu 🙂

sim318
autor
5. máj 2020

@slawka2208 ja zatiaľ dva dni ale inak mávam na deň presne a nemeška mi nikdy... A keďže inokedy vitamin C neberiem tak ma zaujíma či to môže byť aj preto lebo niekedy som niekde čítala že citron môže oddialiť menštruáciu 🙂

andiee89
5. máj 2020

@sim318 neviem, či by t mohlo byť práve vitamínom C 🙂 ja som počula, že keď sa žena napcháva citrónmi pred menzesom, tak sa jej oddiali, no u mňa to nezabralo :D skôr to bude stres, hormóny alebo ťehu

sim318
autor
5. máj 2020

@andiee89 tehotná byť nemôžem a stres nemám v poslednej dobe žiadny

tanyan
6. máj 2020

má to vplyv na intenzitu a môže to trochu posunúť aj začiatok. podarilo sa mi extrémnou dávkou posunúť začiatok asi o 2 dni (kvôli plaveckému - chodila som s dcérou).
ja užívam vyššie dávky už dlhšie hlavne počas s cieľom zníženia intenzity krvácania.

zuzankkaa1
11. dec 2020

@sim318 @slawka2208 ahojte dievcata,tak ako ste pochodili,zistili ste,bolo to meskanie z toho? Ja som si tiez toho mesiaca davala Cecko,magnezium a meska uz 3 den,mam dost 😑😑

janba
11. dec 2020

Ja beriem vitamín c každý deň už asi aj tri roky, ale nikdy mi to nespôsobilo meškanie menzesu