Vidí gynekológ, či prebehla ovulácia?

29. sep 2022

Vidi gynekolog presne ci prebehla ovulacia? Ultrazvukom

deti95060810
29. sep 2022

áno

ninka99865
29. sep 2022

Vidí, na základe žltého telieska ktoré sa tvorí po ovulácii. Ale raz sa mi stalo, že tam nebolo nič, folik sa uvoľnil ale žlté teliesko ešte nebolo. Prišla som o pár dni a už bolo

lilyianka
29. sep 2022

Samozrejme, že vidi

kiki68
29. sep 2022

Ano

evkamotka
29. sep 2022

Ano

autor
29. sep 2022

@ninka99865 baby a vidi to jednodnacne ci mate pocit ze musi dlhsie gynekolog hladat????? Lebo nebol si uplne isty……

ninka99865
29. sep 2022

Ja som sa s tým nestretla, aby bol problém rozoznať/najst žlté teliesko

zuzana76
29. sep 2022

vidi

zuzana76
29. sep 2022

vidi to jednoznacne

autor
29. sep 2022

@ninka99865 aha takze ked to nevedel jednoznacne mam problem daky?

autor
29. sep 2022

@zuzana76
@zuzana76
@ninka99865
@evkamotka
@kiki68
@ninka99865 a ako dlho po ovulacii to jednoznacne vidno?????

ninka99865
29. sep 2022

Možno ma zle sono, možno je zlý Gynekolog.. treba skúsiť ďalší cyklus ci uvidí, poprípade merať BT 🙂
A kedy ho vidieť to neviem, niesom Gynekolog

zuzana76
29. sep 2022

Môj videl aj pred ovuláciou, robil mi folikulometriu a presne určil čas, kedy k ovulácii dôjde a vtedy bolo treba “ zamiešať” vyšlo to na prvý krát, povedal mi ovuláciu presne na den, bola som na folikulometrii pred ovuláciou a po a po mi povedal, že ak teda sa to podarilo, tak mám prist na potvrdenie tehotenstva a keď nie, tak na ďalšiu folikulometriu, takže áno, všetko sa da vidieť.

zuzana76
29. sep 2022

A vidí presne v ktorej fáze cyklu si, takže ti vie povedať, či si pred ovuláciou, alebo po

kiki68
29. sep 2022

Tak 4-6 dni ( usudzujem skrz moju kontrolu na gyn)

kiki68
29. sep 2022

@zuzana76 ano mne tiez na folikulometrii povedal, ze keby chcete, tak dnes a zajtra mate velke sance.

babylove77
29. sep 2022

Mne to povedala pri bežnej prehliadke že som tesne pred ovulaciou

rsimoneees
1. okt 2022

Ja som asi opačný prípad 🙂 a aj v ten cyklus ktorý som otehotnela gyn v centre povedala že žiadny ovulacia nebola že to vidí na ivf . Hovorila som jej však že mám zvýšenú teplotu že isl hore , povedala že to z liekov (estrogen ) ktorý má práveže teplotu znížiť logicky .No a o týždeň začali vychádzať testy tehu pozit 🙂 a bolo to jasne 🙂 takze nie som s tým stotoznena že lekar vždy vidí po ovulácii .. a nestalo sa mi to prvý krát… merala som BT , to je krásne vidieť na neni či praskol folik

autor
1. okt 2022

@rsimoneees anooo????? Super dobre vediet! Boze dufam ze tam budem volat o tyzden ze mam pozitivny test 😂

rsimoneees
1. okt 2022

Hej a ja som si si išla svoju pravdu , veď žena snáď pozná svoje telo a vie čo cíti ..
Dokonca aj tu na Mk som písala či je možné že na 7-8 deň cyklu mat ovuláciu lebo teplota isl hore a hneď tu dve ženy dobre pourazali 😄ešte raz opakujem pre niektoré … nie každá žena má telo podľa knihy gynekológie . Ja som jasný príklad ! Anovulacne cykly , MS žiadna čiže som vedela aj podľa bazálne teploty že u mna neobvykle .. aj na liekoch ako Letrozol som nemala nikdy len tak dvihnutu teplotu , jedine čo mi zvyšovalo bolo progesteron ale to až v druhej fáze cyklu a tam som už nemerala . Drzim ti palce , daj vedieť potom ☺️a daj na svoje pocity , pripadne BT , nebud hneď smutná ak ti lekar nepotvrdí že ovulacia prebehla

bababibi
11. nov 2023

@rsimoneees ahooj nasla som túto odpoveď, môžem par otázok k tomu. Resp. Popísať co podobne sa udialo mne? Ďakujem

rsimoneees
11. nov 2023

@bababibi ahoj áno jasne

bababibi
11. nov 2023

@rsimoneees ja ani neviem ako začať. No potešilo ma, ze nie som v tom sama. Možno budem písať dve natri 😃 keby niečo nepochopis pytaj sa, lebo uz tak hľadám po nete ze neviem čia som.
Jedna sa o to, ze v deň môjho cyklu 13,14 som bola sono vaječníkov, kde dr nevidel žiadnu ani blížiacu sa ovu a ani ze by bolo po nej. Proste podľa neho to bolo hluché. 😅 Lenže mne v tom čase vyšlo tisíc testov pozitívnych ci dig, ci prúžkove. Dva dni po sebe.... Ale on nevidel nič prišla som zo sona a opäť pozit. Na tretí deň už neg.
Trz mam už druhý den bolesti kríze podbrusko.
Pýtam sa teda, bud prehliadol alebo ovu bola skôr? (Mohlo sa aj stať ze som mohla otehotnieť?)

rsimoneees
12. nov 2023

@bababibi náhodou inak nemáš pco ? Taká otázka .. lebo ja mám a nerobila som už testy ovulácie lebo som ich mala vždy pozitívne kvôli vyššiemu LH. Skús sa riadiť podľa svojho tela , pripadne Bt . Držím ti palce aby ti to vyšlo ❤️

bababibi
12. nov 2023

@rsimoneees mojká neviem ci mam pco ale mam už 4 deti tak asi nie 😅 nehovoril nič dr takého.. Ja som toto s tou bazalnou nikdy neskúšala, len čo čítam viem, ze sa ma robiť po prebudení v rovnakom čase a nezist z postele... Ale aka teplotaa ma byt kedy to neviem..ak vieš poradiť, rada sa zaučím

rsimoneees
12. nov 2023

@bababibi jaaaj aha 🙂 no my sme sa o bábätko snažili skoro 5 rokov .. a ja pco atd .. čiže žiadna prechádzka ružovou záhradou 😩

bababibi
12. nov 2023

@rsimoneees fiha, tak to mi je ľúto, keď nevedia dr pomôcť, nesiahnes po nejakej prírodnéj liečbe? Ci užívaš niečo od lekára? Ci nedá sa s tym nic? A co štítna žľaza?

rsimoneees
12. nov 2023

@bababibi máme babo , snažili sme o neho 5 rokov 🙂 akurát že cyklus nemám ale s rým neviem nič moc urobit 😔je to na prd keď neni pravidelná ms lebo potom je aj telo nafúknuté a tak no , nič príjemne ale zas nechcem každý mesiac. Rat progesteron

bababibi
12. nov 2023

@rsimoneees ak by som ti mohla odporučiť, stiahni po liečbe prírodnej, bylinkami. Ak teda nekojis. Lebo viem co to je ako sa cítiš, keď som vysadila hak tak som myslela ze vybuchnem. Ci nafúknutá či na zvracanie, ci nálady no hotová pohroma. A tiež hlavný problém môže byť v štítnej a nie vo vaječníkoch... Čiže hormónalna nerovnovaha. Tak ti držím palce aby si sa čím skôr zbavila takýchto prejavov... A chcete mať ďalšie bábätko neskôr ci?

rsimoneees
12. nov 2023

@bababibi presne !! Hlavne nálady atd katastrofa . Ja s Sliačom na štítnu , beriem asi 5 rokov tu najnižšiu dávku a stále mám ukážkové výsledky a našťastie stačí najnižšia dávka . Ale schudnúť stále nejde tak ako predtým keď som držala diéty . Ďakujem krásne . Chceli by sme jasne . Aj sme čakali ale bohužiaľ potrat . A po tom potrate v auguste / september , odvtedy nemám ms opäť