Veľmi mastná pleť. Čo používať?

emi_emi159
30. júl 2019

Dobrý deň. Mám taký problém že mám neskutočne mastnú pleť už neviem čo mám robiť. Používam stále zmatnujuci mejkap aj zmatnujuci puder a po dvoch hodinách sa už na brade, nose a čele lesknem ako disko guľa. Keď som odlicena a vôbec nie som namaľovaná tak som mastná ešte viac. Odlicim sa a po 10 minútach sa už všade lesknem. Ráno keď vstanem sa totálne lesknem úplne najviac. Hanbím sa aj pozrieť ráno na priateľa takú mám mastnú pleť. Čo mám prosím používať ? Je to hrozne. Počas dňa sa prepudrujem v práci aj 5x. No aj tak to vždy vydrží na 30 min. Nepoužívam na pleť nič iba raz týždenne masku. Ináč iba čistá voda a vlhčené utierky. Máte s týmto niekto skúsenosti ? Pomohlo by keby som začala chodiť ku kozmeticke? Alebo nepomôže nič ? Ďakujem pekne za rady. Pekný deň.

lucin_kaa
30. júl 2019

Klin sa klinom vybíja, mne pomohol na mastnú pleť hroznovy olej 😃
@emi_emi159

eliska13
30. júl 2019

@emi_emi159 mama , otec ma akú pleť?mas od puberty taký typ?

eliska13
30. júl 2019

Mám tiež takú pokožku nepomôže nič ani puberta, tehotenstvo....budeš mať neskoro vrásky jediné pozitívum😂

emi_emi159
autor
30. júl 2019

@eliska13 mamina ma mastnú pleť tiež ale myslím že nie až takto. Od puberty mám s týmto problém áno. No mám pocit že je to horšie a horšie

barbellka
30. júl 2019

@emi_emi159 ja mam mastnu plet a pomohla mi kozmetika yves rocher pre mastu plet - kozmetika je drahsia, no pre mna ucinna....mala som masku, pletovu vodu, tonikum, serum a cistiaci gel z jednej rady. Pri pravidelnom pouzivani mi to fakt pomohlo.

eliska13
30. júl 2019

@emi_emi159 nič nepomôže používaj obrúsky na odsatie mastnoty

sta0
30. júl 2019

@emi_emi159 mne na toto pomohol Hydrogél od Justu ;)

miui
30. júl 2019

@emi_emi159 pouzivas nejaky krem? Lebo ak nie tak tvoja plet moze byt dehydratovana a tym padom produkuje ovela viac mazu...

lenulka_14
30. júl 2019

Ja pouzivam od La roche posay na mastnu plet a super som spokojna 🥰

limetka69
30. júl 2019

@emi_emi159 ahoj, aj ja som ten typ, a jednoznacne odporucam avene kozmetiku, skoda, e som ju nepoznala uz v puberte, je draha, ale ucinna, a uz nech si vyberies akukolvek znacku, mala by si sa zamerat na svoj typ pleti, cize starostlivost o zmiesanu plet, kedze tvoj problem je T zona. a lokalne na tu T zonu si kupit nieco na mastnu plet 🙂

a_da99
30. júl 2019

Ja som taká istá a cely život 🤷🏻‍♀️ Nevysusaj ju zbytočne lebo sa ti spravia ešte aj supinky a mastná budeš ešte viac. Základ je hydratovat, ale úprimne mne nepomohlo nic, jediný čas keď som mala peknú pleť bez mastnoty bolo tehotenstvo. Skončilo 600nedelie a všetko po starom. Skús the ordinary, sú to čisté aktívne latky (ale treba si to najprv naštudovať). Zbytočne nepudruj, radšej len odsavaj obrúskami aby sa ti neupchavali pory. Odporúčam skúsiť značku CeraVe (majú aj radu na mastnú pleť)

ivkus
30. júl 2019

mne pomaha mydlo z nuskinu zmizli mi aj dlhorocne akne vyrazky

nelca84
30. júl 2019

Ja mam dobre skusenosti s Vichy Normaderm, hydratuje, ale nemasti...

0hena0
30. júl 2019

@emi_emi159 ahoj emi, maš z mastnej pleti aj vyrazky? Tvar, dekolt a vrch chrbta?

emi_emi159
autor
30. júl 2019

@0hena0 nie práveže vyrážky žiadne keby som nemala mastnú pleť tak ju mám celkom peknú bez akné

stanzi
30. júl 2019

Aj ja mam mastnu plet, mam ju po rodicoch takze uz mi je jasne ze tak to proste aj ostane :D Ked som bola mladsia, skusala som kadeco, prirodnu kozmetiku (Weleda, Alverde), aj lekarensku (La Roche, Bioderma, Avene), mala som aj par kremov z parfumerie...a nic nepomohlo 🙂 Asi najlepsie vysledky vidim teraz ked pouzivam The Ordinary, to je ozaj kozmetika ktora aj daco robi, ale mastnu plet mam jednoducho stale...Takze ja by som na tvojom mieste skor hladala ozaj dobry zmatnujuci makeup a puder...Urcite prilis neexperimentuj s pletovou kozmetikou a hlavne nepouzivaj nic alkoholove/ odmastujuce 🙂

0hena0
30. júl 2019

@emi_emi159 pravdepodobne je to vnutorna zalezitost a skusila si pit harmancek? A urcite by som isty cas neumyvala tvar vodou z kohutika. Ale harmancekovym odvarom, to iste aspon cez vykendy doma odlicovacim tamponom cistila v priebehu dna plet. Moze sa stat, ze chvilu sa plet bude branit a sposobi viac mastnenie ale malo by sa upokojit cca do 2tyzd.

0hena0
30. júl 2019

@emi_emi159 a zasla by som do original predajne, cajovne sypane caje. Tam su zeny, co vedia velmi dobre poradit.

emi_emi159
autor
30. júl 2019

@0hena0 dakujeeem krásne ,vyskúšam ☺️

pralinka86
30. júl 2019

Pletove oleje, napr saloos https://www.saloos.sk/regeneracne-pletove-oleje/
Maju ich aj v DM, stacia 2-3 kvapky
Plet treba hydratovať. Ešte od nich je super zeleny il ako maska, tak vidno rozdiel
https://www.saloos.sk/saloos-francuzsky-zeleny-il/
A ešte zmenit dekoratívnu kozmetiku co pouzivas, nerobí ti možno tiež dobre

misi_sisi
30. júl 2019

Mastna pleť väčšinou býva z toho že ju vysusujes a ona si tým pádom vytvára maz..z vlastnej skúsenosti- odlicovanie olejmi- napr odlicovaci olej balea (take fialove balenie ) za par € alebo od salossu..potom hydratacne serum - ja používam od the ordinary marine hyaluronics alebo hyaluronics acid+b5- stoja okolo 5-6€ a je to naozaj účinná a lacná kozmetika, da sa objednať z oficiálnej stránky ale predáva ju aj jedna slovenska stránka( neviem si ale spomenúť na názov) a potom nejaký ľahký hydratacny krém - najlepšie nejaké avene, bioderma, la roche posay a podobne..hlavne ono sa to asi nezlepší za týždeň, ale väčšinou sa pleť mení po 6 týždňoch..no a cez deň by som moc nepudrovala, skôr používala take odmastnujuce papieriky -napr essence 🙂

atislava9
30. júl 2019

Mne na mastnu plet pomaha rad kozmetiky Krasna slecna od Havlikovej prirodnej apoteky

kabba
30. júl 2019

Ja mam presne taku istu plet, no ja mam diagnozu PCOS, takze to mam z toho. No mne sa celkom zlepsil stav, ked som nabehla na moju osvedcenu rutinu. Napisem ti sem, co pouzivam a ako.
Vecer:
- odlicenie dvojfazovym odlicovacom od yves rocher
- vycistenie tvare pomocou cistiaceho oleja od Balea (do dlani si vytlacit olej a masazou tvare si ju vycistit dokladne)
- docistenie pomocou cistiaceho gelu od Neutrogeny - hydro boost (napenit na tvari a oplachnut vodou), to ta zbavi mastnoty setrnym sposobom, a nevysusuje moc, naozaj velmi prijemne zlozenie ma
- vysusenie tvare pomocou maleho uteracika (z Ikea mam male detske uteraciky, po kazdom pouziti hodim do prania a vezmem novy)
- nanesiem na tvar serum zinok a niacinamid od the ordinary
- nakoniec hyaluronove serum. Momentalne mam od cosRX, no aj the ordinary maju dobre, pripadne je vyborne aj od Niodu, no to je uz z tych drahsich 🙂
- niekedy to zakoncim este hydratacnym kremom od Neutrogeny - hydro boost, no ten gel krem (bez obsahu olejov)

Rano si vycistim plet gelom od neutrogeny, oplachnem vodou, vysusim a pouzijem zas serum niacinamid a zinok. Na to nanesiem gel krem od Neutrogeny - hydro boost a nato pouzijem krem s spf (bez olejov, zalozeny na vode), momentalne mam od Daylongu s spf50. Make-up nepouzivam, lebo mi zatazoval strasne plet, po vsetkych som sa leskla. Zatial som este nenasla taky, ktory by mi sedel.
Zlepsenie evidujem po nasadeni toho zinku a niacimidu. A treba si make-upy a kremy vyberat bez obsahu olejov, to mi tiez velmi pomohlo. Plet hydratujem serami a kremami bez olejov, samozrejme obcas pouzijem sheet masky na tvar.
A okrem toho pouzivam este retinoidy a kyselinu salicylovu a ine... ale to je uz o inom :D

a_da99
30. júl 2019

@kabba niekto tu sleduje smartbeauty 👍
Ja len doplním že na noc kašli na to ako vyzeráš a poriadne hydratuj. Mne sa osvedčil embryolisse krém (majú aj na notino). Čisti si tvar poriadne, nie len čistou vodou lebo sa ti zanesu pory a pokožka nebude dýchať.

kabba
31. júl 2019

@a_da99 smartbeauty? Nie, ale idem pohladat, co to je 🙂
Sledujem skor Zuzku Zavodsku a jej aesteholic a potom dr. Sam Bunting a pod. 🙂

airaw
31. júl 2019

Vlhčené utierky nepouzivaj, nie je to ani ekologické, ani prospešné pre plet.. čistis si tvár len vodou? Žiadny gél, pena, nič? To ti na dôkladné vyčistenie pleti od make-upu a pudru nestačí (ani s tými utierkami).. ja vecer čistom olejom (môžeš na začiatok skúsiť aj olivový z kuchyne), utriem vlhkým uteracikom a potom ešte raz prirodnym čistiacim gelom, bez alkoholu, ten vysušuje a pleť sa bude mastit ešte viac.. makeup nepoužívam, ale cez den mam krém s SPF, takže treba 🙂 a hydratovať, ja používam oleje, nanesiem na vlhkú pleť, na mastnú pleť sú vhodné ľahké oleje ako hroznový, marhuľový, ja mám najradšej šípkový 🙂 určite nie kokosový, ten môže pleť zaťažiť.. skús zo začiatku takto a potom môžeš pridať aj iné veci ako ti tu radia, kyseliny, antioxidanty a tak 🙂 kolko mas rokov? Nech ťa teší, že s takouto pleťou nebudeš mať tak skoro vrásky 🙂

zulumilo
31. júl 2019

@emi_emi159 potrebujes kozmetiku a hlavne krem na tvar na mastnu plet. tym,ze jej nedodavas hydrataciu tak sa sama premastuje este viac. zajdi k dobrej kozmeticke alebo ku koznej. cista voda a obrusky-asi si tym este viac skodis.

0hena0
31. júl 2019

@emi_emi159 harmancek vysusuje tam kam ma a sucasne upokojujuci ucinok ma... Je to priroda, ziadna chemia, alkohol v pripravkoch, ten dokonca podporuje maz. Takze na to pozor.

0hena0
31. júl 2019

@emi_emi159 a najlepsie co mozete urobit, je, mat doma v crepniku Aloe vera, cim starsie, tym lepsie. Aplikovat si drvenu duzinu priamo na plet. Len duzinu. Toto robi zazraky, ale ludia sa neradi babru, vsetko chcu mat z pohodlia. Alohe ma vytahujuce a taktiez upokojujuce ucinky. Toto je top v liecbe proti mastnej pleti. Vsetko chce cas, pretoze pokozka sa sklada z viacerych vrstiev a nejde do hned. Ma to svoj proces. Osobne na aloe nedam dopustit. A fajn je aj duzina z uhoriek. Kym si zaobstarate Aloe vera. Na nete najdete aj pestovatelov vk velkom s aloe vera, viete si zaobstarat aj velmi stare vyhonky, ktore maju najsilnejsie liecive ucinky. 😊 Dajte sa na to, neolutujete.

gabika0825
31. júl 2019

@emi_emi159 Určite by som navštívila kozmetičku. Máš iba mastnú pleť, alebo máš aj akné? Lebo keby si mala aj vyrážky tak určite aj ku gynekológovi si dať vyšetriť hormóny... trošku ma prekvapila tvoja starostlivosť o pleť. Žiadny krém? Tonikum? Nič? Určite treba zaradiť do starostlivosti aj krém, ktorý hydratuje ale je určený na mastnú pleť, to isté aj voda na odlíčenie, vždy iba na mastnú pleť. A pod makeup si kúp bázu, ktorá zmatňuje a nemusíš toľko púdrovať. Aj tým sa ti pleť viac mastí lebo v tomto teple keď stále púdruješ tak upchávaš póry ešte viac a dotoho sa ti ešte pod tým nánosom potí tvár. A určite si kúp nejaké zmatňujúce tonikum a čistiaci gél na tvár ktorý zmyješ. Vyskúšaj to a zatial sa objednaj ku kozmetičke, tá ti poradí čo je najlepšie