Veľká cysta a strach

1. apr 2024

Ahojte lekár mi našiel minulý týždeň na vaječníku dosť veľkú cystu a mám strach čo bude ďalej zatiaľ dal kontrolu o mesiac ale mám strach čo ak nezmizne ?..je to prvýkrát čo mám cystu ..ako sa to rieši ?

pribinak
1. apr 2024

Aký typ cysty? To je dosť dôležité
Niektore prasknú, iné sa musia vybrať, väčšina laparoskopický, niektoré sa len pozorujú.
Kopec žien má cysty a ani o tom nevedia. Netreba hneď robiť paniku

autor
1. apr 2024

Vodova 3.8 cm

minenkak
1. apr 2024

3,8cm nieje veľká

nurse0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krtko1313
1. apr 2024

No čo ti poviem ja mám 4cm cystu. Keď som bola na ct-čku tak sú tam aj zápalové zmeny. Minule mi dosť bolestivo praskla a už je tam ďalšia. Aj menzes mi kvôli tomu hapruje. A doktorka, že čakať. Idem na hormonálnu krivku, ak bude ok, tak poviem, nech sa to už konečne rieši.

krtko1313
1. apr 2024

@nurse0 mám otázku, ako to robili laparoskopicky? Ako dlho trvá rekonvalescencia? Ďakujem

nurse0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nurse0
1. apr 2024

Normálne riadny rez ako cisársky

nurse0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nurse0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krtko1313
1. apr 2024

@nurse0 ach jáj. A toto mi doktorka odsúva na leto. Stále len čakať. A s menzesom to je ako? Každý mesiac?

mmoonna
1. apr 2024

Cysta sa operuje nad 5 CM. 3,8 nie je veľká cysta. Moja mala 10 cm

nevenka
1. apr 2024

Ja som mala vodovu, zistili mi to v tehotenstve v 38 tt., teda ten moj dr. mi to ani neoznamil, len v nemocnici, mala 6,5 cm. Po porode tam ostala, dokonca este podrastla cez sestonedelie na 7,5 cm. Lekar mi povedal, ze nic nejdeme robit, len pozorovat, nemala som nejako razne cvicit, hlavne nie stojky alebo co, aby sa mi nepretocil vajecnik, ak by som mala bolesti, smer urgent. Bolesti prisli, ale mierne, nie nejak extra silne, sla som ku nemu na kontrolu, praskla mi, ked mi prisla po porode 4,5 mesiaca prva ovulacia. Uz mala len 3 cm, vytekala. Povedal mi, ze zvysok sa vstrebe. A tak aj bolo. Takze podla mna 3,5 cm este nie je velka. Nemas sa coho bat az tak strasne.

anna777115
1. apr 2024

Takáto cysta nie je vôbec veľká a dokáže sa sama rozpustiť, alebo vstrebať. Ja, mám už pár rokov na jednom vaječníku cystu. Naviac mala 12cm, teraz sa zmenšila na 6 cm. Užívam enzýmy.

luccija
1. apr 2024

Môže zmiznúť veľa žien ani nevie, že ich mali...niekedy zvyknú pichať b vitamíny a praskne.
Do 5 cm sa považuje za mali a neškodnú.Ak nie tak laparoskopia

tanyag
1. apr 2024

Že veľká...ja som mala 13cm...ktorú často pozrovali, ale keď narástla na 15cm, išla von...laparoskopiou...ráno som išla do nemocnice...uspali ma...po cca 3 hodinách som sa prebudila..hodinu ešte poležala a šup domov 😁 ale tie bolesti po operácii niekoľko týždňov nezabudnem dodnes...

dominima
1. apr 2024

@krtko1313 cca 4-6 týždňov 🙂

dominima
1. apr 2024

@tanyag oooo to tá obdivujem, ja som bola v nemocnici asi 3 či 4 dní.. ja som mala 4 cysty aj na pravom aj na ľavom vajecniku 🙂 dáko 7-8 CM.. a zotavenie po operácii si aj ja pamätám.. a hlavne bolesť pľúc a hrudníka po laparoskopii. Ale máme po tom, aj keď mňa to čaká znova 🫣

tanyag
1. apr 2024

@dominima Mňa operovali v zahraničí.. tam sa so mnou nebabrali...hodinu po zobudení mi doniesli veci, nech sa sama oblečiem...pritom som sa ani ponúť nemohla a šup von do čakárne, počkať na svoj odvoz 😂 a po 2 týždňoch už do práce...nechceli ma na dlhšie vypísať.. vraj 2 týždne stačí...ale tak zvládla som to 😁

minenkak
1. apr 2024

ja som bola presne dvanast hodin v nemocnici aj to len preto ,že som čakala na muža a ten dlho robí,tri týždne maródka aj to len preto tak dlho lebo mám ťažku prácu inak po týždni

rumbagula
5. apr 2024

@tanyag prosím ťa,kde si s ňou bola na takejto jednodňovke?

autor
5. apr 2024

zmizlaaaaaaa

tanyag
5. apr 2024

@rumbagula V Londýne 🫣 ale tam ťa aj po pôrode pustia domov hneď na druhý deň...nedržia zbytočne ľudí v nemocniciach 😀