Vaginálne mykózy

mladeleta
21. nov 2023

ahojte, ešte začiatkom júla sme boli na verejnom kúpalisku po ktorom som dostala vaginálnu infekciu. liečila som sa týždeň, potom sa to ale zase vrátilo. bola som v pohode 2 týždne a zase a zakaždým som výtoky mala inej farby, iného zápachu (asi každú farbu a každý zápach ktorý nie je normálny som už dovtedy mala)… po sexe sa to vždy zhoršilo, ale môj partner by nemal mať žiadne problémy.. poslednýkrat som sa liečila skoro mesiac a po 4 dňoch sa to zase vrátilo. už som fakt zúfala, sú to 4 mesiace čo nie som v pohode… má niekto skúsenosti? prečítala som si kopu člankov a vyhýbam sa všetkému čo by to mohlo zhoršovať.. už fakt neviem

mimachicha
21. nov 2023

@mladeleta len taka uvaha, ze mozno mas nejaky typ ze aj partnera treba preliecit..lebo takto ti to sexom mozno vracia vzdy naspat🤔

lindous
21. nov 2023

Ja len pre istotu - liečila som sa znamená, že liečba bola nasadená gynekológom po vyšetrení? Lebo poznám kočky, ktoré len v lekárni pokúpia čo sa dá na mykózu, pritom sa trápia s baktériou a pod… ale teda predpokladám, že pri takýchto dlhodobých problémoch hej, čiže prvé čo aj mne napadá, že aj partner sa musí preliečiť, aj keď nemusí mať na prvý pohľad žiadny problém

subartic
21. nov 2023

@mladeleta predovšetkým by som si preverila partnera či mi neodskakuje bokom , lebo asi sa ti nevracia tá istá mykóza ak máš iné výtoky a iné zápachy. Ak si presvedčená že nie , je potrebné ísť na výtery a nasadiť leičbu , nielen sebe ale aj partnerovi .

marseillefan
21. nov 2023

Určite sa musíte liečiť obidvaja naraz... a nie len ty sama.

mima172
21. nov 2023

1. Liečila v akom slova zmysle? Samodiagnostika a Canesten alebo mykóza potvrdená lekárom?
2. Nemyslím si, že ide o mykozu, keďže píšeš, že si mala výtoky rôznych farieb a vôní. Podľa mňa máš nejakú inú infekciu.
3. Jednoznačne treba liečiť teba a aj partnera.

Držím palce 🙂

misienka123
21. nov 2023

Určite odporúčam preliečiť a aj partnera...

mladeleta
autor
21. nov 2023

@mima172 neliečila som sa sama, vždy som šla ku gynekológovi, aj v laboratóriu som bola kde mi brali vzorky

mima172
21. nov 2023

@mladeleta Tak v tom prípade jednoznačne preliečiť aj partnera, bez toho to nepôjde. A ty si kúp nejaké probiotiká (klasické alebo vaginálne - co ti viac vyhovuje) a užívaj aspoň 3 mesiace.

werony_n
21. nov 2023

@mladeleta určite sa musí preliecit partner, a pouziva partner ochranu počas sexu ? Ja som napríklad zistila, že sa mi mykoza robila z latexu

anonymnasnazilka
22. nov 2023

@werony_n to mas prosim potvrdenie od lekara? Lebo mam rovnake podozrenie.

mladeleta
autor
22. nov 2023

@werony_n niekedy sme použili a niekedy nie… ale z durexu nemám problémy, použili sme nejakú inú značku

klaraj1897
22. nov 2023

Asi by som odporúčala skúsiť aj liek Wobenzym. Funguje skvele na všetko, zlepšuje imunitu a práve pomáha aj s takýmito problémami. Aspoň mi aj kamarátke pomohol.

aurinia
22. nov 2023

@mladeleta ja som si musela dať vnutromaternicove teliesko, dokedy sme pouzivali prezervatívy tak sa u mňa striedala mykóza s baktériou. Este mi pomohlo sa teplejšie obliekať, dlhé bundy. Lebo aj z prechladnutia som to mávala. Odkedy mám mirenu, vnutromaternicove teliesko, problém mám raz za uhorský rok. Používam vsak probiotiká po bazéne, obcas po sexe, po menstruacii. Gyntima sa volajú. Je to rozpustný čapik. Preliecit treba aj frajera.

moneequa
22. nov 2023

@mladeleta Mne povedal MUDr Krajkovic (Helios), ze kvasinkova infekcia nie je sexualne prenosne ochorenie (pise sa to aj na stranke canestenu). Je to vscisnou problem zeny.. Mne pomohlo dlhodobe uzivanie vaginalnych probiotik, ale ja som mala skor taky pocit diskomfortu, nie vytoky

werony_n
22. nov 2023

@anonymnasnazilka nemám, sama som si to odsledovala, odkedy sme zmenili na bezlatexove je všetko ok

anonymnasnazilka
22. nov 2023

@werony_n okej, dakujem, vyskusam 🙂.

mladeleta
autor
22. nov 2023

@moneequa aj ja som vedela tak, že to nie je prenosné z mužského partnera