Užívanie lieku Progesteron

kristina1125
14. apr 2017

Ahojte bola som u gynekologicky s tým, ze mam nepravidelnú menštruáciu a snažíme sa s priateľom o bábätko. Doktorka mi pichla injekciu na vyvolanie menštruácie a predpísala mi progesteron. Chcela som sa len opýtať ci som ju správne pochopila ze tieto tabletky mam začať užívať 15 dni od ukončenia poslednej menštruácie, alebo 15 dni od začiatku. Máte niektorá skúsenosť ? Za odpovede vopred ďakujem 😊

chuchu86
14. apr 2017

@kristina1125 -
Ahoj, ja som taktiež brala progesterón tabletky na ms, od januára tohto roku.
Ja som brala od 16 dc 10 dní 2 tabletky denne.

kristina1125
autor
14. apr 2017

@chuchu86 takze 10 dni od začiatku menštruácie ??

chuchu86
14. apr 2017

@kristina1125 - áno ako ti dorazí mrcha ten prvý deň bude 1 DC

kristina1125
autor
14. apr 2017

@chuchu86 ďakujem krásne 😊

kristina1125
autor
14. apr 2017

@chuchu86 este ak by som mohla otázku ako si tabletky znášala ??? Nejaké špeciálne vedľajšie príznaky si mala ???

chuchu86
14. apr 2017

@kristina1125 - nemáš zaco, kedykoľvek poradím keď viem.
Prvý a druhý mesiac bola hrôza.
Bolesť v podpazuší,pŕs.
Veľká agresivita, takže moji chlapci to museli znášať 😀
Pred ms som mala 2 dni spinenie a bolestí.
Tento mesiac som bez progesterónu, brala som clostibelgit.
Tak som zvedavá aj ja či otehotneniem alebo či vôbec bude ms.

catherinah
14. apr 2017

Baby, to ste fakt brali od zaciatku cyklu? K comu vam to malo pomoct?

kristina1125
autor
14. apr 2017

@catherinah nie od začiatku cyklu, ale 15 dni od začiatku. Mne to moja doktorka predpísala pretože mam Velmi nepravidelný cyklus a snažíme sa s partnerom o babo a z vyšetrení mi zistili te mi nefungujú vaječníky tak ako by mali. Tak mne to predpísala hlavne na úpravu cyklu.

kristina1125
autor
14. apr 2017

@chuchu86 no som zvedavá co to so mnou spraví, normálne znášam zle ked mam dvoje dni tak uvidíme co toto. Držím palce pri otehotnení a este raz ďakujem 😊😊

judithd85
15. apr 2017

@kristina1125 v letaku sa pise aj gyndosi ti povedia, ze 15. den od zac.menstruacie, lebo predpokladaju, ze mas ovulaciu podla ucebnic, cize 14.den. Lenze ak mas nepravidelne cykly, tak ovulaciu nemas 14. den, dokonca aj ja s cyklom 28 dni teraz po porode mam ovulaciu 18. alebo 19. den cyklu. Ak uzijes progesteron pred ovulaciou, tak ju uz ani nedostanes a ked vysadis po desiatich dnoch profesteron tak cca o dva dni budes mat krvacanie. Preto si musis zistit, najlepsie podla pocitu na vonk.rodidlach, kedy mas ovulaciu a liek uzit az po nej, aby si di nezablokovala jej prichod. Ver mi, viem o com pisem.

rokina13
15. apr 2017

Ak sa snažíš otehotniet, tak v žiadnom prípade sa progesterón nesmie len tak vysadiť po 10 dňoch, lebo menštruáciu potom dostaneš bez ohladu na to či tam je bábo alebo nie.. Dá sa vysadiť iba ak 100% vieš, že si ten cyklus neotehotnela. A tiež musíš si sledovať ovuláciu lebo ako píšu aj vyššie, ak užiješ tabletku Progesterón iba o 1 deň skôr ako by nastala ovu tak s najväčšou pravdepodobnosťou ovu už ani nebude. Preto sa užívanie tohto lieku zvykne kombinovať s folikulometriou. Ak na to nebudeš chodiť, tak si budeš musieť to odsledovat nejak sama (ovu testy či BT alebo ovu hlien).

catherinah
15. apr 2017

@rokina13 po 10 dnoch uzivania vysadit, ak do troch dni MS nepride, urobit test. Ak je pozitivny - zdvojnasobit davku.
Toto mi povedal odbornik na liecbu neplodnosti.

rokina13
15. apr 2017

@catherinah tak neviem, ale ja som otehotnela po umelom oplodnení a mne vyslovene v centre zakazovali vynechať čo i len na 1 deň. Dokonca keď prvýkrát to nevyšlo a začala som krvácať ešte predtým ako som mohla ísť na krv či som tehotná tak kázali v žiadnom prípade neprestať s užívaním lebo inak potratím. Presne toto povedali a tiež sú odborníci, takže ja by som v žiadnom prípade neriskovala.

catherinah
15. apr 2017

@rokina13 ano, je tam riziko potratu, ale ine je to asi pri umelom a ine pri prirodzenom cykle. V umelim dostavas megadavky estrogenu, tak to treba vyrovnat progesteronom.

judithd85
15. apr 2017

Tak veru, desiaty den progesteronu treba spravit tehutest a ak si tehotna, tak pokracovat s liecbou a ist ku gyndosovi, ak nie, tak vysadit. Urcite nevysadzat skor ako nemas potvrdene, ze nie si tehotna, lebo potratis

rokina13
15. apr 2017

@catherinah Nedostala som vobec nic, ziadny liek okrem progesteronu kedze som dostala mrazacika 😊 a po vklade uz nie je rozdiel ci embryo sa dostalo do maternice umelo alebo prirodzene. Uzivat progesteron treba rovnako.

megdy39
22. máj 2018

Ahojte dievčatá, ponúkam na predaj Progesterone LadeePharma 200mg, 45 kapsúl, neužila som ani jednu. V lekárni som za to vysolila vyše 20€ a bola by skoda ho len tak nechat lezat. Ak niektorá zháňate, kludne mi napíšte, dohodneme sa.

deedaa
1. okt 2018

Ahoj
Doktor mi nasadil na 3 mesiace progesterón na 5 dní po 2 tbl. denne. Rozmýšľam ako si ešte pomôcť. Máte niektorá skúsenosti s užívaním kvapiek Gynex v kombinácii s progesterónom?

tattranka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucina1100
13. jan 2019

Ahojte , nemate náhodou zvyšky progesteronu na darovanie ?

martinka017
6. sep 2022

Ahojte baby mám nepravidelný menzes bola som dnes u gynekológa a dal mi Progestanelle 100mg neviem ako ich mám brať ...mám hnet začať ? Lebo ja ani neviem kedy mám mať Menzes ....mám ich brať už aby mi vivolali MZ ???poraďte mi Ďakujem 🙂