Útvar na vaječníku

romanita96
3. máj 2024

Dobrý deň, včera som bola na kontrole po polroku od pôrodu , dr. mi našiel útvar (tak to nazval) na vaječníku a v tom útvare ešte nejaky útvar. V pondelok mi budú brať onkomarkery..veľmi za bojím.
Stretli ste sa s týmto niekto?

amy2807
3. máj 2024

toto byva najcastejsie bud endometrioza alebo dermoid..bratrancova manzelka mala tiez take nieco na vajecniku uz ju lekar strasil s tym najhorsim lebo sa mu nepacilo aky to ma tvar a strukturu nakoniec len obycajny dermoid ktory jej pred 7 rokmi vyoperovali a odvtedy ma pokoj

luccy89
4. máj 2024

Tiez mam nieco podobne, uz som bola u dvoch, primar v nemocnici mi rovno povedal, objednat sa na onkogynekologiu. V utorok ma caka MRko, onkomarkery uz brali, este neviem vysledky a s tym idem potom na tu onko…😏 ziadny problem som nemala, iba som isla na preventivku a hned takto

romanita96
autor
5. máj 2024

@luccy89 ojeej , do koľkých dní budeš vedieť výsledky onkomarkerov? Čo máš presne ty?

luccy89
6. máj 2024

@romanita96 myslim, ze vysledky z markerov uz ma Dr., ale dal mi taky termin, az bude hotova aj MR, nech to mam spolu. Povedal mi..cysta na vajecniku, ktora nie je ani vodova ani krvava, ale ma zvlastne utvary a podla parametrov, je podozriva viac ako 50%, tak to treba riesit tymto postupom. Este povedal, ze si mysli, ze onkomarkery mi vyjdu v poriadku, lebo ak aj je to zle, este je to v skorom stadiu. Tak som zvedava🙈

luccy89
9. máj 2024

@romanita96 ahoj, uz mas vysledky?

romanita96
autor
10. máj 2024

@luccy89 ahoj , áno mám . Výsledky krvi dobre. O mesiac na kontrolné sono. A ty ako?

luccy89
14. máj 2024

@romanita96 ja som dnes bola pre vysledky aj MRka a teda vydychla som si, je to nezhubna cysta, dermoidna. Uz som zrusila termin na onkologii a vyberu mi ju na gynekologii uz buduci utorok hned. Takze sa velmi tesim. Popravde uz som sa videla bez vlasov🙈

romanita96
autor
14. máj 2024

@luccy89 super, veľmi sa teším spolu s tebou