Urobili sa mi genitálne bradavice

emankka
22. aug 2024

Ahojte, mala som jedneho stáleho partnera viac ako rok avšak už spolu niesme od augusta a žiadneho iného sexualneho partnera som odvtedy nemala. Niekedy v máji som si všimla, že mám dva malé výrastky. Bola som u gynekológa, povedal že ide o kondylomy. Tie dve zmizli, ale objavili sa dve nové v oblasti konečníka. Neviem čo mám robiť, môj gynekológ mi odporučil HPVirin, ktorý používam už takmer mesiac, ale nejaké zmeny nebádam. Prosila som ho nech mi predpise Aldaru alebo nieco, nech sa toho zbavím, ale povedal, že ide o veľmi malé kondylomy a ze krém je veľmi silný, ze mám pracovať skôr na zlepšenie imunity - o čo sa aj snažím - ale chcela som sa Vás teda žienky spýtať … Viete mi poradiť nejaké domáce rady na toto? Videla som ženy písať aj, ze používajú kolodium forte či duofilm aj napriek tomu, ze to nie je určené na bradavice v oblasti genitalii , za každú cennú radu budem vďačná .

luccija
22. aug 2024

@emankka kamarátka to dala dcére vypáliť laserom nevrátili sa, ale bolo treba viac x plus sa dala vo veku 23 r očkovať proti hpv na radu gynekologa.To môžeš mať roky len pri oslabenej imunite to vylezie.Skus ísť k imunologicke môže dať nejaké lieky na podporu imunity

emankka
autor
22. aug 2024

@luccija Aj o tom som už rozmýšľala, ale dosť je to drahé tak som chcela najprv skúsiť nejaké domáce rady lebo je to fakt malinké ale prekáža mi to

victoriab
22. aug 2024

@emankka urcite sa zaockuj, ja som syna dala, dam aj druheho a seba chcem dat tiez.

zzuunnaa
22. aug 2024

@victoriab @autor mne už doktor vravel, že keď ich už mám, že mi očkovanie nezaberie moc 🤷🏽‍♀️ a mne sa ukázali po pôrode, ani som netušila že take čosi niečo mám / môžem mat, ale stres, nedostatok spánku atd urobili svoje. Odstránil mi ich laserom, našťastie sa už nevrátili, ale ja som okrem HPvirinu brala aj tabletky od imunologicky na pol roka…

masandra
22. aug 2024

@emankka stačí každý deň potierať tea tree olejčekom (napr. Z dmky) dať na vatovú tyčinku aspoň raz denne, ale naozaj každý deň, oni potom zmiznú🙂

emankka
autor
22. aug 2024

@victoriab
@zzuunnaa Určite o ockovani popremyslam

emankka
autor
22. aug 2024

@masandra Ďakujem vyskusam tea tree olej zabera na skoro všetko mám pocit

mamamasama
22. aug 2024

Očkovanie je na nic, ak uz má človek HPV 🤦🏻‍♀️

masandra
22. aug 2024

@emankka nie je za čo, tiež sa mi zdá, že je multifunkčný🙂