Ureaplazma, kvasinky, E-Coli .... čo my vlastne je ?!

ibabel
17. nov 2018

Ahojte dievčatá,

začínam byť parádne zúfalá a tak som sa rozhodla požiadať o radu aj laikov. Doktori si ma prehadzujú jeden od druhého a nikto nevie, čo robiť. Začnem pekne od začiatku :(
December 2017 - celý mesiac na ATB - zákerná angína
od Januára 2018 - liečba kvasiniek u gynekológa po ATB, taktiež dosť agresívne, pravdepodobne ich mám doteraz
Marec - neznesiteľné svŕbenie vo vnútri močového mechúra + pálenie pri močení - gyn. spravil na podnet všeobecnej doktorky test na ureplazmu - pozitívny :( vybrala som 14 dní Doxyhexalu, testy vyšli negatívne
Jún - opäť pozitívna ureaplazma, gyn sa stále zameriaval na kvasinky, nasledovala liečba 21 dní Doxyhexal
September - nová gynekologička, nájdená cysta na ľavom vaječníku, pozitívna ureaplazma a E-coli, nasadila Fromilid, po ktorom som mala zo začiatku neskutočné tráviace problémy, čochvíľa sa pridali psychické (ešte som v živote nemala také prázdno v hlave) a dokonca sa príznaky (pálenie pri močení, svŕbenie) vystupňovali do neznesiteľných štádií. Požiadala som o zmenu lieku a nasadila mi opäť Doxyhexal - uzavreté 3 týždne ..... čakala som kým dostanú v trnavskej dermatovenerologickej ambulancií testy, po ďalších 3 týždňoch idem skúsiť, čo vykonal Doxyhexal. No cítim pálenie pri močení a svŕbenie :/ skúsila som Canesten, nech to zmierni aspoň trochu, pomohol asi prvé 3 dni.

Už neviem ako ďalej, bude to rok a okrem kľudných pár týždňov sme sa nikam neposunuli. Máte s tým niekto skúsenosť, prosím?

Cením si každú odpoveď. Ďakujem

marrilyn
17. nov 2018

@ibabel ahoj, ja som mala podobne problemy. Zacalo to pred dvomi rokmi cez vianoce, neznesitelne palenie, svrbenie, neskor aj bolesti pri moceni. Chcela som ist na gyndu, ale neordinovali az do noveho roku, tak som skusila nieco z lekarne. Zo zaciatku mi trochu zaberal rosalgin roztok, ale ked to bolo najhorsie, davala som si cipky s laktobacilmi - myslim Gyntima sa to volalo, po tych sa mi vzdy na par hodin trochu ulavilo. Stery z posvy po novom roku nakoniec potvrdili masivne e-coli, dostala som na to lokalne ATB na vkladanie, ale ziaden zazrak sa nekonal, navyse mi zacala po par dnoch menstruacia a to teda este len bolo peklo. To uz ma stipal a palil uplne ze cely spodok, nie len vo vnutri. Na vlastnu ziadost som si dala vysetrit moc, nalez masivne e-coli. Dostala som na to ATB - myslim Cyphin ci nieco take. Po dobrati vsetkych liekov to bolo sice lepsie, ale nebola som OK, stale som mala trochu bolesti pri moceni a neznesitelne svrbenie a palenie v posve. Bola som aj u urologa, tam uz bolo ale vsetko ciste a poslal ma znova na gyndu. Stery boli negativne, ale pri vysetreni mi gynekolog povedal, ze su to kvasinky. Ze obcas sa stane, ze na steroch nic nenajdu, ale ze on vidi, ze tam su. Mavala som vnutri taky biely povlak. Asi pol roka mi liecil kvasinky (robil mi vyplachy, predpisoval antimykotika) nic sa ale nezlepsovalo az som stratila nervy a isla k inemu lekarovi. Opat spravil stery, opat vsetko negativne, ale vyslo na nich, ze tam nemam ziadne laktobacily a ked pozrel vysledky zo starych sterov, tak tam bolo to iste. Po vsetkych tych liekoch a procedurach som mala uplne znicene prostredie v posve. Na preliecenie mi predpisal nejake lieky proti mikroorganizmom a nasledne vaginalne cipky s laktobacilmi, ktore som mala najprv 2 tyzdne vkuse a potom po kazdej menstruacii 2 dni. A ono sa to konecne asi po 9-10 mesiacoch dostalo do normalu. Je pravda, ze som na zaciatku tych problemov tiez uplne vylucila cukry (aj ovocie) a bielu muku - nieco ako protikvasinkova dieta. Neviem, ci to k niecomu bolo, ale tak po pol roku prisnej stravy som bola aspon o 10 kg lahsia 🙂 A hlavne som sa dopovala laktobacilmi, kazdy den kyslomliecne vyrobky aj laktobacily z lekarne.
Neviem, ci ti toto nejako pomoze, ale zistila som, ze cela ta antimykoticka liecba bola v mojom pripade zbytocna a este to aj zhorsovala, doliecila som sa vdaka tym laktobacilom.
Kazdopadne ti prajem, aby si sa cim skor dala dokopy, viem ake to je neprijemne a ako to cloveku udrie na mozog, ked sa musi s niecim takymto dlho pasovat.

marrilyn
17. nov 2018

Este k tomu Doxyhexalu.. mala som pred niekolkymi rokmi pozitivne stery na mykoplazmy (bolo to ale bez akychkolvek sprievodnych problemov) a brala som na to prave Doxyhexal 4 tyzdne vkuse. Byvalo mi z neho zle, vracala som a tiez sa to vtedy prejavilo na gynekologickych tazkostiach. Odvtedy do seba cpem laktobacily pri kazdych antibiotikach aj po nich. Pred Doxyhexalom som taketo problemy jakziv nemavala.

ibabel
autor
17. nov 2018

@marrilyn ďakujem ti veľmi za odpoveď 🙂 v prvom rade ma ukľudnil fakt, že je niekto, kto si tým prešiel a vyliečil sa.
Môžeš mi prosím napísať aký druh laktobacilov si užívala ? Neviem určiť, ktoré by boli najlepšie a nechcem vyhadzovať peniaze za placebo. Vyskúšala som YB pearls ženské, tie boli zo začiatku úplne skvelé, ale potom už nerobili nič, asi boli slabé. A inak laktobacily z DR.Max v takej ružovej krabičke.

amonet
17. nov 2018

Bol lieceny aj partner na ureoplazmu?

marrilyn
17. nov 2018

@ibabel nazvy si nepamatam, vzdy som mala ine, ono vraj je pri laktobaciloch vhodne ich obmienat prave kvoli tomu, ze v kazdych sa nachadzaju ine kmene. Vzdy som si ale pytala take, ktore aj v lekarni skladovali v chladnicke. Teplo ich postupne likviduje. Pamatam si len tie vaginalne laktobacily - Gyntima Probiotica cipky (davala som si ich na noc ale cely nasledujuci den to zo mna vytekalo), potom som objavila vaginalne tablety Gynolact, vyhovovali mi viac, lebo tolko nevytekali a nakoniec co mi predpisal gynekolog sa volali Gynoflor, tie ale obsahuju aj estriol, takze su len na predpis.

ibabel
autor
17. nov 2018

@amonet bol. Vysledky negativne

caroline_
17. nov 2018

Baby, z čoho je to e coli?

simsalabim
17. nov 2018

@caroline_ je to crevna bakteria. Prelezie z konecnika.

eliska13
17. nov 2018

@caroline_
@ibabel e coli mávajú ženy často, ale určite treba vymeniť tangá nohavičky za normálne, žiadnu umelinu čo najviac bavlny, nie pri týchto problémoch si dávať tampón, žiadne bazény, obmedziť cukor, sladké malinovky, ja som dostala špeciálne čipky do pošvy na úpravu ph, mikroflóry
Po toľkých ATB máš imunitu úplne v....ja som skončila u imunologa, kde mi nasadili lieky na imunitu odvtedy som mala so všetkým pokoj

eliska13
17. nov 2018

@ibabel a ešte počas liečby žiadny sex

caroline_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibabel
autor
17. nov 2018

@eliska13 a nepamatas si nahodou nazov tych cipkov ?

mechurik
17. nov 2018

@ibabel to ne,arucuje ze totak je.chlapom sa musia testy na ureaplqzmu zopakovat lebo im sa vzorka odobera tazsie a nemusi sa prejavit a pinpongujete si ureaplazmu.vraj je to pohlavna choroba ale su gynekologovia co tvrdia ze sa da dostat z kupaliska comu neverim

eliska13
18. nov 2018

@ibabel netuším, mala som veľa veci časté mykozy...ale hneď ako spravil prehliadku povedal, že mám zle ph ja hlúpa som si robila výplachy Rosalginom pri mykoze a to nie je dobre