Ureaplazma - dá sa nakaziť aj inak ako pohlavným stykom?

akinom0077
3. jan 2019

Prekonali ste niektora? Bola mi stanovena diagnoza dostala som trojo antibiotik, pytala som sa gyn. ci je prenos vylucne pohl. stykom povedal mi ze mu davam tazku otazku ze nikde to nebolo testovane ci je mozne sa nakazit napr aj v bazenoch saune a pod.
Ake su vase skusenosti a uspesnost liecby?

merien259
3. jan 2019

@akinom0077 ahoj ja som mala ureaplazmu a moj gyn. Mi povedal ze je to prenosne pohlavna choroba ale mohla som ju dostat aj prave z toho bazena..... dlho sa mi nedarilo otehotniet zrejme prave kvôli neliecenej ureaplazme.... totiz nevedela som o tom ze ju mam.... a samozrejme ked mi ju gyn. Zistil musel brat lieky aj partner nie iba ja.....

amonet
3. jan 2019

Aj my tak. Ano da sa preniest, ale dobre sa jej dari aj v teplych bazenoch. Mozes to mat v sebe roky bez priznakov. A moze sa to prejavit. Vacsinou je priznakom neplodnost alebo zle vysledky testu na hpv. Antibiotika musia brat obaja a nemusia zabrat hned na prvu supu. Po kazdom dobrati to chce vytery a testy

akinom0077
autor
4. jan 2019

@merien259/ samozrejme ze aj ja s partnerom sme dostali antibitoika Azitromicin 3 dni atb.3 dni pauza a takto tri balenia zopakovat...ja som vsak tyzden po streptokokvej angine liecenej Azitromicinom cize to budu stvrte antibiotika za posledne obdobie. Obavam sa ze budem zamykozovana kompletne pretoze bez ohladu na toto mavam casto mykozu a po antibiotikach staci ze uzivam jedny tak na 200% ju dostanem napriek tomu ze VZDY uzivam probiotika aj ustne aj vaginalne

akinom0077
autor
4. jan 2019

@amonet/ mne gyn urobil testy na tieti potvory v dosledku catseho opakovania mykoz a gardanelly vraj tieto veci mozu bty prave pricinou opakovanych mykoz. Len u mna je problem aj to ze partner ma isty cas podvadzal boli sme od seba....8 mesiacov ale nakoniec sme opat solu:( ale toto ma dorazilo viac ako nevera pretoze mi na zdravy zalezi hlavne by som raz mala rada dieta a ked takto budem mat v kuse problemy neviem ako.....

amonet
4. jan 2019

@akinom0077 musite sa liecit obaja a jeho caka urologia

akinom0077
autor
4. jan 2019

@amonet / ako som pisala liecime sa obaja

amonet
4. jan 2019

@akinom0077 ano ale kvoli testom ci uz to nema.

akinom0077
autor
4. jan 2019

@amonet / jasne bude musiet ist na kontrolu na

akinom0077
autor
8. jan 2019

Som po druhom baliku antibiotik rovanko ako aj partner od soboty este tretie balenie, chyta ma mykoza ako hrom....neviem ci ju ma zmysel liecit ked ma za par dni cakaju tretie antibiotika..

akinom0077
autor
18. jan 2019

@akinom0077 / uz sme obaja s partnerom po dobrati 3 baleni antibiotik a od pondelka zaciname s antimykotickou liecbou po dobu mesiaca.... kazdy pondelok jednorazova tableta... nespytala som sa vsak gyn. kedy mam ist na kontrolu po liecbe ureaplazmy....?

rebeka39
3. okt 2022

ahojte,aj mne ukazali ´testy na ureaplazmu. od malicka mam problem aj s inkotenciou,aj ja aj manzel sme verny k sebe,a nechapem ako som to mohla dostat ,vela sme chodili na thermalne kuapliska mohla som to aj tam dostat?prosim vas vie mi niekto poradit ohladom toho..prosim dakujem