Ureaplazma

liluska18
9. jan 2024

Ahojte žienky, videla som tu staršie diskusie o tejto chorobe. Ja s ňou bojujem teraz... Už som dobrala Doxyhexal na 20 dní som mala... potom som musela čakať mesiac na stery, zajtra idem pre výsledky, no mám pocit na 99,99% že stále to mám... môj stav sa zhoršil. Viem že je to na dlhé lakte, a viem že musím ATB, lebo bez toho to neprejde, ale rada by som vypočula niekoho, kto sa z toho dostal, po prípade alternatívnu medicínu k ATB, hoci čo... som zúfalá, je to niečo neskutočne nepríjemné. Prosím poraďte dačo :(
Svrbenie pálenie sa zhoršilo keď som už cca 2 týždne brala Doxyhexal, čiže predpokladám že už sú tam aj kvasinky, nečítam často vedlajšie účinky, ale keďže som už bola v koncoch, tak som to prečítala a bolo tam písané, že pri užívaní Doxy. sa môžu premnožiť, dotala som Macmiror aj čapíky aj krém, dačo to pomohlo, ale aj v noci chodím na záchod... furt mám pocit že mám plný mechúr :(

kiwi3
9. jan 2024

stav sa ti zrejme zhorsil z antibiotik, to je bezne, kedze zabijaju aj prospesnu mikrofloru. to svrbenie a palenie si mala aj predtym? o takom neviem, ze by to sposobovala ureaplasma. neviem, kto ti to predpisal, ale bud spomen gynekologovi alebo si kup nieco volnopredajne ako rosalgin/fungicidin/canesten. ureoplasmu uz vobec mat nemusis.

kiwi3
9. jan 2024

a este by mali byt samozrejmost aj probiotika pri antibiotikach, ak neberies.

medda_beda
9. jan 2024

Po Doxyhexale som mala negatívne výsledky.
Jediny príznak bol, že som cítila jemné PMS celý mesiac v maternici.

marzii35
9. jan 2024

@liluska18 je možné že ureu uz nemáš ale dostala si nejaku mykozu z atb ktoré sú pomerne ťažké takže nevešaj hlavu počkaj na výsledky. Tiež som s tym nedávno bojovala

mimuska328
9. jan 2024

@liluska18 tiež som s tým bojovala a po mesiaci od dobrati ATB som mala negatívne stery. Ale tiež odporúčam brat probiotika keďže sú to ťažké ATB a ak máš partnera tak treba aj jeho preliecit na to lebo inak sa ti to bude stále vracať.. ale pokiaľ sa užívajú tie ATB tak ako majú a je chránený styk alebo nie je žiadny tak máš to úspešne vyliecene

liluska18
autor
9. jan 2024

@kiwi3 probiotiká som užívala aj na črevá aj vaginálne

liluska18
autor
9. jan 2024

@mimuska328 partnera nemám, styk som nemala cca 9 mesiacov, po tomto ani neplánujem. probiotiká som brala hneď ako som začala ATB, aj vaginálne, a do dnes beriem probiotiká samozrejme

liluska18
autor
9. jan 2024

@marzii35 no keby som nemala pocit že mám stále plný mechúr, a nechodila by som močiť každú chvílu, budím sa na to aj v noci, tak by som bola celkom kludná, že je to tam "už len mikóza"

7kikuska7
9. jan 2024

Tak u mňa po doxyhexale bola negatívna, no ťažkosti som mala stále, potom mi doktorka nasla E.coli a Enterococa a dala mi ešte dvoje ATB. Využívala som troje ATB v priebehu 2-3 mesiacov a ťažkosti (pálenie pri močení a pálenie tam dole stále pretrvávalo...) zmenila som doktora
1. Kontrolovali ti aj moc alebo liečia len na základe sterov?
Mne pomohli blokurima, urovaxom ,laluna čipky a občas si ešte dávam gynimun 1x týždenne ako prevenciu