Upokojujúci sprej na hrádzu po pôrode

10. máj 2023

Ahojte viete mi poradiť niečo čo naozaj zaberá na rýchlejšie zahojenie po nástrihu hrádze? Toto bude môj druhý pôrod, no pri prvom ma dr. veľmi nastrihol , dokonca viac než chcel -keďže som bola jeho prvá pacientka a dozerajúca dr sa tak vyjadrila..😒 takže to hojenie bolo veeľmi zdĺhavé a bolestivé veď viete...používala som len repík a aloe vera ale našla som teraz "LANSINOH Organický upokojujúci sprej na hrádzu 100ml" tak či to stojí za to alebo je to somarina...ďakujem

PS: Aniball som síce mala, ale nestihla som nacvičiť viac než 24cm... maličká mala obvod hlavy 32cm

mima1608
10. máj 2023

Cicatridina sprej, alebo mne moja gyn poradila aj Dermochlorophyl sprej.

autor
10. máj 2023

@mima1608 ďakujem a ten dermochlorophyl mi spomínala aj kamarátka ale vravela že strašne farbí a všetkjo je zelené, je to pravda?

mima1608
10. máj 2023

Áno, žiaľ, farbí. Ale doktorka povedala, že pomáha najlepšie 🤷 ja som ho kúpila, však po pôrode budem aj tak nosiť jednorazové nohavičky a tých mi ľúto nebude 😅

autor
10. máj 2023

@mima1608 no to je pravda + samozrejme popôrodné vložky budeme mať tak by to malo byť asi ok.😁 kúpim teda aj ten

tanyan
10. máj 2023

Používala som Dermochlorophyl a používame ho doma bežne aj na odreniny, popáleniny... Síce zafarbí, ale najneskôr po druhom opratí zišiel zo všetkého.

autor
10. máj 2023

@tanyan ďakujem za odpoveď. Našla som inak na nete, že je aj masť a aj sprej. Čo je teda lepšie? Alebo ste masť neskusali?

basska_b
10. máj 2023

Cicatridina sprej uplne super 👍 nezanechava ziadne stopy ani nestipe. Sama doktorka odporucila

tanyan
10. máj 2023

Je to gél a sprej. Na väčšie plochy a keď sa človek nechce dotýkať, tak je lepší sprej. Na ošetrovanie menších rán a v pokročilom štádiu hojenia už stačí gél. Mám doma oba a používam podľa týchto kritérií.

mima1608
10. máj 2023

Autorka, jednoznačne sprej, lebo gél predsa len musíš nanášať rukou a to nebude po pôrode veľmi komfortné. Sprej strekneš a máš pokoj ☺️

autor
10. máj 2023

@tanyan
@mima1608

Ďakujem baby

autor
10. máj 2023

@basska_b a náhodou s týmto nemáte skúsenosť? "CICATRIDINA Vaginálne čapíky " dalo mi to v eshope že si to kupujú ku tomu ale možno je to len marketing :D

mima1608
10. máj 2023

Autorka, síce si sa nepýtala mňa, ale podľa mňa je to ozaj len marketing. Lebo už len tá predstava, že si pozašívaná, krvácaš, máš bolesti a pcháš tam dolu nejaké čipky je dosť odpudzujúca 🤷

autor
10. máj 2023

@mima1608 áno to máš pravdu... asi som už zabudla ake to bolo bolestivé..:D

basska_b
10. máj 2023

No presne tak. Ziadne čapíky... na velke vnutorne sitie mozno dobre, niekedy je nutne zasivat aj krcok, ale ked tak si to kupis cestou z porodnice v lekarni. Ja by som ale asi nezvladla si TAM nieco zavadzat...

zuzi_747
11. máj 2023

Pri prvom som používala cicatridina lenže on veeelmi suši a potom mi rana stále praskala. Pri druhom som to už nechcela ani vidieť. A v nemocnici nám dávali roztokom aquitox- kyselina hyaluronova , priesvitný roztok , žiadna farba. Naliať ma vložku, nechať 15-20 min a takto aspoň 3x za deň. Baby si to dávali aj na ranu po cisárskom a naozaj sa to krásne hojilo. Určite odporúčam.

banderaska29
11. máj 2023

a ešte ja doplním taky maly babsky grif - po kazdej sprche vyfenovat všetko tam dole 🙂 a následne dat sprej. urychluje hojenie a je to aj lepši pocit. žiadne utieranie a pod na čerstvu ranu 🙂 držím palce pri pôrode 🙂

autor
11. máj 2023

ďakujem za rady a postrehy 🙂

fkata
14. máj 2023

Ja som po prvom pôrode mala Cicatridine a po druhom vôbec nič. Vlažná sprcha viackrát denne a nebolo mi o nič horšie, ako keď som mala sprej.