Únik moču

8. júl 2024

Ahojte, pisem anonymne, pretoze je to tak chulostiva otazka, ze sa to nedokazem opytat ani najlepsej kamaratky.
Extremne sa hanbim polozit takuto otazku. Nemam ani 20 ani 30 ale cez 40 rokov…
Nie je to po porodoch, je to zrejme dedicne a mam to odjakziva ked si kychnem, silno kaslem. No musim povedat, ze nikdy nechodim pocurana, proste ked kaslem, kycham som pripravena a prekrizim nohy, cize v pohode udrzim. Nemozem skakat na trampoline, ale cez svihadlo v pohode. No to mi nevadi. No moj problem je sex. Nie neunika mi moc po vnuknuti penisu, ale uz ruka je horor a bez nej si to neviem predstavit. Uz som sa snazila nepit takmer 1,5 dna a 100x pred byt vycurana ale to vobec nepomaha.
Viem, si poviete, ta ma problemy. Mozno som trapna. Cely zivot sa musim kontrolovat. Ale pri niecom by som sa rada nesledovala a proste zila …. Myslite ze pomozu cviky na panvove dno alebo je to uplne zbytocne ? Ci na toto uz nepomoze nic ? Dakujem za akukolvek radu

majkabambulik
8. júl 2024

daj tuto otazku do poradne tu na MK Poradňa všeobecného lekára pre dospelých alebo poradna fyzioterapeuta- najdes ich viacero, urcite pomozes aj inym zienkam

crazy_cat_lady
8. júl 2024

ahoj autorka, mozno pomozu aj cviky, ale najlepsie by bolo, keby si isla s tymto problemom za lekarom, v dnesnej dobe existuju aj rozne zakroky, ktore ta tvojho problemu vedia zbavit.. 🙂

alex7584
8. júl 2024

Urcite ti pomoze navsteva urogynekologickej fyzio 🙂 smelo do toho. Neviem odkial si, ale napr.v Trnave mame vybornu p.Simeonovu, v centre loona.

luciferka93
8. júl 2024

Ja by som určite skúsila cviky na panvového dno, možno nepomôžu úplne ale zmiernia a možno pomôžu, uvidíš až keď vyskúšas ale chce to čas... Navštívila by som aj lekára v tvojom prípade. Ja som to mala po pôrode cviky na panvového dno mi pomohli. Alebo vyskúšať inkontinencnu stoličku, vraj je to super, len nie vsade to majú, neviem teda odkiaľ si z akého mesta, skus pogooglit 😉

sissy27
8. júl 2024

ja len toľko - po 40 nič výnimočné 🙂 cvikmi na posilnenie panvového dna nič nepokazíš, ale ak píšeš, že to máš celý život, tak určite treba navštíviť urológa / gynekológa, tam môže byť aj fyziologický problém a bude potrebný nejaký zákrok.

oli18
8. júl 2024

Kamoska bola na zakrok laserom v BA. Viem len tolko, ze jej to pomohlo.

autor
8. júl 2024

Ano kvazi mam to cely zivot, len som to nikdy nikomu nepovedala. Chapem, ze po 40-tke to nie je nic vynimocne. Pri takmer vsetkom sa viem kontrolovat ale celozivotne kontrolovanie je unavne. Ten zakrok ma zaujal, no neviem si predstavit licit tento problem s lekarom, aj ked jemu je to jedno a riesi denne kade co. Otazky typu po zakroku bude sex konecne bez sebakontroly ? Neviem ci sa odhodlam, no viem, ze musim

barboritta
8. júl 2024

Ja som si dala toto operovať,som spokojná.Ak ťa niečo zaujíma,kľudne sa pýtaj.Doktorka mi povedala,že na toto bežne chodia ženy každého veku

autor
9. júl 2024

Zienky dakujem vam za kazdu radu, konecne som to zo seba dostala, ulavilo sa mi, a viem, ze to musim riesit. Azda na jesen sa do toho pustim. Vdaka a pekny den

simca06022011
9. júl 2024

TOTO je najskor stresova inkontinencia (ak som dobre studovala material), vyskusaj cviky a ak nepomoze chod k lekarovi. V BB roosveltke je teraz napr mlady perfektny.. vysvetli, vysetri. Inak zakrok jednodnovej chirurgie. A budes mat pokoj :D