Tvrdé prsia

17. dec 2023

Som 4 dni po sekcii a dojčiť nebudem, v pôrodnici to vzali v pohode a malemu robím nutrilon. Ale prsia mi vcera zacali tvrdnut, bolia a su vacsie a trosku ocerveneli. Je to tretie dieťa a ani jedno som nedojcila, ale som odsávala a pili kombinovane moje a umelé. Teraz neodsavam, staci rozmasirovat? Vzdy do tydna prsia zmakli a mlieko zmizlo. Bojim sa zápalu, ďakujem

rebrambora
17. dec 2023

Pockat pockat. To je este aj take, ze by to v porodnici zobrali zle? Je to predsa tvoje rozhodnutie a je to rovnako v poriadku ako dojcit.
Tabletku na zastavenie laktacie a rady co robit ak nedojcis nedavaju automaticky?

rivini
17. dec 2023

Odsaj vzdy trosilinku mlieka, len tak do odlahcenia. Prsia by mali zmaknut a prestat sa nalievat rychlo. Blokator prolaktinu ti v nemocke davali?

autor
17. dec 2023

@rebrambora ano, bezne to vezmú akoby si bola vrah, ajbtu pozerajú vselijak, ale rešpektujú
Pytali sa ma na druhý deň, ci sa nieco deje s prsiami a vtedy nic, odvtedy sa nezaujimali

autor
17. dec 2023

@rivini ďakujem, nevzala som odsávačku a zajtra uz ideme domov asi, bude to stačiť zatial masírovať? Blokator sa dava pri dôvode, napr. diagnóza, zapaly prsnika, ale ja ked len nechcem, vraj nevedia dat

rivini
17. dec 2023

Urcite pomoze aj len povytlacat trochu mlieka/kolostra pocas horucej sprchy. Nejako velmi by som nemasirovala, lebo to stimuluje tiez tvorbu mlieka. Aj ked bolia, velmi ich nechytaj, nemasiruj, len fakt vytlac do ulavy mlieko/kolostrum, podla toho, co sa tvori. Fakt len horuca sprcha, odstriekat do uvolnenia a potom schladit. Skvele su kapustne listy do podprsenky, chladia lepsie ako ladove vrecuska. A ked su prsia tvrde, fakt z nich nahromadene mlieko trochu vytlacit. Blokator prolaktinu je aj agnus castus, kup si v lekarni na volny predaj vysoko davkovane balenie, do tyzdna mas mlieko prec. Velmi dobry je aj salviovy caj ako blokator tvorby mlieka, agnus castus je ale ucinnejsi…

autor
18. dec 2023

@rivini ďakujem za rady, nemám ale co vytlačiť, nic nejde, ani kvapka len bolia, hoci sa mi zda, ze je to dnes uz lepšie