Tvrdá stolica a problém s hemeroidmi

17. sep 2021

Ahojte, pred 4. mesiacmi som porodila, od pôrodu mam problém s hemoroidmi.. Cely život mam tvrdšiu stolicu, ale teraz po pôrode je to hrozné.. Snažím sa veľa piť (aj 4 litre vody denne), pijem čaje, jem polievky.. Uz som skúšala aj rady, ktoré som čítala na internete.. Som z toho zúfalá.. Používala som cipky aj maste proctoglyvenol, faktu teraz mam preparation H, ale zatiaľ mi nič nepomohlo.. Zápchu nemám, každý deň sa vyprazdnujem len mam problém s tvrdosťou (stale mi to dráždi konečník a pri utierani mam aj kusok krv na papieri).. Je to hnusne ale prosím Vás ak ste s tym mali niektorá problém prosím poraďte mi lebo už som fakt zúfalá.. Stále dojčím, takže nejaké lieky nemôžem.. Lekárka mi poradila len tie maste alebo čipky... Ďakujem Vám za rady

labocca
17. sep 2021

skus opti fibre ....mne velmi pomohlo!

borka168
17. sep 2021

LACTULOSA BIOMEDICA užívam teraz v tehotenstve. Môže sa aj počasie kojenia

janci05
17. sep 2021

Ja som jedla obyčajné otruby každý deň za lyžicu a zapila vodou. Neviem či si skúšala, ale mne to pomohlo. A tú masť Preparation H k tomu.

eternity24
17. sep 2021

Vecer si namočte do menšieho množstva vodu 3-4 sušené slivky. Rano ich nalačno zjedzte a vypité aj tu vodu.

autor
17. sep 2021

Ďakujem Vám, ste úžasné❤️

kitycat
17. sep 2021

Neutierat, ale ritku sprchovat. Pridaj vlakninu, brokolica tobi zazraky, pi tak ako pijes hlavne vodu a teda ak hemoroidy mas zajdi si na proktologiu kojenie-nekojenie...

tncka
17. sep 2021

Uz tu bolo vela diskusii ohladom tohto a sice tykalo sa to deti,ale vzdy radim to iste a urcite zaberie aj na dospeleho. S dcerou som mala dlhodobo problem...pomohlo 1 kivi denne. Dalej som ju pchala slivkami,susene,cerstve a aj stavu,jablka,hrusky a pomarance-o com aj sama bola prekvapena. Samozrejme voda a vyhybat sa ryzi,mrkve,bananom

lulka321
17. sep 2021

Mne pomáha psylium - kupujem v lekárni

majamat
17. sep 2021

vsetko, co je vhodne pri tvrdej stolici treba skusit pouzivat naraz, teda nei doslova. tym ymslim, skus probiotika, polievky, vela tekutin a aj vlakninu.

mam aplikaciu, koli chudnutiu a z hrozou zistujem, ze pri beznej strave nezjem ani polovicu odporucanje davky vlakniny. kazd ymesiac som mala neprijemne bolesti brucha, kupodivu mi to vzdy spustalo obdobie ovulacie, pricom asi tazko mam ovulku kazdy mesiac, kedze uz mam vyssi vek a anvyse sa mi par rokov nedarilo otehotniet. vzdy vtedy som mala zapchu, nafuknute brucho, casto a po troske som chodila na malu. no a obcas sa objavili taketo obdobia aj inokedy. odkedy si an toto davam pozor, tento problem enmavam, iba ked si par dni nedam pozor.

majamat
17. sep 2021

vlakninu doplnam bud Psylliom, ale aj toho by som musela vela, ale ansla som instantu kasu, ktora ma strasne vela vlakniny, az 17g. odporucana denna davka vlakniny je 25g. pre porovnanie 10g psyllia ma 8,5g vlakniny. ta kasa ma teda tych 17g.

je to fit kasa - bananovo cokoladova, tato https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-S...

andreaak05
17. sep 2021

Lanove semiacka fajn premastia crevo. Ale za mna jednoznacne jacmen a chlorela. Neskutocne to upravuje stolicu.

lindusss2016
17. sep 2021

Zarad do stravy lanove semiacka. Vecer namoc 3 lyzicky semiacok do pohara s vodou, rano pomixuj, jedz ako kasu, alebo pridaj do jogurtu a pod. Zaruceny vysledok 👌

lindusss2016
17. sep 2021

A este neviem, ako si na tom s pohybom a cvicenim, ale jednoznacne odporucam zacat nieco pravidelne robit. Ja som od porodu uz skoro 4 roky a nemam ziaden problem, dovtedy sa to vkuse vracalo

savanna
17. sep 2021

Pravidelny pohyb, vela ovocia a zeleniny, mne pomaha napr. cuketa, brokolica. Aj psyllium je fajn, ale tam je dolezite zapit ho minimalne 1 poharom vody a takisto pocas dna pit vela vody /inak bude mat opacny efekt/. Lieky na zapchu/tvrdu stolicu ani nie su dobre, prehanadla dlhodobo viac ublizia ako pomozu, treba skor zmenit stravu a zivotny styl.

marcellka32
18. sep 2021

Ráno si uvar kašu: 3 lyžice ovsené vločky, 2 lyžice mlete ľanové semená (kúpiš v dm)+ 7 lyžíc vody, varíš 3 minúty, pridas med, ovocie,..každé sústo zapijaj vodou alebo čajom, namoc si slivky sušené večer do vody, ráno to zjedz aj vodu vypi, vodu z kyslej kapusty pohár, struhane jablká, hrušky, kivi, pomaranč, ananás, špenát, probiotiká probiofix z lekárne do bieleho jogurtu

vorkola
20. okt 2022

Mne na dobre vyprazdnenie pomaha zihlavoz caj

vorkola
20. okt 2022

oprava,,zihlavov caj