Trápi ma zápal močových ciest

ivaa_
21. apr 2021

Ahojte,
Idem si po radu ak máte skúsenosti niektorá.
Trápia ma opakujúce sa zápaly močových ciest . Vždy skončím na antibiotikach od obvodnej, samozrejme inak by mi to neprešlo. Nejaké trápenie s cajmi alebo urinalom ani nerobím už a hneď vždy idem po ATB.
Bola som kvôli tomu aj u gynekológa, z tejto stránky nenašiel nič zle . K urologovi ma neposlala ešte obvodna
Da sa vôbec tomu nejako predchádzať tým zápalom? Nejaká prevencia? Alebo čo vám pomohlo
Oblečená chodím stále dobre , nemám holý chrbát alebo tak
Ďakujem

gleep1
21. apr 2021

Nejde len o holý chrbat, napríklad a take sukne to môžu spôsobiť, kedy sa ohanbie trochu podchladi a žena to pocitivo nemusí cítiť- holý chrbát škodí skôr na obličky, nie vonkajšie ohanbie alebo mechur,kde začína zápal. Takze nesadať si na chladne, zvýšená osobná hygiena, žiadny analny sex.
Pri rekurentnych UTI ale väčšinou (nie vždy) ostáva E coli v mocovom mechúri, napriek antibiotikam. Čaká na vhodne prostredie. Môžeš mat inú chronickú chorobu, možno ješ veľa cukru (rozumej nie len doslova cukru, vsetkeho čo cukor obsahuje- sladené nápoje a tak) ten sa potom vylučuje mocom a doslova jej robí vhodnú živnu pôdu (kvapalinu 😀😀). Oslabená imunita je další dôležitý faktor, skús lepšie zdravšie jest, začni sa hýbať, staraj sa o svoje telo.
O a samozrejme!!! Voda!! Nie len keď je neskoro a už ta stipe šuška. Ja keď vidím že mám žltý moc utekám sa napiť vody. Moc ma byt ciri alebo len svetlo žltý (ak si si nedala tabletku B komplexu) no minimum jedla ho v skutočnosti zafarbuje.
Keď brali ľuďom moc na ulici len tak náhodne zistili, že väčšina ľudí je dehydrovaná. Nebuď nehydrovana, neprospieva to ani tvojej pleti. Keď uvidis že tvoj moc chytá farbu napi sa čistej vody toľko, aby tu farbu hneď stratil.
Želám veľa zdravia

licc
22. apr 2021

Blokurima uro+, pri chronických zapaloch pol roka treba uzivat. Bakterie su totiz uchytene aj v spodnejsich vrstvach epitelu mocoveho mechura. ATB vzdy preliecia len tu najvrchnejsiu vrstvu a ked sa zlupe, zapal sa zase objavi.

sweet20
22. apr 2021

ja som presne taky problem mala ako ty.. u mna to bolo sposobene crevami (bakteria ecoli sa dostala do mocoveho mechura kde robi sarapatu , je prospesna iba v crevach), aj , ze som sa utierala zlym smerom po toalete.. pretoze ked nieco zjes.. tak ta bakteria sa naviaze z criev a ide az do vylucovania cez konecnik.. preto netreba sa utierat od konecnika dnu ale od vaginy smerom ku konecniku. tolko moja skusenost

sweet20
22. apr 2021

a pomali mi brusnice (v akej kolvek podobe, najviac brusnicove preparaty) a antibiotika

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bona1393
22. apr 2021

Ja som sa vyliečila zo zápalu pomocou d manózy. Podľa lekára je efektívnejšia ako ATB a nevytvára sa rezistencia.

rooberta
22. apr 2021

@bona1393 V akych intervaloch si ju prosim ta brala a ako dlho?

viktoria1425
22. apr 2021

@ivaa_ ja som mala rovnaky problem zapaly plus neustale chodenie na wc niekolko rokov,bolo to unavujúce.
Pomohlo mi az keď som chytila zápal som pila urologické čaje a brusnicove tablety asi mesiac vkuse a potom este uroril k tomu vsetkemu. Odvtedy co som to brala dlhsie všetko je v poriadku.

bona1393
22. apr 2021

@rooberta brala som to týždeň intenzívne, teda skoro každé 2-3 hodiny po 2 g. A potom keď prešli príznaky, tak preventívne ešte týždeň 2x denne 2 g. A teraz ako prevenciu beriem extrakt z brusníc s probiotiká mi s zatiaľ sa chvalabohu držím. Moč som mala vyšetrenú bakteriologicky aj sedimentáciou a všetko bolo po liečbe v poriadku 🙂

alexandra2010
22. apr 2021

@gleep1 👍

modravlna
22. apr 2021

Ja som mala opakovane zápaly močových ciest. 3x za sebou behom troch mesiacov. A googlila som a nasadila som penoxal. Nikdy som pred tym o nom nepocula. Je dost drahy, ale zda sa,ze mne pomohol. Ale uzivam ho zatial dva mesiace a pocas týchto dvoch mesiacov som zápal nemala. V tom navode je napisane,ze pri takychto problemoch staci dvojmesacna kura a malo by to pomôcť.
Zatial ale neviem, co to urobi, ked to vysadim.
Moze sa to uzivat dlhodobo aj na zvysenie imunity. Ale je to dost drahe.

licc
22. apr 2021

Blokurima uro + obsahuje d-manozu a lyzat bakterie e coli, najcastejsieho povodcu zapalu. Je to na rovnakom principe ako receptovy Uro-vaxom

rooberta
22. apr 2021

@bona1393 dakujem 😊

nika898
22. apr 2021

@ivaa_ smer urológ a dlhodobé užívanie ATB presne na mieru. To jedine ti pomôže. ATB od obvodného záberu ale nevyliečia. Viem o tom hovorím mna keď to chytí tak už cikam cistu krv. Mám s tým problémy od 15 rokov. Keď som mala 19 bola som u urologa a ten mi dal tabletky na dlho som mala pokoj. Ja som už prekonala aj zápal obličky a nie je to sranda. Doteraz cítim že má boli. Ďalej je dobrá kapucinka kúpiš v lekárni. Dostať niekedy kúpiť aj kvapky ktoré mne záberu vždy teda aspoň trochu a u mna overené je pivo. Keď má to chytí tak vypijem aj dva radleri a som ok. Najdôležitejšie je dostať to rýchlo von z močových ciest. Čiže piť veľa mocopudnych tekutín.

ivaa_
autor
22. apr 2021

Ďakujem krásne žienky . Ja som z toho už taká ach no do plaču mi je naozaj .
Ani sukne nenosim krátke aj sa utieram správne po vecku. Dokonca už dlhe roky nechodím ani na kúpaliská a do kúpeľov kvôli tomu...
Skúsim niečo čo ste napísali ešte a určite si vypýtam urologa

nika898
22. apr 2021

@ivaa_ na kúpaliska môžeš no dôležité je sa prezliecť do suchých plaviek. Aj sukne môžeš nosiť horšie sú napríklad balerínky v takomto počasí. Nohy musíš mat v teple. Zavolaj si k urologovi určite ti pomôže.

sunshine_18
22. apr 2021

Co pomohlo mne okrem antibiotík na opakované zápaly s ktorými som sa trápila rok a pol 🙂
-urovaxom vitamíny na močové cesty berie sa to polroka 2krat denne
- potom urologický čaj (striedať aspoň 2 typy) ráno a večer
- blokurimu( je to Dmanoza) to je niečo úžasné 😅a najprv si treba kúpiť obyčajnú kde je 10sacikov na 5dni potom 3dni pauza a kúpiť Blokurima Uro+ ta sa pije pred spaním je tam 30sacikov takže to to vydrží na mesiac
- homeopatiká na močové cesty (treba brať dlhodobo)
- dostatočný pitný režim aspoň 3-4 litre prvý mesiac potom stačí znížiť na 2litre
- antibakteriálny intímny gél odporúčam femannose
A keď bude veľmi páliť po močení tak si nasyp jednu čajovú lyžičku sódy bikarbony do čistej vody bud si lahni v sprche a oblej si to miesto co ta páli alebo si sprav sedavy kúpeľ zo sódy
- a taktiež raz za týždeň sedavy kúpeľ z alchemilky alebo harmančeka, repika
- a potom vysadiť čokoládu mne to veľmi pomohlo
- ked je najhoršie tak tabletky na močové cesty urinal acut forte 🙂sú tiež výborne...
Treba dat tomu čas, dúfam ze som ti aspoň trošku pomohla
Tebe by som radila preliečiť sa ešte raz antibiotikami a potom túto kúru ktorú som ti ja sem napísala... Držím palce ❤️
A ešte dodám počas menštruácie by som volila bylinkové vložky nie parfumovane alebo menštruačný kalisok.. Určite nie tampóny a taktiež nenosit tango nohavičky ale bavlnené volne a dávať pozor nato aby si bola v teple...

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evka_28
12. máj 2021

@ivaa_
Opakujuce zapaly su o imunite. Mozno mas nejake alergie, o ktorych nevies a znizuju ti imunitu (mlueko, vajcia, lepok...). Mne velmi pomohlo vysadit mliecne a na podboru imunity Betaglukan 500 (uzivat 3 mesiace, ten je fakt top!) + uroval manosa akut plus + Actigel (ten vzdy po wc dat). A este sport a dostatok spanku.

piramis
29. jan 2022

Ženy, všimnite si, či nemáte zápaľ močové mechúra po pohlavnom styku. Lebo ja áno.

piramis
29. jan 2022

Močového mechúra, pomýlila som sa

jana273s
29. jan 2022

@ivaa_ Ahoj, ja som mala velke problemy s tymto cca rok dozadu. Atb aj 2x mesacne, uz som hladala take alternativy (lebo som skusila naozaj skoro vsetko co sa vyssie spomina) pomohlo ale iba docasne. Inak ten prasok manosa kupis aj v dm za super cenu. Najviac mi vsak pomohlo gyn. vysetrenie, liecba ureaplazmy a nakoniec branie laktobacilov do posvy (cca mesiac bez prestavky) potom vitamin d na imunitu a zinok. Zapal som nemala uz hadam rok. Aj som zabudla, ako velmi som sa kedysi trapila…skus urcite mimo toho co tu baby pisu aj tie laktobacily (pozeraj aj zlozenie, aby mali silne). Plus samozrejme vymocit sa pred stykom a po, to je velmi dolezite, bavlnena bielizen. (pridavat dezinfekciu do prania) Dufam, ze ti to prejde co najskor, ja som sa sla z toho zblaznit😒 Strasne to obmedzuje cloveka v normalnom fungovani.

sunshine_18
29. jan 2022

@piramis tak to treba preliecit partnera, zistiť ci nemáš náhodou kvasinkovou infekciu ktorá ti spôsobuje bolesť pri močení.. Po styku sa treba vycikat a osprchovať a partner tiez pred stykom umyť

ivaa_
autor
29. jan 2022

@jana273s dakujem krásne, áno to pokiaľ nieko nezažíva ani nevie aké to e trápenie :( a obmedzovanie na živote

piramis
10. feb 2022

Partner bol na vyšetrení a stále sa osprchujeme. Ecoli sa veľmi ťažko zmizne, keď sa tam raz dostane.

sparkling
10. feb 2022

@ivaa_ uz tontu bolo vyssie spominane, treba volit vhodne spodne pradlo, hygiena po potrebe, po sexe. Mne sa to najviac prejavovalo, ked mi nahodou ostala zima na nohy, takze teple ponozky. Brala som aj urovaxom, ale nepomohlo. Sledovana som bola na urologii, vsetky vysetrenia (aj kontrastnou latkou) v poriadku. Mala som stale v moci ecoli a presviedcali ma, ze sa zle utieram 🤷🏼‍♀️ Nakoniec som to nejako vyriesila popri rieseni ineho problemu / zacala som jest vela vitaminov, wobenzym, umyvanie sa po navsteve wc, ak sa inak nedalo tak aspon vlhceny toaletny a nejako to prestalo. Ale bola doba, kedy som brala atb kazdy mesiac 🙁