Trápi ma svrbenie bez infekcie

katarinka1211
2. nov 2022

Ahojte dievčatá, rada by som Vás poprosila o radu ohľadom môjho gynekológickeho problému, už cca mesiac má trápi svrbenie v okolí pošvy, bola som už u gynekológa 2x, najrpv mi predpísal antimykoticke tabletky a cca týždeň to bolo ok, potom to opäť prišlo ale výter sa ukázal ako čistý, sestrička mi len radila brať probiotiká aj probio čipky -ale ani tie mi nepomohli...už som zúfalá absolútne neviem z čoho by to mohlo byť nakolko pohlavný styk nemám a aj intímny sprchový gél som už vysadila...alergicka nie som na nič ani som nemenila prací prostriedok.čo by mohlo pomôcť už definitívne prosím?

sterea
2. nov 2022

@katarinka1211 _ na tvojom mieste by som ešte vyskúšala nosiť čisto bavlnené biele nohavičky, poriadne ich vypláchať a ožehliť. Zo stravy vyraď aspoň na nejaký čas cukry. Nemôžeš mať cukrovku?

ivana3111
2. nov 2022

@katarinka1211 ešte skus porozmýšľať nad alergiou na prášok,avivaz a presne skus co najmenej chémie, bavlnený materiál.

vemi23
2. nov 2022

@katarinka1211 nemozes to mat od holenia? Sucha koža svrbí odporúčam nejaký krém na intímne partie ... Ja mam napr tuto masť je bylinna je to ako vazelina vyskúšaj 🙂

nika23t
2. nov 2022

@katarinka1211 aj strava môže byť problém. Ci si nezačala s nejakou diétou, resp. príliš veľa sladkého, slaného... Skus rosalgyn/rosalgin (neviem aké i...), mne to celkom pomohlo.

simsalabim
2. nov 2022

Vaginalna suchost tiez sposobuje diskomfort. Vyskusaj Mucogyne alebo Vagisan.

cheeta
2. nov 2022

a diabetes je vylúčený?

cheeta
2. nov 2022

@cheeta v lekárňach Benu alebo aj inde (lekáreň farmaceutickej fakulty..) ti spravia meranie glykémie v krvi, to treba nalačno.

katarinka1211
autor
3. nov 2022

Ďakujem Vám všetkým za rady,zrejme vyskúšam testovať tu glykémiu, pred 2 rokmi som mala tehotenskú cukrovku a rodičia sú diabetici tak sa trošku toho obávam 😭

cheeta
3. nov 2022

@katarinka1211 ak by si aj mala zvýšenú glykémiu, úprava stravy urobí svoje, aj s glykémiou, aj s ...

babullka1
9. nov 2022

Ahoj a nemôže to byť lichen?

katarinka1211
autor
10. nov 2022

@babullka1 ahoj, podľa popisu príznakov určite nie, uz som bola na koznom aj , tiež mi povedala že vynechať intímne gély, preferovať tekutý prací gél (nie kapsule a aviváž),menej cierneho prádla nosiť....a dala mi jarisch vodu a masticku a to pomáha zatial, žiadne svrbenie uz necítim🙂