Tekutina okolo vaječníkov

tandariatko
10. dec 2022

Ahojte, prosím máte niekto skúsenosti s volnou tekutinou v okolí vaječníka? Mám viac myómov na maternici. Bola som u mojej Dr gyn. tá to zistila pri prehliadke. Poslala ma na sóno obj. ma o mesiac tam Dr povedal že je tam tej tekutiny dosť. Odporúčal aby mi vzala Dr odbery na onkomarkery a o mesiac mam prísť na kontrolu. Pýtal sa či mám ťažkosti v ten deň som nemala. Na druhý deň som sa zobudila so strašnými krcami ale až tak že ma musel manžel odviesť na urgent tam mi povedali že mám podraždený žalúdok len že mňa nebolel žalúdok ... Som si istá že to bolo gynekol. chatakteru. V pondelok idem na gyn... Prosím máte stým niekto skúsenosť? Mám strach!

adulka07
11. dec 2022

@tandariatko myomy som mala aj ja ..ale už som po operácii..mala som od nich veľmi silnú menštruáciu a časté bolesti brucha...a tekutinu vo väčšom množstve som mala pred rokom pri preventívnej prehliadke ale po mesiaci to už tam nebolo...pýtala som sa inej lekárky a povedala ,že to je bežné,že sa to vstrebe a netreba hneď myslieť na najhoršie...istotu budeš mať až po vyšetrení tak myslí dovtedy pozitívne