Tampón verzus vložky

mey8
9. júl 2020

Ahojte. Zakladám túto tému, pretože som nič podobné nenašla. A skutočne ma veľmi zaujíma ako to vidíte vy. Dnes mi totiž sestra čo sa učí na zdravotke povedala, že tampóny, sú veľmi nezdravé a skôr uškodia než pomožu. pretože vraj vďaka tampónu sa nevyplavý všetka krv a všetko ostatné.
čo myslíte vy?
Ste skôr za vložku, alebo tampón.
A má to vôbec nejaký vplyv na otehotnenie?
Veľká vďaka

syslik81
9. júl 2020

sestra ma pravdu .. menstruacne nohavicky alebo kalisok je naj .. ale nie kazdemu vyhovuje preto ok vlozky i ked tie su zas napustene chemiou a to tiez pre dobre fungovanie tela nieje najlepsie no daleko lepsie ako tampon

simsalabim
9. júl 2020

@mey8 to, ze vdaka tamponu sa nevyplavi vsetka krv je pekna blbost 🤦‍♀️ Kam by sla? Ale inak suhlasim s tym, ze poharik je 👍

ibrunova
9. júl 2020

Ja používam tampóny asi 25 rokov a nemám absolútnebžiadny problém. Keby sa mi niečo nevyplavilo, alebo neviem čo, už by sa to za tie roky stalo.

iriska13
9. júl 2020

...používam tampony už XY rokov, vylučne OB, pravidlene chodím na preventívky každý rok a všetko mám v poriadku😉

mey8
autor
9. júl 2020

@simsalabim veď to isté som jej povedala aj ja...:D veď tam neuschne, ani sa spätným náhonom nevráti späť :D ale mám okolo toho také otázky, lebo my s mm sa snažíme 8r. o bábo, tak ja už hľadám fakt problém vo všetkom, a chcem konečne maximalizovať naše šance:D nie ich minimalizovať :D
Ale tada Gyn.mi robil aj laparosk. aj hysterosk. a všetko bolo v poriadku, čo sa tohto týka... tak teda neviem, v čom by mali byť tie tampóny tak nebezpečné?
a pošleš prosím link na ten pohárik?
VĎAKA

adriana1980
9. júl 2020

@mey8 mňa tampóny strašne vysúšali a viem, že obsahujú bielidlá, ktoré môžu škodiť. Ja používam kalíšok

mey8
autor
9. júl 2020

@ibrunova
@iriska13 Ja tiež baby 11-12r. som len na tampónoch, takže pre mňa bude asi aj ťažké prejsť na vložku, ani si to predstaviť po pravde neviem, ale už som zúfala, už asi urobím všetko...
Teraz taká trochu osobnejšia otázka..Máte deti?

syslik81
9. júl 2020

@mey8 z teba nevyteka len krv ale vystelku maternice , hlieny etc ... a to ti tampon nescucne ,.. ten naberie len to riedke a vysok sa uklada ... dat tampon raz za cas -ok ale isto nie pocas celej menstruacie..

iriska13
9. júl 2020

@mey8 ano mám, dve😉

sunny8
9. júl 2020

Ja používam prevažne tampóny ale väčšinou je s tým veľa starosti a nechce sa mi to. Výhodu to má tu že keď je plný cítiš ho v sebe a vieš že ho máš ísť vymeniť lebo bude pretekať čiže ťa upozorní .. ďalšia výhoda že je pohodlný necítiš nič a nemáš špinavé nohavičky. Nevýhoda je že keď už máš slabú ms tak to strašne bolí keď nie je nasiaknutý a ho vyberáš von. Pri každej návšteve wc ho vyberať tak ďakujem pekne to radšej vložku z konca ms .. vložky nie sú škodlivé možno je nepríjemný ten zápach krvi ktorý cítiť a ľahšie pretečie. Pri tampone hrozí riziko syndrómu toxického šoku ale podľa mňa sa to stáva v minime prípadov. A áno všetko sa ti nevyplavuje lebo sa to vsiaka do tampónu 😁 neviem teda v čom to je také nebezpečné. Jedine že by ti ostal vo vnútri čo sa tiež nestáva tak často. Pohárik som neskúšala ale keď som videla jeho veľkosť viem že ani nevyskúšam. Ani si neviem predstaviť mať v sebe niečo také umelé ..

mey8
autor
9. júl 2020

@syslik81 No nechcem ti veľmi protirečiť, ale za seba môžem povedať, že o mň nevyteká len to riedke, ale aj to husté, (nechcem to tu perlivo opisovať, :D) ale vychádza zo mňa všetko aj sliznica, tým som si na 100% istá, lebo žiaľ mám tú smolu, že si to vždy všimnem..:D

tenerifka
9. júl 2020

@syslik81 ty aj citas to co pises? Tieto "vedomosti" ta ucili v klastore u jeptisiek?
Ked sa tampon naplni, tak vsetko ostatne stecie popri ñom-krv, vystielka ci hlieny. Ja musim pouzivat v prve 2 dni tampon+velku vlozku alebo kalisok+vlozku, inak by som chodila ako krvava Mary

s_a
9. júl 2020

Kalisok 🙂

ibrunova
9. júl 2020

@mey8 ja mám dve.. Podľa mňa tampóny a otehotnenie nemajú žiadny súvis.

s_a
9. júl 2020

Ja som tampóny používala tiež dlho.. Prakticky skoro od začiatku... Vložky mi prišli aj trocha nechutnejsie ale hlavne nespolahlive, aj ked som mala pocit, ze z tamponov ma potom občas "tam" svrbelo.. Ale kalisok by som uz nevymenila za nic.. Z neho mi nic nie je

simsalabim
9. júl 2020

@mey8 ja pouzivam www.meluna.eu
Ale existuje mnozstvo znaciek. Treba poskusat. Za mna top vynalez, hoden Nobelovej ceny 😇

syslik81
9. júl 2020

@tenerifka nie do klastora ma nevzali lebo mali jeptisky vela prace s tebou ;) ... citat by si sa mala naucit ty

sissy27
9. júl 2020

@mey8 naozaj na zdravotke učia takéto bludy? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Alebo len sestra nedáva v škole pozor? Tampón nie je štupel, že krv neodteká. Tampón je normálne nasiakavý a keď je tekutiny viac tak proste pretečie, tá krv nezostáva v tele a nečaká, kým vytiahneš štupel aby mohla odtiecť. Nemám zdravotku, ale tampóny používam vyše 20 rokov a bez akýchkoľvek problémov.

zuzzqa
9. júl 2020

Od 13 rokov výlučne tampony a bez problemov. Teraz po pôrode som mala vlozky a bolo to utrpenie 😑

tenerifka
9. júl 2020

@sissy27 vysvetli to prosim aj tej o prispevok vyssie nad tebou, ja si tu niekedy pripadam ako v 19.storoci

tenerifka
9. júl 2020

@syslik81 a deti nosi bocian, ze?

syslik81
9. júl 2020

@tenerifka no teba radsej keby nedoniesol nik ... neviem co mas dnes za den ale asi si si zabudla vybrat tampon ... takze sup sup aby si nedostala sok .. a mna proste odignoruj keze jedine co dokaes je rozosmiatr ma

bibina32
9. júl 2020

@simsalabim prosím ťa, možno blbá otázka, ale ako často si ten kalíšok vylievaš a keď si v napr. v práci alebo tam kde nie je umývadlo pri wc to ako urobíš? Uvažujem nad ním. Ďakujem.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
9. júl 2020

@syslik81 ale ty chapes ze pises uplne bludy?
Ty tvrdis, ze ak ma zena zavedeny tampon, ze ten pohlti len krv a hlieny idu naspat do maternice. Toto si napisala hore v jednom prispevku.Stojis si za tym?

syslik81
9. júl 2020

@tenerifka ja som nenapisala ze idu nazad do maternice.. tampon krvne zrazeniny a ani vystelky maternice nenasaje a ani neprejdu popri tamponu von .. tampon ano moze pretiect ale pretecie len ta tekutina ... huste veci hold ostanu az kym sa nevytiahne tampon a medzitym kvoly teplu tela sa tam mnozia bakterie a kvasinky a moze vzniknut infekcia.. proste telo je nastavene tak,ze sa to ma vyplavovat a tampon sa ma pouzivat len ak je to treba- sport pla a podobne ..ale ak sa da je lepsia vlozka ... to je moj nazor ten som napisala a ja naozaj netusim precoi ty mas potrebu sa povysovat a hrat sa na mudru .. napis si svoj nazor neuraz druheho bez toho aby sa ta o to prosil a hold ide sa dalej ,, no ty rejme oblubbenostou netrpis

sissy27
9. júl 2020

@tenerifka keby bola aspoň malá nádej, že to pomôže 🙄 ale budem zbytočne drať klávesnicu? vieš ako - komu není zhůry dáno, v apatyce nekoupí 🤷‍♀️

mondolina
9. júl 2020

@syslik81
Kde sa ukladá?

sissy27
9. júl 2020

@november1111 ja si stále neviem predstaviť stráviť v tých nohavičkách 12 hodín ktoré som bežne mimo domu 😬 a potom čo s nimi? Do pračky s inými vecami to nedám, samostatne jedny nohavičky v pračke prať nebudem, o praní v rukách v umývadle ani nezačínajme 🙈 a teda logicky keďže materiál by nemal prepúšťať tekutinu tak neprepúšťa ani vzduch. Musí to byť chuťovka si v tom čvachtať celý deň 😬 prípadne ideš na wc a tampón či vložku vymeníš ale špinavé nohavičky natiahneš späť? Alebo prezlečieš za čisté a špinavé ponosíš zvyšok dňa v kabelke?

tenerifka
9. júl 2020

@syslik81 ja uz som svoju skusenost napisala-tampon mi pretecie aj s hlienmi a sliznicou, najprv pohlti co treba a potom to skratka pretecie. Tampony pouzivam od 15-tich rokov, mam 46. Dvakrat som otehotnela neplanovane a tretia je planovana na prvy sup.Takze moj nazor a skusenost je, ze aj tampon aj kalisok su ok, rovnako ako vlozka a nema to na otehotnenie ziadny vplyv